Radeon R5 M330 vs GeForce Go 6100

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

R5 M330
2015
4 GB DDR3, 18 Watt
1.42
+3450%

R5 M330, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre Go 6100 'den 3450% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum10401554
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği6.07veri yok
MimariGCN 1.0 (2012−2020)veri yok
GPUExoC51MV
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi5 mayıs 2015 (11 yıl önce)1 şubat 2006 (20 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R5 M330'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı3203
Compute konveyör sayısı5veri yok
Çekirdek frekansı955 MHz1 MHz
Boost modunda frekans1030 MHz425 MHz
Transistör sayısı690 millionveri yok
Teknolojik süreç28 nm110 nm
Güç Tüketimi (TDP)18 Wattveri yok
Tekstüre hızı20.60veri yok
Kayan nokta performansı0.6592 TFLOPSveri yok
ROPs8veri yok
TMUs20veri yok
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yoluPCIe 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8veri yok
Ek güç konektörlerihiçbiriveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3shared Memory
Maksimum Bellek4 GBveri yok
Bellek veri yolu genişliği64 Bitveri yok
Hafıza frekansı1000 MHzveri yok
Bellek bant genişliği14.4 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsveri yok

Desteklenen teknolojiler

Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 12shared Memory
Gölgelendirici modeli5.0veri yok
OpenGL4.4veri yok
Vulkan+-
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R5 M330 1.42
+3450%
Go 6100 0.04

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R5 M330 595
+3400%
Örnekler: 133
Go 6100 17
Örnekler: 88

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R5 M330 ve GeForce Go 6100 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD9-0−1

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3 0−1
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Far Cry 5 3−4 0−1
Fortnite 5−6 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+300%
2−3
−300%
Forza Horizon 5 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+66.7%
6−7
−66.7%
Valorant 35−40
+52.2%
21−24
−52.2%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 30−35
+256%
9−10
−256%
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Dota 2 18−20
+157%
7−8
−157%
Far Cry 5 3−4 0−1
Fortnite 5−6 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+300%
2−3
−300%
Forza Horizon 5 2−3 0−1
Grand Theft Auto V 1−2 0−1
Metro Exodus 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+66.7%
6−7
−66.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+75%
4−5
−75%
Valorant 35−40
+52.2%
21−24
−52.2%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3 0−1
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Dota 2 18−20
+157%
7−8
−157%
Far Cry 5 3−4 0−1
Forza Horizon 4 8−9
+300%
2−3
−300%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+66.7%
6−7
−66.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+75%
4−5
−75%
Valorant 35−40
+52.2%
21−24
−52.2%

Full HD
Epic

Fortnite 5−6 0−1

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
+100%
2−3
−100%
Counter-Strike: Global Offensive 10−11 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16 0−1
Valorant 6−7 0−1

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2 0−1
Far Cry 5 2−3 0−1
Forza Horizon 4 4−5
+300%
1−2
−300%
The Witcher 3: Wild Hunt 3−4
+200%
1−2
−200%

1440p
Epic

Fortnite 2−3 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 7−8 0−1

4K
Ultra

Dota 2 2−3 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+100%
1−2
−100%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+100%
1−2
−100%

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1080p çözünürlüğü ve Medium Preset ile Forza Horizon 4'de R5 M330 300% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • R5 M330 19 testte'de önde (95%)
  • 1 testte (5%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.42 0.04
Yenilik 5 mayıs 2015 1 şubat 2006
Teknolojik süreç 28 nm 110 nm

R5 M330 3450% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 9 yaş avantajına sahiptir ve 293% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R5 M330 performans testlerinde GeForce Go 6100 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.9 1195 oy

Radeon R5 M330 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.6 19 oy

GeForce Go 6100 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R5 M330 veya GeForce Go 6100 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.