Radeon R7 M440 vs HD 8210E

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M440
2016
4 GB DDR3
2.16
+370%

R7 M440, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre HD 8210E 'den 370% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum9201312
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok3.94
MimariGCN 3.0 (2014−2019)GCN 2.0 (2013−2017)
GPUMesoKalindi
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi15 mayıs 2016 (10 yıl önce)23 nisan 2013 (13 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M440'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı320128
Çekirdek frekansı891 MHz300 MHz
Transistör sayısı1,550 million1,178 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)unknown9 Watt
Tekstüre hızı17.822.400
Kayan nokta performansı0.5702 TFLOPS0.0768 TFLOPS
ROPs84
TMUs208
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzPCIe 3.0 x8IGP

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3Sistem kullanılır
Maksimum Bellek4 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği64 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı900 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği14.4 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)12 (12_0)
Gölgelendirici modeli6.06.3
OpenGL4.64.6
OpenCL2.02.0
Vulkan1.2.1311.2.131

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M440 2.16
+370%
HD 8210E 0.46

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M440 906
+369%
Örnekler: 421
HD 8210E 193
Örnekler: 1

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M440 ve Radeon HD 8210E sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD15
+400%
3−4
−400%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 4−5 0−1
Cyberpunk 2077 4−5 0−1
Resident Evil 4 Remake 2−3 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Counter-Strike 2 4−5 0−1
Cyberpunk 2077 4−5 0−1
Far Cry 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Fortnite 10−11
+400%
2−3
−400%
Forza Horizon 4 10−12
+450%
2−3
−450%
Forza Horizon 5 5−6
+400%
1−2
−400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+500%
2−3
−500%
Valorant 40−45
+400%
8−9
−400%

Full HD
High

Battlefield 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Counter-Strike 2 4−5 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 40−45
+389%
9−10
−389%
Cyberpunk 2077 4−5 0−1
Dota 2 23
+475%
4−5
−475%
Far Cry 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Fortnite 10−11
+400%
2−3
−400%
Forza Horizon 4 10−12
+450%
2−3
−450%
Forza Horizon 5 5−6
+400%
1−2
−400%
Grand Theft Auto V 6
+500%
1−2
−500%
Metro Exodus 4−5 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+500%
2−3
−500%
The Witcher 3: Wild Hunt 7
+600%
1−2
−600%
Valorant 40−45
+400%
8−9
−400%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Cyberpunk 2077 4−5 0−1
Dota 2 21
+425%
4−5
−425%
Far Cry 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Forza Horizon 4 10−12
+450%
2−3
−450%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+500%
2−3
−500%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
+700%
1−2
−700%
Valorant 40−45
+400%
8−9
−400%

Full HD
Epic

Fortnite 10−11
+400%
2−3
−400%

1440p
High

Counter-Strike 2 5−6
+400%
1−2
−400%
Counter-Strike: Global Offensive 16−18
+433%
3−4
−433%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+425%
4−5
−425%
Valorant 16−18
+467%
3−4
−467%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 3−4 0−1
Forza Horizon 4 5−6
+400%
1−2
−400%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4 0−1

1440p
Epic

Fortnite 4−5 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+600%
2−3
−600%
Valorant 10−12
+450%
2−3
−450%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 5−6
+400%
1−2
−400%
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4 0−1

4K
Epic

Fortnite 3−4 0−1

Popüler oyunlarda R7 M440 ve HD 8210E bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M440 1080p'de 400% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.16 0.46
Yenilik 15 mayıs 2016 23 nisan 2013

R7 M440 370% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 3 yaş avantajına sahiptir.

Radeon R7 M440 performans testlerinde Radeon HD 8210E modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 316 oy

Radeon R7 M440 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.8 26 oy

Radeon HD 8210E 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M440 veya Radeon HD 8210E hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.