Radeon RX 560 vs R7 M440

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon RX 560 ile Radeon R7 M440'yi karşılaştırdık.

RX 560
2017, $99
4 GB GDDR5, 75 Watt
8.80
+307%

RX 560, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M440 'den 307% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum534920
Popülerliğe göre konum75ilk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi1.48veri yok
Güç verimliliği9.03veri yok
MimariGCN 4.0 (2016−2020)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUPolaris 21Meso
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi18 nisan 2017 (9 yıl önce)15 mayıs 2016 (10 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$99 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon RX 560'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1024320
Çekirdek frekansı1175 MHz891 MHz
Boost modunda frekans1275 MHzveri yok
Transistör sayısı3,000 million1,550 million
Teknolojik süreç14 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)75 Wattunknown
Tekstüre hızı81.6017.82
Kayan nokta performansı2.611 TFLOPS0.5702 TFLOPS
ROPs168
TMUs6420
L1 Cache256 KB80 KB
L2 Cache1024 KB128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 3.0 x8
Uzunluk170 mmveri yok
Kalınlık2-slotveri yok
Ek güç konektörlerihiçbiriveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5DDR3
Maksimum Bellek4 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit64 Bit
Hafıza frekansı1750 MHz900 MHz
Bellek bant genişliği112.0 GB/s14.4 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri1x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPortNo outputs
HDMI+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)12 (12_0)
Gölgelendirici modeli6.46.0
OpenGL4.64.6
OpenCL2.02.0
Vulkan1.2.1311.2.131

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

RX 560 8.80
+307%
R7 M440 2.16

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

RX 560 3680
+306%
Örnekler: 5102
R7 M440 906
Örnekler: 421

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon RX 560 ve Radeon R7 M440 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD35
+133%
15
−133%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p2.83veri yok

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Resident Evil 4 Remake 2−3
+0%
2−3
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 6−7
+0%
6−7
+0%
Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Far Cry 5 6−7
+0%
6−7
+0%
Fortnite 10−11
+0%
10−11
+0%
Forza Horizon 4 10−12
+0%
10−12
+0%
Forza Horizon 5 5−6
+0%
5−6
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+0%
12−14
+0%
Valorant 40−45
+0%
40−45
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 6−7
+0%
6−7
+0%
Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Dota 2 23
+0%
23
+0%
Far Cry 5 6−7
+0%
6−7
+0%
Fortnite 10−11
+0%
10−11
+0%
Forza Horizon 4 10−12
+0%
10−12
+0%
Forza Horizon 5 5−6
+0%
5−6
+0%
Grand Theft Auto V 6
+0%
6
+0%
Metro Exodus 4−5
+0%
4−5
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+0%
12−14
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 7
+0%
7
+0%
Valorant 40−45
+0%
40−45
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 6−7
+0%
6−7
+0%
Cyberpunk 2077 4−5
+0%
4−5
+0%
Dota 2 21
+0%
21
+0%
Far Cry 5 6−7
+0%
6−7
+0%
Forza Horizon 4 10−12
+0%
10−12
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+0%
12−14
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
+0%
8−9
+0%
Valorant 40−45
+0%
40−45
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 10−11
+0%
10−11
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 5−6
+0%
5−6
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 16−18
+0%
16−18
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+0%
21−24
+0%
Valorant 16−18
+0%
16−18
+0%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Forza Horizon 4 5−6
+0%
5−6
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
+0%
3−4
+0%

1440p
Epic

Fortnite 4−5
+0%
4−5
+0%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 10−12
+0%
10−12
+0%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 5−6
+0%
5−6
+0%
Far Cry 5 1−2
+0%
1−2
+0%
Forza Horizon 4 1−2
+0%
1−2
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
+0%
3−4
+0%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+0%
3−4
+0%

Popüler oyunlarda RX 560 ve R7 M440 bu şekilde rekabet eder:

  • RX 560 1080p'de 133% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 51 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 8.80 2.16
Yenilik 18 nisan 2017 15 mayıs 2016
Teknolojik süreç 14 nm 28 nm

RX 560 307% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 11 aylık bir yaş avantajına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon RX 560 performans testlerinde Radeon R7 M440 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon RX 560 masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon R7 M440 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.6 3333 oy

Radeon RX 560 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 316 oy

Radeon R7 M440 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon RX 560 veya Radeon R7 M440 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.