Radeon Pro 560 vs RX 6600 LE
Kümülatif performans değerlendirmesi
Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon Pro 560 ile Radeon RX 6600 LE'yi karşılaştırdık.
6600 LE, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre Pro 560 'den 304% oranında daha iyi performans gösteriyor.
Ana ayrıntılar
Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.
| Performans sıralamasında konum | 551 | 171 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Güç verimliliği | 8.53 | 19.57 |
| Mimari | GCN 4.0 (2016−2020) | RDNA 2.0 (2020−2025) |
| GPU | Polaris 21 | Navi 23 |
| Tip | Mobil iş istasyonları için | Masaüstü |
| Çıkış tarihi | 18 nisan 2017 (9 yıl önce) | 8 aralık 2023 (2 yıl önce) |
Ayrıntılı teknik özellikler
Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon Pro 560'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.
| Akış işlemcisi sayısı | 1024 | 1792 |
| Çekirdek frekansı | 907 MHz | 1626 MHz |
| Boost modunda frekans | veri yok | 2495 MHz |
| Transistör sayısı | 3,000 million | 11,060 million |
| Teknolojik süreç | 14 nm | 7 nm |
| Güç Tüketimi (TDP) | 75 Watt | 132 Watt |
| Tekstüre hızı | 58.05 | 279.4 |
| Kayan nokta performansı | 1.858 TFLOPS | 8.942 TFLOPS |
| ROPs | 16 | 64 |
| TMUs | 64 | 112 |
| Ray Tracing Cores | veri yok | 28 |
| L0 Cache | veri yok | 448 KB |
| L1 Cache | 256 KB | 512 KB |
| L2 Cache | 1024 KB | 2 MB |
| L3 Cache | veri yok | 32 MB |
Form faktörü ve uyumluluk
Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).
| Laptop boyutu | large | veri yok |
| Arayüz | PCIe 3.0 x8 | PCIe 4.0 x8 |
| Uzunluk | veri yok | 190 mm |
| Kalınlık | veri yok | 2-slot |
| Ek güç konektörleri | hiçbiri | 1x 8-pin |
VRAM kapasitesi ve türü
Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.
| Bellek tipi | GDDR5 | GDDR6 |
| Maksimum Bellek | 4 GB | 8 GB |
| Bellek veri yolu genişliği | 128 Bit | 128 Bit |
| Hafıza frekansı | 1270 MHz | 1750 MHz |
| Bellek bant genişliği | 81.28 GB/s | 224.0 GB/s |
| Paylaşılan hafıza | - | - |
| Resizable BAR | - | + |
Bağlantı ve çıkışlar
Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.
| Video konektörleri | No outputs | 1x HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a |
| HDMI | - | + |
Desteklenen teknolojiler
Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.
| FreeSync | + | - |
API ve SDK uyumluluğu
Desteklenen Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.
| DirectX | 12 (12_0) | 12 Ultimate (12_2) |
| Gölgelendirici modeli | 6.4 | 6.7 |
| OpenGL | 4.6 | 4.6 |
| OpenCL | 2.0 | 2.1 |
| Vulkan | 1.2.131 | 1.3 |
Sentetik kıyaslama performansı
Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim genel performans reytingimizdir.
Passmark
Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.
Oyun performansı
Oyunlarda Radeon Pro 560 ve Radeon RX 6600 LE sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.
