Radeon R7 M465 vs 880M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M465 ve Radeon 880M'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M465
2016
2 GB DDR3
2.63

880M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M465 'den 598% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M465 ve Radeon 880M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum862334
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok94.30
MimariGCN 3.0 (2014−2019)RDNA 3.5 (2024−2025)
GPUTopazStrix Point
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi15 mayıs 2016 (9 yıl önce)15 temmuz 2024 (1 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M465 ve Radeon 880M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M465'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı384768
Çekirdek frekansı1100 MHz400 MHz
Boost modunda frekans1125 MHz2900 MHz
Transistör sayısı1,550 million34,000 million
Teknolojik süreç28 nm4 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok15 Watt
Tekstüre hızı27.00139.2
Kayan nokta performansı0.864 TFLOPS4.454 TFLOPS
ROPs816
TMUs2448
Ray Tracing Coresveri yok12
L0 Cacheveri yok192 KB
L1 Cache96 KB128 KB
L2 Cache128 KB2 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M465 ve Radeon 880M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedmedium sized
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 4.0 x8
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M465 ve Radeon 880M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3Sistem kullanılır
Maksimum Bellek2 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği64 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı900 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği14.4 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M465 ve Radeon 880M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsPortable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M465 ve Radeon 880M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.36.8
OpenGL4.64.6
OpenCL2.02.1
Vulkan1.2.1311.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M465 ve Radeon 880M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M465 2.63
Radeon 880M 18.37
+598%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M465 1105
Örnekler: 34
Radeon 880M 7657
+593%
Örnekler: 591

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

R7 M465 1740
Radeon 880M 9388
+440%

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate, ev bilgisayarlarını ve düşük maliyetli dizüstü bilgisayarları test etmek için kullanılan DirectX 11 feature level 10'u kullanan eski bir benchmarktır. Bazı garip ışınlanma cihazlarıyla uzay gemilerini keşfedilmemiş, sabit bir 1280x720 çözünürlüğe fırlatan birkaç sahneyi görüntüler. Tıpkı Ice Storm kıyaslamasında olduğu gibi, desteği Ocak 2020'de durduruldu ve şimdi bunun yerine 3DMark Night Raid'in kullanılması tavsiye ediliyor.

R7 M465 12250
Radeon 880M 54311
+343%

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M465 ve Radeon 880M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD5−6
−620%
36
+620%
1440p3−4
−633%
22
+633%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 7−8
−1257%
95
+1257%
Cyberpunk 2077 5−6
−700%
40−45
+700%
Resident Evil 4 Remake 3−4
−1300%
40−45
+1300%

Full HD
Medium

Battlefield 5 9−10
−767%
75−80
+767%
Counter-Strike 2 7−8
−900%
70
+900%
Cyberpunk 2077 5−6
−700%
40−45
+700%
Far Cry 5 7−8
−671%
54
+671%
Fortnite 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 4 12−14
−485%
75−80
+485%
Forza Horizon 5 6−7
−883%
55−60
+883%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−446%
70−75
+446%
Valorant 40−45
−223%
140−150
+223%

Full HD
High

Battlefield 5 9−10
−767%
75−80
+767%
Counter-Strike 2 7−8
−457%
39
+457%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
−347%
220−230
+347%
Cyberpunk 2077 5−6
−700%
40−45
+700%
Dota 2 27−30
−567%
180−190
+567%
Far Cry 5 7−8
−600%
49
+600%
Fortnite 14−16
−614%
100−105
+614%
Forza Horizon 4 12−14
−485%
75−80
+485%
Forza Horizon 5 6−7
−883%
55−60
+883%
Grand Theft Auto V 6−7
−800%
54
+800%
Metro Exodus 5−6
−700%
40−45
+700%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−446%
70−75
+446%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
−489%
53
+489%
Valorant 40−45
−223%
140−150
+223%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 9−10
−767%
75−80
+767%
Cyberpunk 2077 5−6
−700%
40−45
+700%
Dota 2 27−30
−567%
180−190
+567%
Far Cry 5 7−8
−557%
46
+557%
Forza Horizon 4 12−14
−485%
75−80
+485%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−446%
70−75
+446%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
−267%
33
+267%
Valorant 40−45
−223%
140−150
+223%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16
−614%
100−105
+614%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−533%
35−40
+533%
Counter-Strike: Global Offensive 20−22
−580%
130−140
+580%
Metro Exodus 0−1 24−27
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
−580%
170−180
+580%
Valorant 21−24
−670%
170−180
+670%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−750%
16−18
+750%
Far Cry 5 4−5
−950%
40−45
+950%
Forza Horizon 4 6−7
−667%
45−50
+667%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−600%
27−30
+600%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
−760%
40−45
+760%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−127%
30−35
+127%
Valorant 12−14
−715%
100−110
+715%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 7−8
Dota 2 7−8
−543%
45−50
+543%
Far Cry 5 1−2
−2000%
21−24
+2000%
Forza Horizon 4 2−3
−1550%
30−35
+1550%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−533%
18−20
+533%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−533%
18−20
+533%

1440p
High

Grand Theft Auto V 22
+0%
22
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 50−55
+0%
50−55
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Metro Exodus 14−16
+0%
14−16
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+0%
27−30
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%

Popüler oyunlarda R7 M465 ve Radeon 880M bu şekilde rekabet eder:

  • Radeon 880M 1080p'de 620% daha hızlıdır
  • Radeon 880M 1440p'de 633% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Far Cry 5'de Radeon 880M 2000% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • Radeon 880M 48 testte'de önde (87%)
  • 7 testte (13%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.63 18.37
Yenilik 15 mayıs 2016 15 temmuz 2024
Teknolojik süreç 28 nm 4 nm

Radeon 880M 598% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 8 yaş avantajına sahiptir ve 600% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon 880M performans testlerinde Radeon R7 M465 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.3 21 oy

Radeon R7 M465 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.6 69 oy

Radeon 880M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M465 veya Radeon 880M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.