Radeon R7 M265 vs RX 5700M

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 M265
2014
4 GB DDR3
1.33

5700M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M265 'den 187% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1057760
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok1.63
MimariGCN 3.0 (2014−2019)RDNA 1.0 (2019−2020)
GPUTopazNavi 10
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi20 mayıs 2014 (11 yıl önce)1 mart 2020 (6 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M265'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3842304
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı900 MHz1465 MHz
Boost modunda frekans825 MHz1720 MHz
Transistör sayısı1,550 million10,300 million
Teknolojik süreç28 nm7 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok180 Watt
Tekstüre hızı23.52247.7
Kayan nokta performansı0.7526 TFLOPS7.926 TFLOPS
ROPs864
TMUs24144
L1 Cache96 KBveri yok
L2 Cache128 KB8 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedlarge
Veri yoluPCIe 3.0 x8veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 4.0 x16
Ek güç konektörleriveri yok1x 6-pin + 1x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3GDDR6
Maksimum Bellek4 GB8 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz1500 MHz
Bellek bant genişliği32 GB/s384.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs1x HDMI, 3x DisplayPort
HDMI-+

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1112 (12_1)
Gölgelendirici modeli6.36.5
OpenGL4.44.6
OpenCLveri yok2.1
Vulkan-1.3
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M265 1.33
RX 5700M 3.82
+187%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M265 571
Örnekler: 113
RX 5700M 1599
+180%

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M265 ve Radeon RX 5700M sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD14
−186%
40−45
+186%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
−167%
8−9
+167%
Resident Evil 4 Remake 0−1 5−6

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3
−650%
14−16
+650%
Cyberpunk 2077 3−4
−167%
8−9
+167%
Far Cry 5 3−4
−267%
10−12
+267%
Fortnite 4−5
−450%
21−24
+450%
Forza Horizon 4 8−9
−138%
18−20
+138%
Forza Horizon 5 2−3
−400%
10−11
+400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−60%
16−18
+60%
Valorant 30−35
−55.9%
50−55
+55.9%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3
−650%
14−16
+650%
Counter-Strike: Global Offensive 30−33
−130%
65−70
+130%
Cyberpunk 2077 3−4
−167%
8−9
+167%
Dota 2 16−18
−106%
35−40
+106%
Far Cry 5 3−4
−267%
10−12
+267%
Fortnite 4−5
−450%
21−24
+450%
Forza Horizon 4 8−9
−138%
18−20
+138%
Forza Horizon 5 2−3
−400%
10−11
+400%
Grand Theft Auto V 0−1 12−14
Metro Exodus 2−3
−250%
7−8
+250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−60%
16−18
+60%
The Witcher 3: Wild Hunt 9
−33.3%
12−14
+33.3%
Valorant 30−35
−55.9%
50−55
+55.9%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3
−650%
14−16
+650%
Cyberpunk 2077 3−4
−167%
8−9
+167%
Dota 2 16−18
−106%
35−40
+106%
Far Cry 5 3−4
−267%
10−12
+267%
Forza Horizon 4 8−9
−138%
18−20
+138%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
−60%
16−18
+60%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
−71.4%
12−14
+71.4%
Valorant 30−35
−55.9%
50−55
+55.9%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5
−450%
21−24
+450%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−100%
8−9
+100%
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
−222%
27−30
+222%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−129%
30−35
+129%
Valorant 4−5
−900%
40−45
+900%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 3−4
Far Cry 5 1−2
−600%
7−8
+600%
Forza Horizon 4 3−4
−200%
9−10
+200%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−200%
6−7
+200%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
−250%
7−8
+250%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−7.1%
14−16
+7.1%
Valorant 6−7
−217%
18−20
+217%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
−1100%
12−14
+1100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−100%
4−5
+100%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−100%
4−5
+100%

Full HD
Low

Counter-Strike 2 14−16
+0%
14−16
+0%

Full HD
Medium

Counter-Strike 2 14−16
+0%
14−16
+0%

Full HD
High

Counter-Strike 2 14−16
+0%
14−16
+0%

1440p
High

Grand Theft Auto V 2−3
+0%
2−3
+0%
Metro Exodus 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Forza Horizon 4 5−6
+0%
5−6
+0%

Popüler oyunlarda R7 M265 ve RX 5700M bu şekilde rekabet eder:

  • RX 5700M 1080p'de 186% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Dota 2'de RX 5700M 1100% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • RX 5700M 43 testte'de önde (84%)
  • 8 testte (16%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.33 3.82
Yenilik 20 mayıs 2014 1 mart 2020
Maksimum Bellek 4 GB 8 GB
Teknolojik süreç 28 nm 7 nm

RX 5700M 187% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 5 yaş avantajına sahiptir, 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 300% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon RX 5700M performans testlerinde Radeon R7 M265 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 118 oy

Radeon R7 M265 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.6 46 oy

Radeon RX 5700M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M265 veya Radeon RX 5700M hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.