Quadro NVS 285 vs Radeon 880M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro NVS 285 ile Radeon 880M'yi karşılaştırdık.

NVS 285
2006, $28
128 MB DDR, 18 Watt
0.11

880M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre NVS 285 'den 16600% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro NVS 285 ve Radeon 880M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1516334
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği0.4794.30
MimariCurie (2003−2013)RDNA 3.5 (2024−2025)
GPUNV44 A2Strix Point
Tipİş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi6 haziran 2006 (19 yıl önce)15 temmuz 2024 (1 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$27.99 veri yok

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro NVS 285 ve Radeon 880M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro NVS 285'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısıveri yok768
Çekirdek frekansı275 MHz400 MHz
Boost modunda frekansveri yok2900 MHz
Transistör sayısı75 million34,000 million
Teknolojik süreç110 nm4 nm
Güç Tüketimi (TDP)18 Watt15 Watt
Tekstüre hızı1.100139.2
Kayan nokta performansıveri yok4.454 TFLOPS
ROPs216
TMUs448
Ray Tracing Coresveri yok12
L0 Cacheveri yok192 KB
L1 Cacheveri yok128 KB
L2 Cacheveri yok2 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro NVS 285 ve Radeon 880M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yokmedium sized
ArayüzPCIe 1.0 x16PCIe 4.0 x8
Uzunluk168 mmveri yok
Kalınlık1-slotveri yok
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro NVS 285 ve Radeon 880M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDRSistem kullanılır
Maksimum Bellek128 MBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği128 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı250 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği8 GB/sveri yok
Paylaşılan hafızaveri yok+

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro NVS 285 ve Radeon 880M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri1x DMS-59Portable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro NVS 285 ve Radeon 880M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX9.0c (9_3)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli3.06.8
OpenGL2.14.6
OpenCLN/A2.1
VulkanN/A1.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro NVS 285 ve Radeon 880M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

NVS 285 0.11
Radeon 880M 18.37
+16600%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

NVS 285 44
Örnekler: 149
Radeon 880M 7654
+17295%
Örnekler: 588

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro NVS 285 ve Radeon 880M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD-0−136
1440p-0−122

Çerçeve başına maliyet, $

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 95
+0%
95
+0%
Cyberpunk 2077 40−45
+0%
40−45
+0%
Resident Evil 4 Remake 40−45
+0%
40−45
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 75−80
+0%
75−80
+0%
Counter-Strike 2 70
+0%
70
+0%
Cyberpunk 2077 40−45
+0%
40−45
+0%
Far Cry 5 54
+0%
54
+0%
Fortnite 100−105
+0%
100−105
+0%
Forza Horizon 4 75−80
+0%
75−80
+0%
Forza Horizon 5 55−60
+0%
55−60
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+0%
70−75
+0%
Valorant 140−150
+0%
140−150
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 75−80
+0%
75−80
+0%
Counter-Strike 2 39
+0%
39
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 220−230
+0%
220−230
+0%
Cyberpunk 2077 40−45
+0%
40−45
+0%
Far Cry 5 49
+0%
49
+0%
Fortnite 100−105
+0%
100−105
+0%
Forza Horizon 4 75−80
+0%
75−80
+0%
Forza Horizon 5 55−60
+0%
55−60
+0%
Grand Theft Auto V 54
+0%
54
+0%
Metro Exodus 40−45
+0%
40−45
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+0%
70−75
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 53
+0%
53
+0%
Valorant 140−150
+0%
140−150
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 75−80
+0%
75−80
+0%
Cyberpunk 2077 40−45
+0%
40−45
+0%
Far Cry 5 46
+0%
46
+0%
Forza Horizon 4 75−80
+0%
75−80
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 70−75
+0%
70−75
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 33
+0%
33
+0%
Valorant 140−150
+0%
140−150
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 100−105
+0%
100−105
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 35−40
+0%
35−40
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
+0%
130−140
+0%
Grand Theft Auto V 22
+0%
22
+0%
Metro Exodus 24−27
+0%
24−27
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+0%
170−180
+0%
Valorant 170−180
+0%
170−180
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 50−55
+0%
50−55
+0%
Cyberpunk 2077 16−18
+0%
16−18
+0%
Far Cry 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 4 45−50
+0%
45−50
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+0%
27−30
+0%

1440p
Epic

Fortnite 40−45
+0%
40−45
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Grand Theft Auto V 30−35
+0%
30−35
+0%
Metro Exodus 14−16
+0%
14−16
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 27−30
+0%
27−30
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Cyberpunk 2077 7−8
+0%
7−8
+0%
Far Cry 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Forza Horizon 4 30−35
+0%
30−35
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+0%
18−20
+0%

4K
Epic

Fortnite 18−20
+0%
18−20
+0%

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 57 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 0.11 18.37
Yenilik 6 haziran 2006 15 temmuz 2024
Teknolojik süreç 110 nm 4 nm
Güç Tüketimi (TDP) 18 Watt 15 Watt

Radeon 880M 16600% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 18 yaş avantajına sahiptir, 2650% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir ve 20% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Radeon 880M performans testlerinde Quadro NVS 285 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro NVS 285 iş istasyonları için ve Radeon 880M dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.2 6 oy

Quadro NVS 285 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.6 68 oy

Radeon 880M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro NVS 285 veya Radeon 880M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.