Radeon R7 M265 vs GeForce 9300 GE

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R7 M265 ile GeForce 9300 GE'yi karşılaştırdık.

R7 M265
2014
4 GB DDR3
1.33
+412%

R7 M265, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 9300 GE 'den 412% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum10571422
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Tesla (2006−2010)
GPUTopazG98
TipDizüstü bilgisayarlar içinMasaüstü
Çıkış tarihi20 mayıs 2014 (11 yıl önce)1 haziran 2008 (17 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$22.99

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M265'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3848
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı900 MHz540 MHz
Boost modunda frekans825 MHzveri yok
Transistör sayısı1,550 million210 million
Teknolojik süreç28 nm55 nm
Tekstüre hızı23.522.160
Kayan nokta performansı0.7526 TFLOPS0.0208 TFLOPS
ROPs84
TMUs244
L1 Cache96 KBveri yok
L2 Cache128 KB16 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Veri yoluPCIe 3.0 x8veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 2.0 x16
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3DDR2
Maksimum Bellek4 GB256 MB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit64 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz400 MHz
Bellek bant genişliği32 GB/s6.4 GB/s
Paylaşılan hafıza-veri yok

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs1x DVI, 1x HDMI, 1x VGA
HDMI-+

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1111.1 (10_0)
Gölgelendirici modeli6.34.0
OpenGL4.43.3
OpenCLveri yok1.1
Vulkan-N/A
Mantle+-
CUDA-1.1

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M265 1.33
+412%
9300 GE 0.26

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M265 571
+397%
Örnekler: 113
9300 GE 115
Örnekler: 243

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M265 ve GeForce 9300 GE sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
+600%
2−3
−600%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok11.50

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3 0−1
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Far Cry 5 3−4 0−1
Fortnite 4−5 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+700%
1−2
−700%
Forza Horizon 5 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+900%
1−2
−900%
Valorant 30−35
+467%
6−7
−467%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 30−33
+500%
5−6
−500%
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Dota 2 16−18
+467%
3−4
−467%
Far Cry 5 3−4 0−1
Fortnite 4−5 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+700%
1−2
−700%
Forza Horizon 5 2−3 0−1
Grand Theft Auto V 0−1 0−1
Metro Exodus 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+900%
1−2
−900%
The Witcher 3: Wild Hunt 9
+800%
1−2
−800%
Valorant 30−35
+467%
6−7
−467%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3 0−1
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Dota 2 16−18
+467%
3−4
−467%
Far Cry 5 3−4 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+700%
1−2
−700%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+900%
1−2
−900%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+600%
1−2
−600%
Valorant 30−35
+467%
6−7
−467%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5 0−1

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
+800%
1−2
−800%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
+600%
2−3
−600%
Valorant 4−5 0−1

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 3−4 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3 0−1

1440p
Epic

Fortnite 2−3 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+600%
2−3
−600%
Valorant 6−7
+500%
1−2
−500%

4K
Ultra

Dota 2 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3 0−1

4K
Epic

Fortnite 2−3 0−1

Popüler oyunlarda R7 M265 ve 9300 GE bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M265 1080p'de 600% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.33 0.26
Yenilik 20 mayıs 2014 1 haziran 2008
Maksimum Bellek 4 GB 256 MB
Teknolojik süreç 28 nm 55 nm

R7 M265 412% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 5 yaş avantajına sahiptir, 1500% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 96% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R7 M265 performans testlerinde GeForce 9300 GE modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R7 M265 dizüstü bilgisayarlar için ve GeForce 9300 GE masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 118 oy

Radeon R7 M265 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.8 81 oy

GeForce 9300 GE 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M265 veya GeForce 9300 GE hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.