Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) vs RX 6700

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R7 512 Cores (Kaveri Desktop)
2014
2.82

RX 6700, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 512 Cores (Kaveri Desktop) 'den 1504% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum83793
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok19.91
MimariGCN (2012−2015)RDNA 2.0 (2020−2025)
GPUKaveri SpectreNavi 22
TipMasaüstüMasaüstü
Çıkış tarihi14 ocak 2014 (12 yıl önce)9 haziran 2021 (4 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop)'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı5122304
Çekirdek frekansı720 MHz1941 MHz
Boost modunda frekansveri yok2450 MHz
Transistör sayısıveri yok17,200 million
Teknolojik süreç28 nm7 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok175 Watt
Tekstüre hızıveri yok352.8
Kayan nokta performansıveri yok11.29 TFLOPS
ROPsveri yok64
TMUsveri yok144
Ray Tracing Coresveri yok36
L0 Cacheveri yok576 KB
L1 Cacheveri yok512 KB
L2 Cacheveri yok3 MB
L3 Cacheveri yok80 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Arayüzveri yokPCIe 4.0 x16
Uzunlukveri yok267 mm
Kalınlıkveri yok2-slot
Ek güç konektörleriveri yok1x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR6
Maksimum Bellekveri yok10 GB
Bellek veri yolu genişliğiveri yok160 Bit
Hafıza frekansıveri yok2000 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok320.0 GB/s
Paylaşılan hafıza+-
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yok1x HDMI 2.1, 2x DisplayPort 1.4a, 1x USB Type-C
HDMI-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (FL 12_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeliveri yok6.5
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok2.1
Vulkan-1.3

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve Radeon RX 6700 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD18
−1456%
280−290
+1456%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 9−10
−1456%
140−150
+1456%
Cyberpunk 2077 6−7
−1483%
95−100
+1483%
Resident Evil 4 Remake 3−4
−1400%
45−50
+1400%

Full HD
Medium

Battlefield 5 10−11
−1500%
160−170
+1500%
Counter-Strike 2 9−10
−1456%
140−150
+1456%
Cyberpunk 2077 6−7
−1483%
95−100
+1483%
Far Cry 5 8−9
−1400%
120−130
+1400%
Fortnite 14−16
−1500%
240−250
+1500%
Forza Horizon 4 14−16
−1471%
220−230
+1471%
Forza Horizon 5 7−8
−1471%
110−120
+1471%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−1438%
200−210
+1438%
Valorant 45−50
−1422%
700−750
+1422%

Full HD
High

Battlefield 5 10−11
−1500%
160−170
+1500%
Counter-Strike 2 9−10
−1456%
140−150
+1456%
Counter-Strike: Global Offensive 50−55
−1474%
850−900
+1474%
Cyberpunk 2077 6−7
−1483%
95−100
+1483%
Dota 2 29
−1452%
450−500
+1452%
Far Cry 5 8−9
−1400%
120−130
+1400%
Fortnite 14−16
−1500%
240−250
+1500%
Forza Horizon 4 14−16
−1471%
220−230
+1471%
Forza Horizon 5 7−8
−1471%
110−120
+1471%
Grand Theft Auto V 9
−1456%
140−150
+1456%
Metro Exodus 5−6
−1500%
80−85
+1500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−1438%
200−210
+1438%
The Witcher 3: Wild Hunt 10
−1500%
160−170
+1500%
Valorant 45−50
−1422%
700−750
+1422%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 10−11
−1500%
160−170
+1500%
Cyberpunk 2077 6−7
−1483%
95−100
+1483%
Dota 2 26
−1438%
400−450
+1438%
Far Cry 5 8−9
−1400%
120−130
+1400%
Forza Horizon 4 14−16
−1471%
220−230
+1471%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−1438%
200−210
+1438%
The Witcher 3: Wild Hunt 6
−1483%
95−100
+1483%
Valorant 45−50
−1422%
700−750
+1422%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16
−1500%
240−250
+1500%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−1483%
95−100
+1483%
Counter-Strike: Global Offensive 21−24
−1329%
300−310
+1329%
Metro Exodus 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
−1438%
400−450
+1438%
Valorant 24−27
−1438%
400−450
+1438%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−1400%
30−33
+1400%
Far Cry 5 5−6
−1500%
80−85
+1500%
Forza Horizon 4 7−8
−1471%
110−120
+1471%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−1400%
60−65
+1400%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
−1500%
80−85
+1500%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−1500%
240−250
+1500%
Valorant 14−16
−1471%
220−230
+1471%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Dota 2 8−9
−1400%
120−130
+1400%
Far Cry 5 1−2
−1500%
16−18
+1500%
Forza Horizon 4 2−3
−1400%
30−33
+1400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−1400%
45−50
+1400%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−1400%
45−50
+1400%

Popüler oyunlarda R7 512 Cores (Kaveri Desktop) ve RX 6700 bu şekilde rekabet eder:

  • RX 6700 1080p'de 1456% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.82 45.24
Yenilik 14 ocak 2014 9 haziran 2021
Teknolojik süreç 28 nm 7 nm

RX 6700 1504% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 7 yaş avantajına sahiptir ve 300% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon RX 6700 performans testlerinde Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.4 16 oy

Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.3 1618 oy

Radeon RX 6700 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R7 512 Cores (Kaveri Desktop) veya Radeon RX 6700 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.