Radeon R7 M260 vs Tesla P4

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R7 M260 ile Tesla P4'yi karşılaştırdık.

R7 M260
2014, $799
4 GB DDR3
1.26

P4, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M260 'den 1638% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 M260 ve Tesla P4'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1078294
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.01veri yok
Güç verimliliğiveri yok22.48
MimariGCN 3.0 (2014−2019)Pascal (2016−2021)
GPUTopazGP104
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi11 haziran 2014 (11 yıl önce)13 eylül 2016 (9 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$799 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 M260 ve Tesla P4 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 M260'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3842560
Compute konveyör sayısı6veri yok
Çekirdek frekansı940 MHz886 MHz
Boost modunda frekans980 MHz1114 MHz
Transistör sayısı1,550 million7,200 million
Teknolojik süreç28 nm16 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok75 Watt
Tekstüre hızı23.52178.2
Kayan nokta performansı0.7526 TFLOPS5.704 TFLOPS
ROPs864
TMUs24160
L1 Cache96 KB960 KB
L2 Cache128 KB2 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 M260 ve Tesla P4 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
Veri yoluPCIe 3.0 x8veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 3.0 x16
Uzunlukveri yok168 mm
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 M260 ve Tesla P4 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3GDDR5
Maksimum Bellek4 GB8 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit256 Bit
Hafıza frekansı900 MHz1502 MHz
Bellek bant genişliği14.4 GB/s192.3 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 M260 ve Tesla P4 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

Desteklenen teknolojiler

Radeon R7 M260 ve Tesla P4 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync+-
HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 M260 ve Tesla P4 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 1212 (12_1)
Gölgelendirici modeli6.36.4
OpenGL4.34.6
OpenCL2.01.2
Vulkan-1.2.131
Mantle+-
CUDA-6.1

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R7 M260 ve Tesla P4 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R7 M260 1.26
Tesla P4 21.90
+1638%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R7 M260 530
Örnekler: 442
Tesla P4 9145
+1625%
Örnekler: 57

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 M260 ve Tesla P4 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD13
−1592%
220−230
+1592%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p61.46veri yok

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
−1567%
50−55
+1567%
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Cyberpunk 2077 3−4
−1567%
50−55
+1567%
Far Cry 5 2−3
−1400%
30−33
+1400%
Fortnite 3−4
−1567%
50−55
+1567%
Forza Horizon 4 8−9
−1525%
130−140
+1525%
Forza Horizon 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−1567%
150−160
+1567%
Valorant 30−35
−1567%
550−600
+1567%

Full HD
High

Battlefield 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Counter-Strike: Global Offensive 27−30
−1624%
500−550
+1624%
Cyberpunk 2077 3−4
−1567%
50−55
+1567%
Dota 2 16−18
−1606%
290−300
+1606%
Far Cry 5 2−3
−1400%
30−33
+1400%
Fortnite 3−4
−1567%
50−55
+1567%
Forza Horizon 4 8−9
−1525%
130−140
+1525%
Forza Horizon 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Grand Theft Auto V 0−1 0−1
Metro Exodus 2−3
−1400%
30−33
+1400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−1567%
150−160
+1567%
The Witcher 3: Wild Hunt 4
−1525%
65−70
+1525%
Valorant 30−35
−1567%
550−600
+1567%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Cyberpunk 2077 3−4
−1567%
50−55
+1567%
Dota 2 16−18
−1606%
290−300
+1606%
Far Cry 5 2−3
−1400%
30−33
+1400%
Forza Horizon 4 8−9
−1525%
130−140
+1525%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−1567%
150−160
+1567%
The Witcher 3: Wild Hunt 3
−1567%
50−55
+1567%
Valorant 30−35
−1567%
550−600
+1567%

Full HD
Epic

Fortnite 3−4
−1567%
50−55
+1567%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−1525%
65−70
+1525%
Counter-Strike: Global Offensive 8−9
−1525%
130−140
+1525%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−1592%
220−230
+1592%
Valorant 3−4
−1567%
50−55
+1567%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Forza Horizon 4 3−4
−1567%
50−55
+1567%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−1400%
30−33
+1400%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
−1400%
30−33
+1400%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−1614%
240−250
+1614%
Valorant 6−7
−1567%
100−105
+1567%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
−1500%
16−18
+1500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−1400%
30−33
+1400%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−1400%
30−33
+1400%

Popüler oyunlarda R7 M260 ve Tesla P4 bu şekilde rekabet eder:

  • Tesla P4 1080p'de 1592% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.26 21.90
Yenilik 11 haziran 2014 13 eylül 2016
Maksimum Bellek 4 GB 8 GB
Teknolojik süreç 28 nm 16 nm

Tesla P4 1638% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 2 yaş avantajına sahiptir, 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 75% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Tesla P4 performans testlerinde Radeon R7 M260 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R7 M260 dizüstü bilgisayarlar için ve Tesla P4 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.1 239 oy

Radeon R7 M260 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.5 89 oy

Tesla P4 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 M260 veya Tesla P4 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.