Radeon RX 8060S vs Quadro P620

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon RX 8060S ile Quadro P620'yi karşılaştırdık.

RX 8060S
2025
40.46
+357%

8060S, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre P620 'den 357% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon RX 8060S ve Quadro P620'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum118530
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok17.04
MimariRDNA 3.5 (2024−2025)Pascal (2016−2021)
GPUveri yokGP107
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi6 ocak 2025 (1 yıl önce)1 şubat 2018 (8 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon RX 8060S ve Quadro P620 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon RX 8060S'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı40512
Çekirdek frekansıveri yok1177 MHz
Boost modunda frekans2900 MHz1443 MHz
Transistör sayısıveri yok3,300 million
Teknolojik süreçveri yok14 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok40 Watt
Tekstüre hızıveri yok46.18
Kayan nokta performansıveri yok1.478 TFLOPS
ROPsveri yok16
TMUsveri yok32
L1 Cacheveri yok192 KB
L2 Cacheveri yok1024 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon RX 8060S ve Quadro P620 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Arayüzveri yokPCIe 3.0 x16
Uzunlukveri yok145 mm
Kalınlıkveri yokIGP
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon RX 8060S ve Quadro P620 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR5
Maksimum Bellekveri yok2 GB
Bellek veri yolu genişliğiveri yok128 Bit
Hafıza frekansıveri yok1502 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok96.13 GB/s
Paylaşılan hafıza+-

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon RX 8060S ve Quadro P620 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon RX 8060S ve Quadro P620 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXveri yok12 (12_1)
Gölgelendirici modeliveri yok6.4
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok1.2
Vulkan-1.2.131
CUDA-6.1

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon RX 8060S ve Quadro P620 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

RX 8060S 40.46
+357%
Quadro P620 8.85

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11, Futuremark'ın eski DirectX 11 benchmarkıdır. İki sahneye dayanan dört test kullandı: biri batık bir gemiyi keşfeden birkaç denizaltı, diğeri ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir tapınak. Tüm testler, hacimsel aydınlatma ve mozaiklemeden yoğun şekilde yararlanır ve 1280x720'de çalıştırılmasına rağmen nispeten ağırdır. 3DMark 11 desteği Ocak 2020'de sona erdi, şimdi bunun yerine Time Spy kullanılması önerilir.

RX 8060S 40164
+580%
Quadro P620 5909

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

RX 8060S 96996
+286%
Quadro P620 25105

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

RX 8060S 26826
+474%
Quadro P620 4673

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate, ev bilgisayarlarını ve düşük maliyetli dizüstü bilgisayarları test etmek için kullanılan DirectX 11 feature level 10'u kullanan eski bir benchmarktır. Bazı garip ışınlanma cihazlarıyla uzay gemilerini keşfedilmemiş, sabit bir 1280x720 çözünürlüğe fırlatan birkaç sahneyi görüntüler. Tıpkı Ice Storm kıyaslamasında olduğu gibi, desteği Ocak 2020'de durduruldu ve şimdi bunun yerine 3DMark Night Raid'in kullanılması tavsiye ediliyor.

RX 8060S 148182
+387%
Quadro P620 30410

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon RX 8060S ve Quadro P620 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD103
+119%
47
−119%
1440p51
+410%
10−12
−410%
4K35
+400%
7−8
−400%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 220−230
+377%
45−50
−377%
Cyberpunk 2077 95−100
+433%
18−20
−433%
Resident Evil 4 Remake 110−120
+553%
16−18
−553%

Full HD
Medium

Battlefield 5 130−140
+243%
40−45
−243%
Counter-Strike 2 215
+357%
45−50
−357%
Cyberpunk 2077 95−100
+433%
18−20
−433%
Far Cry 5 96
+231%
27−30
−231%
Fortnite 170−180
+55.8%
113
−55.8%
Forza Horizon 4 150−160
+303%
35−40
−303%
Forza Horizon 5 120−130
+378%
27−30
−378%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160
+397%
30−35
−397%
Valorant 230−240
+167%
85−90
−167%

