Radeon R7 M260X vs GeForce GT 230

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R7 M260X ile GeForce GT 230'yi karşılaştırdık.

R7 M260X
2015
4 GB GDDR5
2.42
+214%

R7 M260X, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre GT 230 'den 214% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum8861217
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok0.01
Güç verimliliğiveri yok0.79
MimariGCN 1.0 (2012−2020)Tesla (2006−2010)
GPUOpalG94B
TipDizüstü bilgisayarlar içinMasaüstü
Çıkış tarihi6 aralık 2015 (10 yıl önce)12 ekim 2009 (16 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$43.99

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M260X'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı38448
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı620 MHz650 MHz
Boost modunda frekans715 MHzveri yok
Transistör sayısı950 million505 million
Teknolojik süreç28 nm55 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok75 Watt
Tekstüre hızı17.1615.60
Kayan nokta performansı0.5491 TFLOPS0.156 TFLOPS
ROPs816
TMUs2424
L1 Cache96 KBveri yok
L2 Cache256 KB64 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Veri yoluPCIe 3.0 x8veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 2.0 x16
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR3
Maksimum Bellek4 GB512 MB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz900 MHz
Bellek bant genişliği64 GB/s57.6 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1211.1 (10_0)
Gölgelendirici modeli5.14.0
OpenGL4.33.3
OpenCL2.01.1
Vulkan-N/A
Mantle+-
CUDA-1.1

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M260X 2.42
+214%
GT 230 0.77

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M260X 1008
+212%
Örnekler: 73
GT 230 323
Örnekler: 264

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M260X ve GeForce GT 230 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD15
+275%
4−5
−275%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok11.00

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Cyberpunk 2077 5−6
+400%
1−2
−400%
Resident Evil 4 Remake 3−4 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 7−8
+250%
2−3
−250%
Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Cyberpunk 2077 5−6
+400%
1−2
−400%
Far Cry 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Fortnite 12−14
+300%
3−4
−300%
Forza Horizon 4 12−14
+225%
4−5
−225%
Forza Horizon 5 5−6
+400%
1−2
−400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+300%
3−4
−300%
Valorant 40−45
+258%
12−14
−258%

Full HD
High

Battlefield 5 7−8
+250%
2−3
−250%
Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Counter-Strike: Global Offensive 45−50
+243%
14−16
−243%
Cyberpunk 2077 5−6
+400%
1−2
−400%
Dota 2 24−27
+257%
7−8
−257%
Far Cry 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Fortnite 12−14
+300%
3−4
−300%
Forza Horizon 4 12−14
+225%
4−5
−225%
Forza Horizon 5 5−6
+400%
1−2
−400%
Grand Theft Auto V 5−6
+400%
1−2
−400%
Metro Exodus 4−5
+300%
1−2
−300%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+300%
3−4
−300%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+350%
2−3
−350%
Valorant 40−45
+258%
12−14
−258%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 7−8
+250%
2−3
−250%
Cyberpunk 2077 5−6
+400%
1−2
−400%
Dota 2 24−27
+257%
7−8
−257%
Far Cry 5 6−7
+500%
1−2
−500%
Forza Horizon 4 12−14
+225%
4−5
−225%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+300%
3−4
−300%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+350%
2−3
−350%
Valorant 40−45
+258%
12−14
−258%

Full HD
Epic

Fortnite 12−14
+300%
3−4
−300%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Counter-Strike: Global Offensive 18−20
+260%
5−6
−260%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 21−24
+229%
7−8
−229%
Valorant 20−22
+233%
6−7
−233%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 4−5
+300%
1−2
−300%
Forza Horizon 4 6−7
+500%
1−2
−500%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
+300%
1−2
−300%

1440p
Epic

Fortnite 4−5
+300%
1−2
−300%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+275%
4−5
−275%
Valorant 12−14
+300%
3−4
−300%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 6−7
+500%
1−2
−500%
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4 0−1

4K
Epic

Fortnite 3−4 0−1

Popüler oyunlarda R7 M260X ve GT 230 bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M260X 1080p'de 275% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.42 0.77
Yenilik 6 aralık 2015 12 ekim 2009
Maksimum Bellek 4 GB 512 MB
Teknolojik süreç 28 nm 55 nm

R7 M260X 214% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 96% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R7 M260X performans testlerinde GeForce GT 230 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R7 M260X dizüstü bilgisayarlar için ve GeForce GT 230 masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.7 37 oy

Radeon R7 M260X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.2 77 oy

GeForce GT 230 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M260X veya GeForce GT 230 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.