T1200 Mobile vs Radeon R9 M295X Mac Edition

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere T1200 Mobile ile Radeon R9 M295X Mac Edition'yi karşılaştırdık.

T1200 Mobile
2021
4 GB GDDR6, 95 Watt
18.76
+51.9%

T1200 Mobile, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M295X Mac Edition'den 52% gibi etkileyici bir oranda daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum326441
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği15.213.80
MimariTuring (2018−2022)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUveri yokAmethyst
TipMobil iş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi12 nisan 2021 (5 yıl önce)23 kasım 2014 (11 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar T1200 Mobile'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı10242048
Çekirdek frekansı855 MHz850 MHz
Boost modunda frekans1425 MHzveri yok
Transistör sayısıveri yok5,000 million
Teknolojik süreç12 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)95 Watt (35 - 95 Watt TGP)250 Watt
Tekstüre hızıveri yok108.8
Kayan nokta performansıveri yok3.482 TFLOPS
ROPsveri yok32
TMUsveri yok128
L1 Cacheveri yok512 KB
L2 Cacheveri yok512 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Arayüzveri yokMXM-B (3.0)

VRAM kapasitesi ve türü

T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR6GDDR5
Maksimum Bellek4 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit256 Bit
Hafıza frekansı10000 MHz1362 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok174.3 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12_112 (12_0)
Gölgelendirici modeliveri yok6.3
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok2.0
Vulkan-1.2.131

Oyun performansı

Oyunlarda T1200 Mobile ve Radeon R9 M295X Mac Edition sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD59
+68.6%
35−40
−68.6%
1440p33
+57.1%
21−24
−57.1%
4K90
+63.6%
55−60
−63.6%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 100−110
+54.3%
70−75
−54.3%
Cyberpunk 2077 40−45
+70.8%
24−27
−70.8%
Resident Evil 4 Remake 40−45
+59.3%
27−30
−59.3%

Full HD
Medium

Battlefield 5 80−85
+60%
50−55
−60%
Counter-Strike 2 100−110
+54.3%
70−75
−54.3%
Cyberpunk 2077 40−45
+70.8%
24−27
−70.8%
Far Cry 5 65
+62.5%
40−45
−62.5%
Fortnite 100−110
+55.4%
65−70
−55.4%
Forza Horizon 4 75−80
+56%
50−55
−56%
Forza Horizon 5 60−65
+71.4%
35−40
−71.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+62.2%
45−50
−62.2%
Valorant 140−150
+60%
90−95
−60%

Full HD
High

Battlefield 5 80−85
+60%
50−55
−60%
Counter-Strike 2 100−110
+54.3%
70−75
−54.3%
Counter-Strike: Global Offensive 230−240
+54%
150−160
−54%
Cyberpunk 2077 40−45
+70.8%
24−27
−70.8%
Dota 2 114
+52%
75−80
−52%
Far Cry 5 59
+68.6%
35−40
−68.6%
Fortnite 100−110
+55.4%
65−70
−55.4%
Forza Horizon 4 75−80
+56%
50−55
−56%
Forza Horizon 5 60−65
+71.4%
35−40
−71.4%
Grand Theft Auto V 71
+57.8%
45−50
−57.8%
Metro Exodus 40−45
+70.8%
24−27
−70.8%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+62.2%
45−50
−62.2%
The Witcher 3: Wild Hunt 71
+57.8%
45−50
−57.8%
Valorant 140−150
+60%
90−95
−60%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 80−85
+60%
50−55
−60%
Cyberpunk 2077 40−45
+70.8%
24−27
−70.8%
Dota 2 107
+52.9%
70−75
−52.9%
Far Cry 5 56
+60%
35−40
−60%
Forza Horizon 4 75−80
+56%
50−55
−56%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+62.2%
45−50
−62.2%
The Witcher 3: Wild Hunt 37
+54.2%
24−27
−54.2%
Valorant 140−150
+60%
90−95
−60%

Full HD
Epic

Fortnite 100−110
+55.4%
65−70
−55.4%

1440p
High

Counter-Strike 2 35−40
+62.5%
24−27
−62.5%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
+53.3%
90−95
−53.3%
Grand Theft Auto V 37
+54.2%
24−27
−54.2%
Metro Exodus 24−27
+56.3%
16−18
−56.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+55.5%
110−120
−55.5%
Valorant 170−180
+62.7%
110−120
−62.7%

1440p
Ultra

Battlefield 5 50−55
+54.3%
35−40
−54.3%
Cyberpunk 2077 18−20
+80%
10−11
−80%
Far Cry 5 41
+70.8%
24−27
−70.8%
Forza Horizon 4 45−50
+60%
30−33
−60%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+61.1%
18−20
−61.1%

1440p
Epic

Fortnite 40−45
+63%
27−30
−63%

4K
High

Counter-Strike 2 16−18
+70%
10−11
−70%
Grand Theft Auto V 35−40
+66.7%
21−24
−66.7%
Metro Exodus 16−18
+60%
10−11
−60%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+55.6%
18−20
−55.6%
Valorant 100−110
+55.7%
70−75
−55.7%

4K
Ultra

Battlefield 5 27−30
+61.1%
18−20
−61.1%
Counter-Strike 2 16−18
+70%
10−11
−70%
Cyberpunk 2077 7−8
+75%
4−5
−75%
Dota 2 109
+55.7%
70−75
−55.7%
Far Cry 5 21−24
+75%
12−14
−75%
Forza Horizon 4 30−35
+57.1%
21−24
−57.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+58.3%
12−14
−58.3%

4K
Epic

Fortnite 20−22
+66.7%
12−14
−66.7%

Popüler oyunlarda T1200 Mobile ve R9 M295X Mac Edition bu şekilde rekabet eder:

  • T1200 Mobile 1080p'de 69% daha hızlıdır
  • T1200 Mobile 1440p'de 57% daha hızlıdır
  • T1200 Mobile 4K'de 64% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 18.76 12.35
Yenilik 12 nisan 2021 23 kasım 2014
Teknolojik süreç 12 nm 28 nm
Güç Tüketimi (TDP) 95 Watt 250 Watt

T1200 Mobile 52% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir, 133% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir ve 163% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

T1200 Mobile performans testlerinde Radeon R9 M295X Mac Edition modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

T1200 Mobile mobil iş istasyonları için ve Radeon R9 M295X Mac Edition dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.2 10 oy

T1200 Mobile 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.8 6 oy

Radeon R9 M295X Mac Edition 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize T1200 Mobile veya Radeon R9 M295X Mac Edition hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.