Radeon R5 M320 vs ATI X1900 CrossFire Edition

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon R5 M320 ile Radeon X1900 CrossFire Edition'yi karşılaştırdık.

R5 M320
2015
4 GB DDR3
1.14
+245%

R5 M320, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre X1900 CrossFire Edition 'den 245% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum11211374
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok0.25
MimariGCN 1.0 (2012−2020)R500 (2005−2007)
GPUJetR580
TipDizüstü bilgisayarlar içinMasaüstü
Çıkış tarihi5 mayıs 2015 (11 yıl önce)24 ocak 2006 (20 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon R5 M320'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı320veri yok
Compute konveyör sayısı5veri yok
Çekirdek frekansı780 MHz625 MHz
Boost modunda frekans855 MHzveri yok
Transistör sayısı690 million384 million
Teknolojik süreç28 nm90 nm
Güç Tüketimi (TDP)unknown100 Watt
Tekstüre hızı17.1010.00
Kayan nokta performansı0.5472 TFLOPSveri yok
ROPs816
TMUs2016
L1 Cache80 KBveri yok
L2 Cache128 KBveri yok

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yoluPCIe 3.0veri yok
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 1.0 x16
Kalınlıkveri yok2-slot
Ek güç konektörleriveri yok1x 6-pin

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3GDDR3
Maksimum Bellek4 GB512 MB
Bellek veri yolu genişliği64 Bit256 Bit
Hafıza frekansı1000 MHz725 MHz
Bellek bant genişliği16 GB/s46.4 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs2x DVI, 1x S-Video

Desteklenen teknolojiler

Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

HD3D+-
PowerTune+-
DualGraphics+-
ZeroCore+-
Değiştirilebilir grafik+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXDirectX® 129.0c (9_3)
Gölgelendirici modeli5.13.0
OpenGL4.42.0
OpenCLveri yokN/A
Vulkan+N/A
Mantle+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

R5 M320 1.14
+245%
ATI X1900 CrossFire Edition 0.33

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

R5 M320 477
+248%
Örnekler: 46
ATI X1900 CrossFire Edition 137
Örnekler: 4

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon R5 M320 ve Radeon X1900 CrossFire Edition sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 2−3 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 2−3 0−1
Far Cry 5 2−3 0−1
Fortnite 3−4 0−1
Forza Horizon 4 7−8
+250%
2−3
−250%
Forza Horizon 5 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+350%
2−3
−350%
Valorant 30−35
+256%
9−10
−256%

Full HD
High

Battlefield 5 1−2 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 27−30
+286%
7−8
−286%
Cyberpunk 2077 2−3 0−1
Dota 2 16−18
+300%
4−5
−300%
Far Cry 5 2−3 0−1
Fortnite 3−4 0−1
Forza Horizon 4 7−8
+250%
2−3
−250%
Forza Horizon 5 1−2 0−1
Metro Exodus 1−2 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+350%
2−3
−350%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
+500%
1−2
−500%
Valorant 30−35
+256%
9−10
−256%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 1−2 0−1
Cyberpunk 2077 2−3 0−1
Dota 2 16−18
+300%
4−5
−300%
Far Cry 5 2−3 0−1
Forza Horizon 4 7−8
+250%
2−3
−250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+350%
2−3
−350%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
+500%
1−2
−500%
Valorant 30−35
+256%
9−10
−256%

Full HD
Epic

Fortnite 3−4 0−1

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
+300%
1−2
−300%
Counter-Strike: Global Offensive 7−8
+250%
2−3
−250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+300%
3−4
−300%
Valorant 2−3 0−1

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2 0−1
Forza Horizon 4 3−4 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3 0−1

1440p
Epic

Fortnite 2−3 0−1

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+250%
4−5
−250%
Valorant 6−7
+500%
1−2
−500%

4K
Ultra

Dota 2 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3 0−1

4K
Epic

Fortnite 2−3 0−1

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.14 0.33
Yenilik 5 mayıs 2015 24 ocak 2006
Maksimum Bellek 4 GB 512 MB
Teknolojik süreç 28 nm 90 nm

R5 M320 245% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 9 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 221% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R5 M320 performans testlerinde Radeon X1900 CrossFire Edition modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon R5 M320 dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon X1900 CrossFire Edition masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.4 51 oy

Radeon R5 M320 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 2 oy

Radeon X1900 CrossFire Edition 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon R5 M320 veya Radeon X1900 CrossFire Edition hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.