Radeon R7 M265 vs 625

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M265 ve Radeon 625'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M265
2014
4 GB DDR3
1.33

625, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M265'den 93% gibi etkileyici bir oranda daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M265 ve Radeon 625'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1057868
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok3.96
MimariGCN 3.0 (2014−2019)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUTopazPolaris 24
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi20 mayıs 2014 (11 yıl önce)13 mayıs 2019 (6 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M265 ve Radeon 625 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M265'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı384384
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı900 MHz730 MHz
Boost modunda frekans825 MHz1024 MHz
Transistör sayısı1,550 million1,550 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok50 Watt
Tekstüre hızı23.5224.58
Kayan nokta performansı0.7526 TFLOPS0.7864 TFLOPS
ROPs88
TMUs2424
L1 Cache96 KB96 KB
L2 Cache128 KB128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M265 ve Radeon 625 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Veri yoluPCIe 3.0 x8veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 3.0 x8
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M265 ve Radeon 625 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3DDR3
Maksimum Bellek4 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit64 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz900 MHz
Bellek bant genişliği32 GB/s14.4 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M265 ve Radeon 625 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M265 ve Radeon 625 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M265 ve Radeon 625 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1112 (12_0)
Gölgelendirici modeli6.36.3
OpenGL4.44.6
OpenCLveri yok2.0
Vulkan-1.2.131
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M265 ve Radeon 625 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M265 1.33
Radeon 625 2.57
+93.2%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M265 571
Örnekler: 113
Radeon 625 1054
+84.6%
Örnekler: 59

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M265 ve Radeon 625 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
−92.9%
27−30
+92.9%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%
Resident Evil 4 Remake 0−1 3−4

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3
−300%
8−9
+300%
Cyberpunk 2077 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%
Far Cry 5 3−4
−133%
7−8
+133%
Fortnite 4−5
−225%
12−14
+225%
Forza Horizon 4 8−9
−62.5%
12−14
+62.5%
Forza Horizon 5 2−3
−200%
6−7
+200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−30%
12−14
+30%
Valorant 30−35
−29.4%
40−45
+29.4%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3
−300%
8−9
+300%
Counter-Strike: Global Offensive 30−33
−66.7%
50−55
+66.7%
Cyberpunk 2077 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%
Dota 2 16−18
−52.9%
24−27
+52.9%
Far Cry 5 3−4
−133%
7−8
+133%
Fortnite 4−5
−225%
12−14
+225%
Forza Horizon 4 8−9
−62.5%
12−14
+62.5%
Forza Horizon 5 2−3
−200%
6−7
+200%
Grand Theft Auto V 0−1 6−7
Metro Exodus 2−3
−100%
4−5
+100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−30%
12−14
+30%
The Witcher 3: Wild Hunt 9
+0%
9−10
+0%
Valorant 30−35
−29.4%
40−45
+29.4%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3
−300%
8−9
+300%
Cyberpunk 2077 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%
Dota 2 16−18
−52.9%
24−27
+52.9%
Far Cry 5 3−4
−133%
7−8
+133%
Forza Horizon 4 8−9
−62.5%
12−14
+62.5%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−30%
12−14
+30%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
−28.6%
9−10
+28.6%
Valorant 30−35
−29.4%
40−45
+29.4%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5
−225%
12−14
+225%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−50%
6−7
+50%
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
−111%
18−20
+111%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−71.4%
24−27
+71.4%
Valorant 4−5
−450%
21−24
+450%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 1−2
Far Cry 5 1−2
−300%
4−5
+300%
Forza Horizon 4 3−4
−100%
6−7
+100%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−100%
4−5
+100%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
−150%
5−6
+150%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−7.1%
14−16
+7.1%
Valorant 6−7
−117%
12−14
+117%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
−600%
7−8
+600%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−50%
3−4
+50%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−50%
3−4
+50%

Full HD
Low

Counter-Strike 2 7−8
+0%
7−8
+0%

Full HD
Medium

Counter-Strike 2 7−8
+0%
7−8
+0%

Full HD
High

Counter-Strike 2 7−8
+0%
7−8
+0%

1440p
High

Metro Exodus 0−1 0−1

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
+0%
1−2
+0%
Forza Horizon 4 2−3
+0%
2−3
+0%

Popüler oyunlarda R7 M265 ve Radeon 625 bu şekilde rekabet eder:

  • Radeon 625 1080p'de 93% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Dota 2'de Radeon 625 600% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • Radeon 625 42 testte'de önde (88%)
  • 6 testte (13%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.33 2.57
Yenilik 20 mayıs 2014 13 mayıs 2019
Maksimum Bellek 4 GB 2 GB

R7 M265 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir.

Öte yandan Radeon 625, 93% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 4 yaş avantajına sahiptir.

Radeon 625 performans testlerinde Radeon R7 M265 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 118 oy

Radeon R7 M265 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.2 166 oy

Radeon 625 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M265 veya Radeon 625 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.