GeForce GTX 960 vs Radeon R7 250E

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

GTX 960
2015, $199
4 GB GDDR5, 120 Watt
14.67
+267%

GTX 960, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 250E 'den 267% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum396742
Popülerliğe göre konum88ilk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi8.111.10
Güç verimliliği9.415.60
MimariMaxwell 2.0 (2014−2019)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUGM206Cape Verde
TipMasaüstüMasaüstü
Çıkış tarihi22 ocak 2015 (11 yıl önce)20 aralık 2013 (12 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$199 $109

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

GTX 960, R7 250E'ye göre 637% daha iyi fiyat/performans değerine sahiptir.

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 960'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1024512
Çekirdek frekansı1127 MHz800 MHz
Boost modunda frekans1178 MHzveri yok
Transistör sayısı2,940 million1,500 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)120 Watt55 Watt
Tekstüre hızı75.3925.60
Kayan nokta performansı2.413 TFLOPS0.8192 TFLOPS
ROPs3216
TMUs6432
L1 Cache384 KB128 KB
L2 Cache1024 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yoluPCI Express 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Uzunluk241 mm168 mm
Yükseklik11.1 smveri yok
Kalınlık2-slot1-slot
Önerilen PSU400 Wattveri yok
Ek güç konektörleri1x 6-pinhiçbiri
SLI desteği+-

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek4 GB1 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit128 Bit
Hafıza frekansı7.0 GB/s1125 MHz
Bellek bant genişliği112 GB/s72 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriDual Link DVI-I, HDMI 2.0, 3x DisplayPort 1.21x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort
Çoklu monitör desteği4 monitörveri yok
HDMI++
HDCP+-
VGA ile maksimum çözünürlük2048x1536veri yok
G-SYNC desteği+-
HDMI için audio girişiveri yok

Desteklenen teknolojiler

GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

GameStream+-
GeForce ShadowPlay+-
GPU Boost2.0veri yok
GameWorks+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)12 (11_1)
Gölgelendirici modeli6.45.1
OpenGL4.44.6
OpenCL1.21.2
Vulkan+1.2.131
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

GTX 960 14.67
+267%
R7 250E 4.00

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

GTX 960 7916
+302%
R7 250E 1970

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 960 ve Radeon R7 250E sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD65
+306%
16−18
−306%
4K29
+314%
7−8
−314%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p3.06
+123%
6.81
−123%
4K6.86
+127%
15.57
−127%
  • GTX 960'de kare başına maliyet 1080p'de 123% daha düşüktür
  • GTX 960'de kare başına maliyet 4K'de 127% daha düşüktür

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 80−85
+300%
21−24
−300%
Cyberpunk 2077 30−35
+288%
8−9
−288%
Resident Evil 4 Remake 30−35
+288%
8−9
−288%

Full HD
Medium

Battlefield 5 60−65
+300%
16−18
−300%
Counter-Strike 2 80−85
+300%
21−24
−300%
Cyberpunk 2077 30−35
+288%
8−9
−288%
Far Cry 5 45−50
+308%
12−14
−308%
Fortnite 80−85
+300%
21−24
−300%
Forza Horizon 4 60−65
+288%
16−18
−288%
Forza Horizon 5 45−50
+292%
12−14
−292%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
+293%
14−16
−293%
Valorant 120−130
+310%
30−33
−310%

Full HD
High

Battlefield 5 60−65
+300%
16−18
−300%
Counter-Strike 2 80−85
+300%
21−24
−300%
Counter-Strike: Global Offensive 190−200
+298%
50−55
−298%
Cyberpunk 2077 30−35
+288%
8−9
−288%
Dota 2 90−95
+292%
24−27
−292%
Far Cry 5 45−50
+308%
12−14
−308%
Fortnite 80−85
+300%
21−24
−300%
Forza Horizon 4 60−65
+288%
16−18
−288%
Forza Horizon 5 45−50
+292%
12−14
−292%
Grand Theft Auto V 49
+308%
12−14
−308%
Metro Exodus 30−35
+288%
8−9
−288%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
+293%
14−16
−293%
The Witcher 3: Wild Hunt 50
+317%
12−14
−317%
Valorant 120−130
+310%
30−33
−310%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 60−65
+300%
16−18
−300%
Cyberpunk 2077 30−35
+288%
8−9
−288%
Dota 2 90−95
+292%
24−27
−292%
Far Cry 5 45−50
+308%
12−14
−308%
Forza Horizon 4 60−65
+288%
16−18
−288%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
+293%
14−16
−293%
The Witcher 3: Wild Hunt 28
+300%
7−8
−300%
Valorant 120−130
+310%
30−33
−310%

Full HD
Epic

Fortnite 80−85
+300%
21−24
−300%

1440p
High

Counter-Strike 2 27−30
+314%
7−8
−314%
Counter-Strike: Global Offensive 110−120
+307%
27−30
−307%
Grand Theft Auto V 24−27
+300%
6−7
−300%
Metro Exodus 18−20
+350%
4−5
−350%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+311%
35−40
−311%
Valorant 150−160
+280%
40−45
−280%

1440p
Ultra

Battlefield 5 40−45
+320%
10−11
−320%
Cyberpunk 2077 12−14
+333%
3−4
−333%
Far Cry 5 30−35
+313%
8−9
−313%
Forza Horizon 4 35−40
+300%
9−10
−300%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
+340%
5−6
−340%

1440p
Epic

Fortnite 30−35
+313%
8−9
−313%

4K
High

Counter-Strike 2 10−12
+450%
2−3
−450%
Grand Theft Auto V 27−30
+300%
7−8
−300%
Metro Exodus 10−12
+450%
2−3
−450%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
+320%
5−6
−320%
Valorant 80−85
+290%
21−24
−290%

4K
Ultra

Battlefield 5 21−24
+340%
5−6
−340%
Counter-Strike 2 10−12
+450%
2−3
−450%
Cyberpunk 2077 5−6
+400%
1−2
−400%
Dota 2 50−55
+279%
14−16
−279%
Far Cry 5 16−18
+300%
4−5
−300%
Forza Horizon 4 24−27
+271%
7−8
−271%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
+367%
3−4
−367%

4K
Epic

Fortnite 14−16
+275%
4−5
−275%

Popüler oyunlarda GTX 960 ve R7 250E bu şekilde rekabet eder:

  • GTX 960 1080p'de 306% daha hızlıdır
  • GTX 960 4K'de 314% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 14.67 4.00
Yenilik 22 ocak 2015 20 aralık 2013
Maksimum Bellek 4 GB 1 GB
Güç Tüketimi (TDP) 120 Watt 55 Watt

GTX 960 267% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 300% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir.

Öte yandan R7 250E, 118% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

GeForce GTX 960 performans testlerinde Radeon R7 250E modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4 4667 oy

GeForce GTX 960 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 25 oy

Radeon R7 250E 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 960 veya Radeon R7 250E hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.