Radeon R9 M365X vs PRO V710

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R9 M365X ile Radeon PRO V710'yi karşılaştırdık.

R9 M365X
2015
4 GB GDDR5
3.54

PRO V710, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M365X 'den 401% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum776344
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok8.65
MimariGCN 1.0 (2012−2020)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUTropoNavi 32
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi5 mayıs 2015 (11 yıl önce)3 ekim 2024 (1 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R9 M365X'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı6403456
Compute konveyör sayısı10veri yok
Çekirdek frekansı900 MHz1900 MHz
Boost modunda frekans925 MHz2000 MHz
Transistör sayısı1,500 million28,100 million
Teknolojik süreç28 nm5 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok158 Watt
Tekstüre hızı37.00432.0
Kayan nokta performansı1.184 TFLOPS27.65 TFLOPS
ROPs1696
TMUs40216
Ray Tracing Coresveri yok54
L0 Cacheveri yok864 KB
L1 Cache160 KB768 KB
L2 Cache256 KB2 MB
L3 Cacheveri yok54 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Veri yoluPCIe 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 4.0 x16
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörleriveri yok1x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR6
Maksimum Bellek4 GB28 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit224 Bit
Hafıza frekansı1125 MHz2250 MHz
Bellek bant genişliği72 GB/s504.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Eyefinity+-

Desteklenen teknolojiler

Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1212 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli5.16.8
OpenGL4.44.6
OpenCLveri yok2.2
Vulkan-1.3
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R9 M365X 3.54
PRO V710 17.74
+401%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R9 M365X 1481
Örnekler: 1
PRO V710 7297
+393%
Örnekler: 4

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R9 M365X ve Radeon PRO V710 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 12−14
−400%
65−70
+400%
Cyberpunk 2077 7−8
−400%
35−40
+400%
Resident Evil 4 Remake 5−6
−380%
24−27
+380%

Full HD
Medium

Battlefield 5 12−14
−400%
65−70
+400%
Counter-Strike 2 12−14
−400%
65−70
+400%
Cyberpunk 2077 7−8
−400%
35−40
+400%
Far Cry 5 10−11
−400%
50−55
+400%
Fortnite 20−22
−400%
100−105
+400%
Forza Horizon 4 16−18
−400%
85−90
+400%
Forza Horizon 5 9−10
−400%
45−50
+400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−400%
75−80
+400%
Valorant 50−55
−390%
250−260
+390%

Full HD
High

Battlefield 5 12−14
−400%
65−70
+400%
Counter-Strike 2 12−14
−400%
65−70
+400%
Counter-Strike: Global Offensive 65−70
−362%
300−310
+362%
Cyberpunk 2077 7−8
−400%
35−40
+400%
Dota 2 30−35
−385%
160−170
+385%
Far Cry 5 10−11
−400%
50−55
+400%
Fortnite 20−22
−400%
100−105
+400%
Forza Horizon 4 16−18
−400%
85−90
+400%
Forza Horizon 5 9−10
−400%
45−50
+400%
Grand Theft Auto V 10−11
−400%
50−55
+400%
Metro Exodus 6−7
−400%
30−33
+400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−400%
75−80
+400%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
−400%
55−60
+400%
Valorant 50−55
−390%
250−260
+390%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 12−14
−400%
65−70
+400%
Cyberpunk 2077 7−8
−400%
35−40
+400%
Dota 2 30−35
−385%
160−170
+385%
Far Cry 5 10−11
−400%
50−55
+400%
Forza Horizon 4 16−18
−400%
85−90
+400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−400%
75−80
+400%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
−400%
55−60
+400%
Valorant 50−55
−390%
250−260
+390%

Full HD
Epic

Fortnite 20−22
−400%
100−105
+400%

1440p
High

Counter-Strike 2 8−9
−400%
40−45
+400%
Counter-Strike: Global Offensive 27−30
−381%
130−140
+381%
Grand Theft Auto V 1−2
−400%
5−6
+400%
Metro Exodus 2−3
−400%
10−11
+400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33
−400%
150−160
+400%
Valorant 35−40
−400%
180−190
+400%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−400%
10−11
+400%
Far Cry 5 6−7
−400%
30−33
+400%
Forza Horizon 4 9−10
−400%
45−50
+400%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
−380%
24−27
+380%

1440p
Epic

Fortnite 7−8
−400%
35−40
+400%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−400%
75−80
+400%
Valorant 18−20
−400%
90−95
+400%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
−400%
5−6
+400%
Dota 2 10−12
−400%
55−60
+400%
Far Cry 5 2−3
−400%
10−11
+400%
Forza Horizon 4 4−5
−350%
18−20
+350%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 4−5
−350%
18−20
+350%

4K
Epic

Fortnite 4−5
−350%
18−20
+350%

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 3.54 17.74
Yenilik 5 mayıs 2015 3 ekim 2024
Maksimum Bellek 4 GB 28 GB
Teknolojik süreç 28 nm 5 nm

PRO V710 401% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 9 yaş avantajına sahiptir, 600% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 460% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon PRO V710 performans testlerinde Radeon R9 M365X modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R9 M365X dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon PRO V710 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


1 2 oy

Radeon R9 M365X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 2 oy

Radeon PRO V710 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R9 M365X veya Radeon PRO V710 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.