Radeon R7 M340 vs HD 6510G2

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M340
2015
4 GB DDR3
1.54
+29.4%

R7 M340, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre HD 6510G2 'den önemli bir 29% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum10121103
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Terascale 2 (2009−2015)
GPUMesoveri yok
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi5 mayıs 2015 (11 yıl önce)14 haziran 2011 (14 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M340'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı320400
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı943 MHzveri yok
Boost modunda frekans1021 MHzveri yok
Transistör sayısı1,550 millionveri yok
Teknolojik süreç28 nm40 nm
Tekstüre hızı20.42veri yok
Kayan nokta performansı0.6534 TFLOPSveri yok
ROPs8veri yok
TMUs20veri yok
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yokmedium sized
Veri yoluPCIe 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8veri yok
Ek güç konektörlerihiçbiriveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3veri yok
Maksimum Bellek4 GBveri yok
Bellek veri yolu genişliği128 Bitveri yok
Hafıza frekansı1000 MHzveri yok
Bellek bant genişliği16 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsveri yok
Eyefinity+-

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1211
Gölgelendirici modeli6.0veri yok
OpenGL4.4veri yok
Vulkan+-
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M340 1.54
+29.4%
HD 6510G2 1.19

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11, Futuremark'ın eski DirectX 11 benchmarkıdır. İki sahneye dayanan dört test kullandı: biri batık bir gemiyi keşfeden birkaç denizaltı, diğeri ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir tapınak. Tüm testler, hacimsel aydınlatma ve mozaiklemeden yoğun şekilde yararlanır ve 1280x720'de çalıştırılmasına rağmen nispeten ağırdır. 3DMark 11 desteği Ocak 2020'de sona erdi, şimdi bunun yerine Time Spy kullanılması önerilir.

R7 M340 2148
+112%
HD 6510G2 1015

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M340 ve Radeon HD 6510G2 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
+40%
10−12
−40%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 0−1 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Resident Evil 4 Remake 1−2 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Counter-Strike 2 0−1 0−1
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Far Cry 5 3−4
+50%
2−3
−50%
Fortnite 6−7
+100%
3−4
−100%
Forza Horizon 4 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Forza Horizon 5 2−3
+100%
1−2
−100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+11.1%
9−10
−11.1%
Valorant 35−40
+9.1%
30−35
−9.1%

Full HD
High

Battlefield 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Counter-Strike 2 0−1 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 30−35
+21.4%
27−30
−21.4%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 21
+31.3%
16−18
−31.3%
Far Cry 5 3−4
+50%
2−3
−50%
Fortnite 6−7
+100%
3−4
−100%
Forza Horizon 4 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Forza Horizon 5 2−3
+100%
1−2
−100%
Grand Theft Auto V 1−2 0−1
Metro Exodus 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+11.1%
9−10
−11.1%
The Witcher 3: Wild Hunt 7
+0%
7−8
+0%
Valorant 35−40
+9.1%
30−35
−9.1%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 3−4
+200%
1−2
−200%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 18
+12.5%
16−18
−12.5%
Far Cry 5 3−4
+50%
2−3
−50%
Forza Horizon 4 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+11.1%
9−10
−11.1%
The Witcher 3: Wild Hunt 4
−75%
7−8
+75%
Valorant 35−40
+9.1%
30−35
−9.1%

Full HD
Epic

Fortnite 6−7
+100%
3−4
−100%

1440p
High

Counter-Strike 2 5−6
+25%
4−5
−25%
Counter-Strike: Global Offensive 10−12
+37.5%
8−9
−37.5%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 16−18
+33.3%
12−14
−33.3%
Valorant 8−9
+300%
2−3
−300%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 2−3
+100%
1−2
−100%
Forza Horizon 4 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
+50%
2−3
−50%

1440p
Epic

Fortnite 3−4
+50%
2−3
−50%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 8−9
+33.3%
6−7
−33.3%

4K
Ultra

Dota 2 2−3
+100%
1−2
−100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Epic

Fortnite 3−4
+50%
2−3
−50%

Popüler oyunlarda R7 M340 ve HD 6510G2 bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M340 1080p'de 40% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1440p çözünürlüğü ve High Preset ile Valorant'de R7 M340 300% daha hızlıdır.
  • 1080p çözünürlüğü ve Ultra Preset ile The Witcher 3: Wild Hunt'de HD 6510G2 75% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • R7 M340 34 testte'de önde (79%)
  • HD 6510G2 1 testte'de önde (2%)
  • 8 testte (19%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.54 1.19
Yenilik 5 mayıs 2015 14 haziran 2011
Teknolojik süreç 28 nm 40 nm

R7 M340 29% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 3 yaş avantajına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R7 M340 performans testlerinde Radeon HD 6510G2 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.9 358 oy

Radeon R7 M340 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.7 6 oy

Radeon HD 6510G2 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M340 veya Radeon HD 6510G2 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.