Full HD
High

Battlefield 5 130−140
+243%
40−45
−243%
Counter-Strike 2 109
+132%
45−50
−132%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+102%
130−140
−102%
Cyberpunk 2077 95−100
+433%
18−20
−433%
Far Cry 5 95
+228%
27−30
−228%
Fortnite 170−180
+319%
42
−319%
Forza Horizon 4 150−160
+303%
35−40
−303%
Forza Horizon 5 120−130
+378%
27−30
−378%
Grand Theft Auto V 127
+285%
30−35
−285%
Metro Exodus 95−100
+476%
17
−476%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160
+397%
30−35
−397%
The Witcher 3: Wild Hunt 140−150
+363%
32
−363%
Valorant 230−240
+167%
85−90
−167%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 130−140
+243%
40−45
−243%
Cyberpunk 2077 95−100
+433%
18−20
−433%
Far Cry 5 92
+217%
27−30
−217%
Forza Horizon 4 150−160
+303%
35−40
−303%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160
+397%
30−35
−397%
The Witcher 3: Wild Hunt 101
+494%
17
−494%

Full HD
Epic

Fortnite 170−180
+507%
29
−507%

1440p
High

Counter-Strike 2 71
+318%
16−18
−318%
Counter-Strike: Global Offensive 280−290
+324%
65−70
−324%
Grand Theft Auto V 70
+483%
12−14
−483%
Metro Exodus 60−65
+500%
10−11
−500%
Valorant 260−270
+165%
100−105
−165%

1440p
Ultra

Battlefield 5 100−110
+390%
21−24
−390%
Cyberpunk 2077 45−50
+600%
7−8
−600%
Far Cry 5 100−105
+426%
18−20
−426%
Forza Horizon 4 110−120
+462%
21−24
−462%
The Witcher 3: Wild Hunt 75−80
+508%
12−14
−508%

1440p
Epic

Fortnite 100−110
+474%
18−20
−474%

4K
High

Counter-Strike 2 36
+1100%
3−4
−1100%
Grand Theft Auto V 76
+280%
20−22
−280%
Metro Exodus 35−40
+850%
4−5
−850%
The Witcher 3: Wild Hunt 65−70
+633%
9−10
−633%
Valorant 240−250
+430%
45−50
−430%

4K
Ultra

Battlefield 5 65−70
+550%
10−11
−550%
Cyberpunk 2077 21−24
+633%
3−4
−633%
Far Cry 5 55−60
+511%
9−10
−511%
Forza Horizon 4 75−80
+427%
14−16
−427%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
+533%
9−10
−533%

4K
Epic

Fortnite 50−55
+500%
9−10
−500%

Full HD
High

Dota 2 90
+0%
90
+0%

Full HD
Ultra

Dota 2 83
+0%
83
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

1440p
High

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%

4K
Ultra

Counter-Strike 2 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 30−35
+0%
30−35
+0%

Popüler oyunlarda RX 8060S ve Quadro P620 bu şekilde rekabet eder:

  • RX 8060S 1080p'de 119% daha hızlıdır
  • RX 8060S 1440p'de 410% daha hızlıdır
  • RX 8060S 4K'de 400% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve High Preset ile Counter-Strike 2'de RX 8060S 1100% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • RX 8060S 54 testte'de önde (90%)
  • 6 testte (10%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 40.46 8.85
Yenilik 6 ocak 2025 1 şubat 2018

RX 8060S 357% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 6 yaş avantajına sahiptir.

Radeon RX 8060S performans testlerinde Quadro P620 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon RX 8060S dizüstü bilgisayarlar için ve Quadro P620 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.4 16 oy

Radeon RX 8060S 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.7 765 oy

Quadro P620 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon RX 8060S veya Quadro P620 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.