Radeon Pro 560 vs R9 M375

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Radeon Pro 560 ile Radeon R9 M375'yi karşılaştırdık.

Pro 560
2017
4 GB GDDR5, 75 Watt
8.31
+246%

Pro 560, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M375 'den 246% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum551891
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği8.53veri yok
MimariGCN 4.0 (2016−2020)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUPolaris 21Tropo
TipMobil iş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi18 nisan 2017 (9 yıl önce)5 mayıs 2015 (11 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon Pro 560'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1024640
Compute konveyör sayısıveri yok10
Çekirdek frekansı907 MHz1000 MHz
Boost modunda frekansveri yok1015 MHz
Transistör sayısı3,000 million1,500 million
Teknolojik süreç14 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)75 Wattveri yok
Tekstüre hızı58.0540.60
Kayan nokta performansı1.858 TFLOPS1.299 TFLOPS
ROPs1616
TMUs6440
L1 Cache256 KB160 KB
L2 Cache1024 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargemedium sized
Veri yoluveri yokPCIe 3.0
ArayüzPCIe 3.0 x8PCIe 3.0 x16
Ek güç konektörlerihiçbiriveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5DDR3
Maksimum Bellek4 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit128 Bit
Hafıza frekansı1270 MHz1100 MHz
Bellek bant genişliği81.28 GB/s28.8 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Eyefinity-+

Desteklenen teknolojiler

Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

AppAcceleration-+
FreeSync++
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_0)DirectX® 12
Gölgelendirici modeli6.45.1
OpenGL4.64.4
OpenCL2.0veri yok
Vulkan1.2.131-
Mantle-+

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

Pro 560 8.31
+246%
R9 M375 2.40

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

Pro 560 3475
+247%
Örnekler: 4
R9 M375 1001
Örnekler: 96

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11, Futuremark'ın eski DirectX 11 benchmarkıdır. İki sahneye dayanan dört test kullandı: biri batık bir gemiyi keşfeden birkaç denizaltı, diğeri ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir tapınak. Tüm testler, hacimsel aydınlatma ve mozaiklemeden yoğun şekilde yararlanır ve 1280x720'de çalıştırılmasına rağmen nispeten ağırdır. 3DMark 11 desteği Ocak 2020'de sona erdi, şimdi bunun yerine Time Spy kullanılması önerilir.

Pro 560 5305
+60.1%
R9 M375 3314

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

Pro 560 18982
+129%
R9 M375 8275

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

Pro 560 3892
+133%
R9 M375 1667

3DMark Cloud Gate GPU

Cloud Gate, ev bilgisayarlarını ve düşük maliyetli dizüstü bilgisayarları test etmek için kullanılan DirectX 11 feature level 10'u kullanan eski bir benchmarktır. Bazı garip ışınlanma cihazlarıyla uzay gemilerini keşfedilmemiş, sabit bir 1280x720 çözünürlüğe fırlatan birkaç sahneyi görüntüler. Tıpkı Ice Storm kıyaslamasında olduğu gibi, desteği Ocak 2020'de durduruldu ve şimdi bunun yerine 3DMark Night Raid'in kullanılması tavsiye ediliyor.

Pro 560 23105
+173%
R9 M375 8466

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon Pro 560 ve Radeon R9 M375 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD75−80
+226%
23
−226%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 40−45
+633%
6−7
−633%
Cyberpunk 2077 16−18
+240%
5−6
−240%
Resident Evil 4 Remake 16−18
+700%
2−3
−700%

Full HD
Medium

Battlefield 5 35−40
+429%
7−8
−429%
Counter-Strike 2 40−45
+633%
6−7
−633%
Cyberpunk 2077 16−18
+240%
5−6
−240%
Far Cry 5 27−30
+80%
15
−80%
Fortnite 50−55
+132%
22
−132%
Forza Horizon 4 35−40
+208%
12−14
−208%
Forza Horizon 5 24−27
+400%
5−6
−400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33
+76.5%
17
−76.5%
Valorant 85−90
+102%
40−45
−102%

Full HD
High

Battlefield 5 35−40
+429%
7−8
−429%
Counter-Strike 2 40−45
+633%
6−7
−633%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
+179%
45−50
−179%
Cyberpunk 2077 16−18
+240%
5−6
−240%
Dota 2 60−65
+90.9%
33
−90.9%
Far Cry 5 27−30
+108%
13
−108%
Fortnite 50−55
+219%
16
−219%
Forza Horizon 4 35−40
+208%
12−14
−208%
Forza Horizon 5 24−27
+400%
5−6
−400%
Grand Theft Auto V 30−35
+520%
5−6
−520%
Metro Exodus 16−18
+325%
4−5
−325%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33
+87.5%
16
−87.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
+144%
9−10
−144%
Valorant 85−90
+102%
40−45
−102%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 35−40
+429%
7−8
−429%
Cyberpunk 2077 16−18
+240%
5−6
−240%
Dota 2 60−65
+110%
30
−110%
Far Cry 5 27−30
+125%
12
−125%
Forza Horizon 4 35−40
+208%
12−14
−208%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−33
+131%
13
−131%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
+144%
9−10
−144%
Valorant 85−90
+102%
40−45
−102%

Full HD
Epic

Fortnite 50−55
+325%
12−14
−325%

1440p
High

Counter-Strike 2 16−18
+167%
6−7
−167%
Counter-Strike: Global Offensive 60−65
+256%
18−20
−256%
Grand Theft Auto V 10−11
+400%
2−3
−400%
Metro Exodus 9−10
+350%
2−3
−350%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+95.7%
21−24
−95.7%
Valorant 90−95
+370%
20−22
−370%

1440p
Ultra

Battlefield 5 18−20
+280%
5−6
−280%
Cyberpunk 2077 7−8
+600%
1−2
−600%
Far Cry 5 16−18
+325%
4−5
−325%
Forza Horizon 4 20−22
+233%
6−7
−233%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+200%
4−5
−200%

1440p
Epic

Fortnite 16−18
+325%
4−5
−325%

4K
High

Counter-Strike 2 2−3 0−1
Grand Theft Auto V 18−20
+26.7%
14−16
−26.7%
Metro Exodus 4−5
+300%
1−2
−300%
The Witcher 3: Wild Hunt 8−9
+300%
2−3
−300%
Valorant 40−45
+267%
12−14
−267%

4K
Ultra

Battlefield 5 9−10
+350%
2−3
−350%
Counter-Strike 2 2−3 0−1
Cyberpunk 2077 2−3 0−1
Dota 2 30−35
+417%
6−7
−417%
Far Cry 5 8−9
+700%
1−2
−700%
Forza Horizon 4 14−16
+1300%
1−2
−1300%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+167%
3−4
−167%

4K
Epic

Fortnite 8−9
+167%
3−4
−167%

Popüler oyunlarda Pro 560 ve R9 M375 bu şekilde rekabet eder:

  • Pro 560 1080p'de 226% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Forza Horizon 4'de Pro 560 1300% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • İstisnasız, Pro 560 tüm 51 testlerimizde R9 M375 'i geride bıraktı.

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 8.31 2.40
Yenilik 18 nisan 2017 5 mayıs 2015
Teknolojik süreç 14 nm 28 nm

Pro 560 246% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 100% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon Pro 560 performans testlerinde Radeon R9 M375 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Radeon Pro 560 mobil iş istasyonları için ve Radeon R9 M375 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4 116 oy

Radeon Pro 560 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.5 61 oy

Radeon R9 M375 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon Pro 560 veya Radeon R9 M375 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.