UHD Graphics P630 vs Radeon R7 M260DX

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

UHD Graphics P630
2018
15 Watt
5.89
+202%

Graphics P630, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M260DX 'den 202% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum645945
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği30.24veri yok
MimariGeneration 9.5 (2016−2020)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUCoffee Lake GT2Jet
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi24 mayıs 2018 (7 yıl önce)7 ocak 2014 (12 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar UHD Graphics P630'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı192320
Çekirdek frekansı350 MHz780 MHz
Boost modunda frekans1200 MHz855 MHz
Transistör sayısıveri yok690 million
Teknolojik süreç14 nm+++28 nm
Güç Tüketimi (TDP)15 Wattveri yok
Tekstüre hızı28.8017.10
Kayan nokta performansı0.4608 TFLOPS0.5472 TFLOPS
ROPs38
TMUs2420
L1 Cacheveri yok80 KB
L2 Cacheveri yok128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzRing BusIGP

VRAM kapasitesi ve türü

UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiSistem kullanılırSistem kullanılır
Maksimum BellekSistem kullanılırSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliğiSistem kullanılırSistem kullanılır
Hafıza frekansıSistem kullanılırSistem kullanılır
Paylaşılan hafıza++

Bağlantı ve çıkışlar

UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriPortable Device DependentNo outputs

Desteklenen teknolojiler

UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Quick Sync+veri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)12 (11_1)
Gölgelendirici modeli6.45.1
OpenGL4.64.6
OpenCL3.01.2
Vulkan1.31.2.131

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

UHD Graphics P630 5.89
+202%
R7 M260DX 1.95

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

UHD Graphics P630 2465
+202%
R7 M260DX 816
Örnekler: 11

Oyun performansı

Oyunlarda UHD Graphics P630 ve Radeon R7 M260DX sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 27−30
+211%
9−10
−211%
Cyberpunk 2077 12−14
+300%
3−4
−300%
Resident Evil 4 Remake 10−11
+233%
3−4
−233%

Full HD
Medium

Battlefield 5 24−27
+213%
8−9
−213%
Counter-Strike 2 27−30
+211%
9−10
−211%
Cyberpunk 2077 12−14
+300%
3−4
−300%
Far Cry 5 18−20
+217%
6−7
−217%
Fortnite 35−40
+260%
10−11
−260%
Forza Horizon 4 27−30
+238%
8−9
−238%
Forza Horizon 5 16−18
+240%
5−6
−240%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+214%
7−8
−214%
Valorant 65−70
+224%
21−24
−224%

Full HD
High

Battlefield 5 24−27
+213%
8−9
−213%
Counter-Strike 2 27−30
+211%
9−10
−211%
Counter-Strike: Global Offensive 95−100
+230%
30−33
−230%
Cyberpunk 2077 12−14
+300%
3−4
−300%
Dota 2 45−50
+206%
16−18
−206%
Far Cry 5 18−20
+217%
6−7
−217%
Fortnite 35−40
+260%
10−11
−260%
Forza Horizon 4 27−30
+238%
8−9
−238%
Forza Horizon 5 16−18
+240%
5−6
−240%
Grand Theft Auto V 21−24
+250%
6−7
−250%
Metro Exodus 10−12
+267%
3−4
−267%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+214%
7−8
−214%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+220%
5−6
−220%
Valorant 65−70
+224%
21−24
−224%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 24−27
+213%
8−9
−213%
Cyberpunk 2077 12−14
+300%
3−4
−300%
Dota 2 45−50
+206%
16−18
−206%
Far Cry 5 18−20
+217%
6−7
−217%
Forza Horizon 4 27−30
+238%
8−9
−238%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+214%
7−8
−214%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+220%
5−6
−220%
Valorant 65−70
+224%
21−24
−224%

Full HD
Epic

Fortnite 35−40
+260%
10−11
−260%

1440p
High

Counter-Strike 2 10−12
+267%
3−4
−267%
Counter-Strike: Global Offensive 45−50
+229%
14−16
−229%
Grand Theft Auto V 6−7
+500%
1−2
−500%
Metro Exodus 5−6
+400%
1−2
−400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+217%
12−14
−217%
Valorant 65−70
+214%
21−24
−214%

1440p
Ultra

Battlefield 5 9−10
+350%
2−3
−350%
Cyberpunk 2077 4−5
+300%
1−2
−300%
Far Cry 5 12−14
+300%
3−4
−300%
Forza Horizon 4 14−16
+250%
4−5
−250%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
+300%
2−3
−300%

1440p
Epic

Fortnite 12−14
+300%
3−4
−300%

4K
High

Grand Theft Auto V 16−18
+240%
5−6
−240%
Metro Exodus 1−2 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4 0−1
Valorant 30−33
+233%
9−10
−233%

4K
Ultra

Battlefield 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Dota 2 21−24
+250%
6−7
−250%
Far Cry 5 5−6
+400%
1−2
−400%
Forza Horizon 4 9−10
+350%
2−3
−350%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 6−7
+500%
1−2
−500%

4K
Epic

Fortnite 6−7
+500%
1−2
−500%

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 5.89 1.95
Yenilik 24 mayıs 2018 7 ocak 2014
Teknolojik süreç 14 nm 28 nm

UHD Graphics P630 202% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 4 yaş avantajına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

UHD Graphics P630 performans testlerinde Radeon R7 M260DX modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.9 56 oy

UHD Graphics P630 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.9 18 oy

Radeon R7 M260DX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize UHD Graphics P630 veya Radeon R7 M260DX hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.