Radeon R7 M465X vs 680M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M465X ve Radeon 680M'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M465X
2016
2 GB GDDR5
4.27

680M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M465X 'den 108% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M465X ve Radeon 680M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum721529
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok13.69
MimariGCN 1.0 (2012−2020)RDNA 2.0 (2020−2025)
GPUTropoRembrandt+
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi15 mayıs 2016 (9 yıl önce)3 ocak 2023 (3 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M465X ve Radeon 680M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M465X'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı512768
Çekirdek frekansı900 MHz2000 MHz
Boost modunda frekans925 MHz2200 MHz
Transistör sayısı1,500 million13,100 million
Teknolojik süreç28 nm6 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok50 Watt
Tekstüre hızı29.60105.6
Kayan nokta performansı0.9472 TFLOPS3.379 TFLOPS
ROPs1632
TMUs3248
Ray Tracing Coresveri yok12
L0 Cacheveri yok192 KB
L1 Cache128 KB256 KB
L2 Cache256 KB2 MB
L3 Cacheveri yok8 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M465X ve Radeon 680M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 4.0 x8
Ek güç konektörleriveri yokhiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M465X ve Radeon 680M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5Sistem kullanılır
Maksimum Bellek2 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği128 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı1125 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği72 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M465X ve Radeon 680M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsPortable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M465X ve Radeon 680M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_1)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli5.16.7
OpenGL4.64.6
OpenCL1.22.0
Vulkan1.2.1311.3

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M465X ve Radeon 680M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M465X 4.27
Radeon 680M 8.89
+108%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M465X 1786
Örnekler: 15
Radeon 680M 3864
+116%
Örnekler: 8

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M465X ve Radeon 680M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD16−18
−131%
37
+131%
1440p8−9
−113%
17
+113%
4K4−5
−150%
10
+150%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 38
+0%
38
+0%
Resident Evil 4 Remake 32
+0%
32
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 28
+0%
28
+0%
Far Cry 5 38
+0%
38
+0%
Fortnite 50−55
+0%
50−55
+0%
Forza Horizon 4 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 5 52
+0%
52
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
+0%
130−140
+0%
Cyberpunk 2077 21
+0%
21
+0%
Dota 2 71
+0%
71
+0%
Far Cry 5 35
+0%
35
+0%
Fortnite 50−55
+0%
50−55
+0%
Forza Horizon 4 35−40
+0%
35−40
+0%
Forza Horizon 5 46
+0%
46
+0%
Grand Theft Auto V 36
+0%
36
+0%
Metro Exodus 23
+0%
23
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 40
+0%
40
+0%
Valorant 85−90
+0%
85−90
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 18
+0%
18
+0%
Dota 2 61
+0%
61
+0%
Far Cry 5 33
+0%
33
+0%
Forza Horizon 4 35−40
+0%
35−40
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 24
+0%
24
+0%
Valorant 146
+0%
146
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 50−55
+0%
50−55
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 65−70
+0%
65−70
+0%
Grand Theft Auto V 17
+0%
17
+0%
Metro Exodus 10−11
+0%
10−11
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
Valorant 100−105
+0%
100−105
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 10
+0%
10
+0%
Far Cry 5 21
+0%
21
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 17
+0%
17
+0%

1440p
Epic

Fortnite 18−20
+0%
18−20
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 3−4
+0%
3−4
+0%
Grand Theft Auto V 20−22
+0%
20−22
+0%
Metro Exodus 4−5
+0%
4−5
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 13
+0%
13
+0%
Valorant 45−50
+0%
45−50
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 10−11
+0%
10−11
+0%
Counter-Strike 2 3−4
+0%
3−4
+0%
Cyberpunk 2077 4
+0%
4
+0%
Dota 2 18
+0%
18
+0%
Far Cry 5 9−10
+0%
9−10
+0%
Forza Horizon 4 14−16
+0%
14−16
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+0%
9−10
+0%

Popüler oyunlarda R7 M465X ve Radeon 680M bu şekilde rekabet eder:

  • Radeon 680M 1080p'de 131% daha hızlıdır
  • Radeon 680M 1440p'de 113% daha hızlıdır
  • Radeon 680M 4K'de 150% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 4.27 8.89
Yenilik 15 mayıs 2016 3 ocak 2023
Teknolojik süreç 28 nm 6 nm

Radeon 680M 108% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir ve 367% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon 680M performans testlerinde Radeon R7 M465X modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 2 oy

Radeon R7 M465X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 1237 oy

Radeon 680M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M465X veya Radeon 680M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.