Popüler oyunlarda FPS performansı
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 40−45
−286%
|
170−180
+286%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
| Resident Evil 4 Remake | 16−18
−275%
|
60−65
+275%
|
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 35−40
−278%
|
140−150
+278%
|
| Counter-Strike 2 | 40−45
−286%
|
170−180
+286%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
| Far Cry 5 | 27−30
−270%
|
100−105
+270%
|
| Fortnite | 50−55
−292%
|
200−210
+292%
|
| Forza Horizon 4 | 35−40
−278%
|
140−150
+278%
|
| Forza Horizon 5 | 24−27
−300%
|
100−105
+300%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−33
−300%
|
120−130
+300%
|
| Valorant | 85−90
−253%
|
300−310
+253%
|
Full HD
High
| Battlefield 5 | 35−40
−278%
|
140−150
+278%
|
| Counter-Strike 2 | 40−45
−286%
|
170−180
+286%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 130−140
−282%
|
500−550
+282%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
| Dota 2 | 60−65
−297%
|
250−260
+297%
|
| Far Cry 5 | 27−30
−270%
|
100−105
+270%
|
| Fortnite | 50−55
−292%
|
200−210
+292%
|
| Forza Horizon 4 | 35−40
−278%
|
140−150
+278%
|
| Forza Horizon 5 | 24−27
−300%
|
100−105
+300%
|
| Grand Theft Auto V | 30−35
−287%
|
120−130
+287%
|
| Metro Exodus | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−33
−300%
|
120−130
+300%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 21−24
−286%
|
85−90
+286%
|
| Valorant | 85−90
−253%
|
300−310
+253%
|
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 35−40
−278%
|
140−150
+278%
|
| Cyberpunk 2077 | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
| Dota 2 | 60−65
−297%
|
250−260
+297%
|
| Far Cry 5 | 27−30
−270%
|
100−105
+270%
|
| Forza Horizon 4 | 35−40
−278%
|
140−150
+278%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 30−33
−300%
|
120−130
+300%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 21−24
−286%
|
85−90
+286%
|
| Valorant | 85−90
−253%
|
300−310
+253%
|
Full HD
Epic
| Fortnite | 50−55
−292%
|
200−210
+292%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 16−18
−275%
|
60−65
+275%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 60−65
−291%
|
250−260
+291%
|
| Grand Theft Auto V | 10−11
−300%
|
40−45
+300%
|
| Metro Exodus | 9−10
−289%
|
35−40
+289%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 45−50
−300%
|
180−190
+300%
|
| Valorant | 90−95
−272%
|
350−400
+272%
|
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 18−20
−295%
|
75−80
+295%
|
| Cyberpunk 2077 | 7−8
−286%
|
27−30
+286%
|
| Far Cry 5 | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
| Forza Horizon 4 | 20−22
−300%
|
80−85
+300%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 12−14
−275%
|
45−50
+275%
|
1440p
Epic
| Fortnite | 16−18
−282%
|
65−70
+282%
|
4K
High
| Counter-Strike 2 | 2−3
−300%
|
8−9
+300%
|
| Grand Theft Auto V | 18−20
−295%
|
75−80
+295%
|
| Metro Exodus | 4−5
−300%
|
16−18
+300%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 8−9
−275%
|
30−33
+275%
|
| Valorant | 40−45
−286%
|
170−180
+286%
|
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 9−10
−289%
|
35−40
+289%
|
| Counter-Strike 2 | 2−3
−300%
|
8−9
+300%
|
| Cyberpunk 2077 | 2−3
−300%
|
8−9
+300%
|
| Dota 2 | 30−35
−287%
|
120−130
+287%
|
| Far Cry 5 | 8−9
−275%
|
30−33
+275%
|
| Forza Horizon 4 | 14−16
−293%
|
55−60
+293%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 8−9
−275%
|
30−33
+275%
|
4K
Epic
| Fortnite | 8−9
−275%
|
30−33
+275%
|
Artıları ve eksileri özeti
| Performans değerlendirmesi | 8.31 | 33.55 |
| Yenilik | 18 nisan 2017 | 8 aralık 2023 |
| Maksimum Bellek | 4 GB | 8 GB |
| Teknolojik süreç | 14 nm | 7 nm |
| Güç Tüketimi (TDP) | 75 Watt | 132 Watt |
Pro 560 76% daha düşük güç tüketimine sahiptir.
Öte yandan RX 6600 LE, 304% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir, 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.
Radeon RX 6600 LE performans testlerinde Radeon Pro 560 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.
Radeon Pro 560 mobil iş istasyonları için ve Radeon RX 6600 LE masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.
Diğer karşılaştırmalar
Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.
