Radeon RX 6600 vs PRO W7900

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy Radeon RX 6600 z Radeon PRO W7900, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

RX 6600
2021, $329
8 GB GDDR6, 132 Watt
36.04

PRO W7900 przewyższa RX 6600 o imponujący 84% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności15326
Miejsce według popularności26nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej53.497.38
Wydajność energetyczna21.0217.36
ArchitekturaRDNA 2.0 (2020−2025)RDNA 3.0 (2022−2026)
KryptonimNavi 23Navi 31
TypDo komputerów stacjonarnychDo stacji roboczych
Data wydania13 października 2021 (4 lata temu)13 kwietnia 2023 (3 lata temu)
Cena w momencie wydania$329 $3,999

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

RX 6600 ma 625% lepszy stosunek ceny do jakości niż PRO W7900.

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących17926144
Częstotliwość rdzenia1626 MHz1855 MHz
Częstotliwość w trybie Boost2491 MHz2495 MHz
Ilość tranzystorów11,060 million57,700 million
Proces technologiczny7 nm5 nm
Pobór mocy (TDP)132 Watt295 Watt
Szybkość wypełniania teksturami279.0958.1
Wydajność zmiennoprzecinkowa8.928 TFLOPS61.32 TFLOPS
ROPs64192
TMUs112384
Ray Tracing Cores2896
L0 Cache448 KB3 MB
L1 Cache512 KB3 MB
L2 Cache2 MB6 MB
L3 Cache32 MB96 MB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 4.0 x8PCIe 4.0 x16
Długość190 mm280 mm
Grubość2-slot3-slot
Dodatkowe złącza zasilania1x 8-pin2x 8-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR6
Maksymalna ilość pamięci8 GB48 GB
Szerokość magistrali pamięci128 Bit384 Bit
Częstotliwość pamięci1750 MHz2250 MHz
Przepustowość pamięci224.0 GB/s864.0 GB/s
Pamięć współdzielona--
Resizable BAR++

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo1x HDMI, 3x DisplayPort3x DisplayPort 2.1, 1x mini-DisplayPort 2.1
HDMI+-

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12.0 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Model cieniujący6.56.7
OpenGL4.64.6
OpenCL2.12.2
Vulkan1.21.3

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

RX 6600 36.04
PRO W7900 66.49
+84.5%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

RX 6600 15055
Próbki: 14534
PRO W7900 27729
+84.2%
Próbki: 81

Wydajność w grach

Wyniki Radeon RX 6600 i Radeon PRO W7900 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD106
−79.2%
190−200
+79.2%
1440p55
−81.8%
100−110
+81.8%
4K30
−83.3%
55−60
+83.3%

Koszt jednej klatki, $

1080p3.10
+578%
21.05
−578%
1440p5.98
+569%
39.99
−569%
4K10.97
+563%
72.71
−563%
  • Koszt jednej klatki w RX 6600 jest o 578% niższy w 1080p.
  • Koszt jednej klatki w RX 6600 jest o 569% niższy w 1440p.
  • Koszt jednej klatki w RX 6600 jest o 563% niższy w 4K.

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 345
−73.9%
600−650
+73.9%
Cyberpunk 2077 107
−77.6%
190−200
+77.6%
Resident Evil 4 Remake 125
−84%
230−240
+84%

Full HD
Medium

Battlefield 5 120−130
−79.7%
230−240
+79.7%
Counter-Strike 2 303
−81.5%
550−600
+81.5%
Cyberpunk 2077 91
−75.8%
160−170
+75.8%
Far Cry 5 154
−81.8%
280−290
+81.8%
Fortnite 160−170
−81.3%
290−300
+81.3%
Forza Horizon 4 140−150
−84.4%
260−270
+84.4%
Forza Horizon 5 173
−73.4%
300−310
+73.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
−79.3%
260−270
+79.3%
Valorant 210−220
−84.3%
400−450
+84.3%

