Radeon RX 6450M vs PRO V710

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon RX 6450M ile Radeon PRO V710'yi karşılaştırdık.

RX 6450M
2023
4 GB GDDR6, 50 Watt
15.78

PRO V710, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 6450M'den 12% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum373344
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği24.308.65
MimariRDNA 2.0 (2020−2025)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUNavi 24Navi 32
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi4 ocak 2023 (3 yıl önce)3 ekim 2024 (1 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon RX 6450M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı7683456
Çekirdek frekansı2000 MHz1900 MHz
Boost modunda frekans2460 MHz2000 MHz
Transistör sayısı5,400 million28,100 million
Teknolojik süreç6 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)50 Watt158 Watt
Tekstüre hızı118.1432.0
Kayan nokta performansı3.779 TFLOPS27.65 TFLOPS
ROPs3296
TMUs48216
Ray Tracing Cores1254
L0 Cache192 KB864 KB
L1 Cache256 KB768 KB
L2 Cache1024 KB2 MB
L3 Cache16 MB54 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 4.0 x4PCIe 4.0 x16
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörlerihiçbiri1x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR6GDDR6
Maksimum Bellek4 GB28 GB
Bellek veri yolu genişliği64 Bit224 Bit
Hafıza frekansı2000 MHz2250 MHz
Bellek bant genişliği128.0 GB/s504.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR++

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriPortable Device DependentNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 Ultimate (12_2)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli6.76.8
OpenGL4.64.6
OpenCL2.22.2
Vulkan1.31.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

RX 6450M 15.78
PRO V710 17.74
+12.4%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

RX 6450M 6601
Örnekler: 2
PRO V710 7297
+10.5%
Örnekler: 4

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon RX 6450M ve Radeon PRO V710 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 90−95
−11.1%
100−105
+11.1%
Cyberpunk 2077 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%
Resident Evil 4 Remake 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%

Full HD
Medium

Battlefield 5 65−70
−8.7%
75−80
+8.7%
Counter-Strike 2 90−95
−11.1%
100−105
+11.1%
Cyberpunk 2077 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%
Far Cry 5 50−55
−5.8%
55−60
+5.8%
Fortnite 85−90
−12.4%
100−105
+12.4%
Forza Horizon 4 65−70
−6.1%
70−75
+6.1%
Forza Horizon 5 50−55
−10%
55−60
+10%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
−8.3%
65−70
+8.3%
Valorant 120−130
−8.5%
140−150
+8.5%

Full HD
High

Battlefield 5 65−70
−8.7%
75−80
+8.7%
Counter-Strike 2 90−95
−11.1%
100−105
+11.1%
Counter-Strike: Global Offensive 200−210
−10.6%
230−240
+10.6%
Cyberpunk 2077 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%
Dota 2 95−100
−12.2%
110−120
+12.2%
Far Cry 5 50−55
−5.8%
55−60
+5.8%
Fortnite 85−90
−12.4%
100−105
+12.4%
Forza Horizon 4 65−70
−6.1%
70−75
+6.1%
Forza Horizon 5 50−55
−10%
55−60
+10%
Grand Theft Auto V 60−65
−8.3%
65−70
+8.3%
Metro Exodus 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
−8.3%
65−70
+8.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 40−45
−4.7%
45−50
+4.7%
Valorant 120−130
−8.5%
140−150
+8.5%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 65−70
−8.7%
75−80
+8.7%
Cyberpunk 2077 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%
Dota 2 95−100
−12.2%
110−120
+12.2%
Far Cry 5 50−55
−5.8%
55−60
+5.8%
Forza Horizon 4 65−70
−6.1%
70−75
+6.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 60−65
−8.3%
65−70
+8.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 40−45
−4.7%
45−50
+4.7%
Valorant 120−130
−8.5%
140−150
+8.5%

Full HD
Epic

Fortnite 85−90
−12.4%
100−105
+12.4%

1440p
High

Counter-Strike 2 30−35
+3.3%
30−33
−3.3%
Counter-Strike: Global Offensive 110−120
−10.2%
130−140
+10.2%
Grand Theft Auto V 27−30
−11.1%
30−33
+11.1%
Metro Exodus 20−22
−5%
21−24
+5%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150−160
−9%
170−180
+9%
Valorant 160−170
−6.3%
170−180
+6.3%

1440p
Ultra

Battlefield 5 45−50
−11.1%
50−55
+11.1%
Cyberpunk 2077 14−16
+0%
14−16
+0%
Far Cry 5 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 4 35−40
−2.6%
40−45
+2.6%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+0%
24−27
+0%

1440p
Epic

Fortnite 35−40
−11.1%
40−45
+11.1%

4K
High

Counter-Strike 2 12−14
−7.7%
14−16
+7.7%
Grand Theft Auto V 30−33
+0%
30−33
+0%
Metro Exodus 12−14
+0%
12−14
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
−4.3%
24−27
+4.3%
Valorant 85−90
−12.4%
100−105
+12.4%

4K
Ultra

Battlefield 5 24−27
+0%
24−27
+0%
Counter-Strike 2 12−14
−7.7%
14−16
+7.7%
Cyberpunk 2077 6−7
+0%
6−7
+0%
Dota 2 55−60
−5.3%
60−65
+5.3%
Far Cry 5 18−20
+0%
18−20
+0%
Forza Horizon 4 27−30
−7.1%
30−33
+7.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 16−18
+0%
16−18
+0%

4K
Epic

Fortnite 16−18
+0%
16−18
+0%

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 15.78 17.74
Yenilik 4 ocak 2023 3 ekim 2024
Maksimum Bellek 4 GB 28 GB
Teknolojik süreç 6 nm 5 nm
Güç Tüketimi (TDP) 50 Watt 158 Watt

RX 6450M 216% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan PRO V710, 12% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir, 600% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 20% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon PRO V710 performans testlerinde Radeon RX 6450M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon RX 6450M dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon PRO V710 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


5 1 oy

Radeon RX 6450M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 2 oy

Radeon PRO V710 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon RX 6450M veya Radeon PRO V710 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.