Full HD
High

Battlefield 5 120−130
−79.7%
230−240
+79.7%
Counter-Strike 2 146
−78.1%
260−270
+78.1%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
−79.9%
500−550
+79.9%
Cyberpunk 2077 73
−78.1%
130−140
+78.1%
Dota 2 150
−80%
270−280
+80%
Far Cry 5 142
−83.1%
260−270
+83.1%
Fortnite 160−170
−81.3%
290−300
+81.3%
Forza Horizon 4 140−150
−84.4%
260−270
+84.4%
Forza Horizon 5 149
−81.2%
270−280
+81.2%
Grand Theft Auto V 137
−82.5%
250−260
+82.5%
Metro Exodus 82
−82.9%
150−160
+82.9%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
−79.3%
260−270
+79.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 147
−83.7%
270−280
+83.7%
Valorant 210−220
−84.3%
400−450
+84.3%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 120−130
−79.7%
230−240
+79.7%
Cyberpunk 2077 59
−69.5%
100−105
+69.5%
Dota 2 107
−77.6%
190−200
+77.6%
Far Cry 5 134
−79.1%
240−250
+79.1%
Forza Horizon 4 140−150
−84.4%
260−270
+84.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
−79.3%
260−270
+79.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 90
−77.8%
160−170
+77.8%
Valorant 210−220
−84.3%
400−450
+84.3%

Full HD
Epic

Fortnite 160−170
−81.3%
290−300
+81.3%

1440p
High

Counter-Strike 2 85
−76.5%
150−160
+76.5%
Counter-Strike: Global Offensive 250−260
−76.5%
450−500
+76.5%
Grand Theft Auto V 64
−71.9%
110−120
+71.9%
Metro Exodus 48
−77.1%
85−90
+77.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
−71.4%
300−310
+71.4%
Valorant 250−260
−80%
450−500
+80%

1440p
Ultra

Battlefield 5 90−95
−80.9%
170−180
+80.9%
Cyberpunk 2077 34
−76.5%
60−65
+76.5%
Far Cry 5 91
−75.8%
160−170
+75.8%
Forza Horizon 4 100−110
−76.5%
180−190
+76.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 65−70
−79.1%
120−130
+79.1%

1440p
Epic

Fortnite 95−100
−78.9%
170−180
+78.9%

4K
High

Counter-Strike 2 20
−75%
35−40
+75%
Grand Theft Auto V 60
−83.3%
110−120
+83.3%
Metro Exodus 29
−72.4%
50−55
+72.4%
The Witcher 3: Wild Hunt 44
−81.8%
80−85
+81.8%
Valorant 220−230
−79.4%
400−450
+79.4%

4K
Ultra

Battlefield 5 55−60
−72.4%
100−105
+72.4%
Counter-Strike 2 40−45
−82.9%
75−80
+82.9%
Cyberpunk 2077 14
−71.4%
24−27
+71.4%
Dota 2 85
−76.5%
150−160
+76.5%
Far Cry 5 44
−81.8%
80−85
+81.8%
Forza Horizon 4 65−70
−76.5%
120−130
+76.5%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
−80.9%
85−90
+80.9%

4K
Epic

Fortnite 45−50
−73.9%
80−85
+73.9%

W ten sposób RX 6600 i PRO W7900 konkurują w popularnych grach:

  • PRO W7900 jest 79% szybszy w 1080p
  • PRO W7900 jest 82% szybszy w 1440p
  • PRO W7900 jest 83% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 36.04 66.49
Nowość 13 października 2021 13 kwietnia 2023
Maksymalna ilość pamięci 8 GB 48 GB
Proces technologiczny 7 nm 5 nm
Pobór mocy (TDP) 132 Wat 295 Wat

RX 6600 ma 123% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, PRO W7900 ma 84% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 1 rok, ma 500% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 40% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model Radeon PRO W7900 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon RX 6600.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że Radeon RX 6600 jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a Radeon PRO W7900 - dla stacji roboczych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.3 13386 głosów

Oceń Radeon RX 6600 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.1 88 głosów

Oceń Radeon PRO W7900 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat Radeon RX 6600 lub Radeon PRO W7900, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.