Radeon HD 7670M vs R7 M465X

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

HD 7670M
2012, $630
2 GB DDR3, 20 Watt
1.15

R7 M465X, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre HD 7670M 'den 271% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1115721
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.02veri yok
Güç verimliliği4.43veri yok
MimariTeraScale 2 (2009−2015)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUThamesTropo
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi17 şubat 2012 (14 yıl önce)15 mayıs 2016 (10 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$629.99 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon HD 7670M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı480512
Çekirdek frekansı600 MHz900 MHz
Boost modunda frekansveri yok925 MHz
Transistör sayısı716 million1,500 million
Teknolojik süreç40 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)20 Wattveri yok
Tekstüre hızı14.4029.60
Kayan nokta performansı0.576 TFLOPS0.9472 TFLOPS
ROPs1616
TMUs2432
L1 Cache48 KB128 KB
L2 Cache256 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutumedium sizedveri yok
ArayüzPCIe 2.0 x16PCIe 3.0 x16

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3GDDR5
Maksimum Bellek2 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit128 Bit
Hafıza frekansı900 MHz1125 MHz
Bellek bant genişliği28.8 GB/s72 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11.2 (11_0)12 (11_1)
Gölgelendirici modeli5.05.1
OpenGL4.44.6
OpenCL1.21.2
VulkanN/A1.2.131

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

HD 7670M 1.15
R7 M465X 4.27
+271%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

HD 7670M 482
Örnekler: 494
R7 M465X 1786
+271%
Örnekler: 15

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon HD 7670M ve Radeon R7 M465X sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

900p17
−253%
60−65
+253%
Full HD20
−250%
70−75
+250%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p31.50veri yok

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 2−3
−250%
7−8
+250%

Full HD
Medium

Battlefield 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Cyberpunk 2077 2−3
−250%
7−8
+250%
Far Cry 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Fortnite 3−4
−233%
10−11
+233%
Forza Horizon 4 7−8
−243%
24−27
+243%
Forza Horizon 5 1−2
−200%
3−4
+200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−233%
30−33
+233%
Valorant 30−35
−244%
110−120
+244%

Full HD
High

Battlefield 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Counter-Strike: Global Offensive 46
−270%
170−180
+270%
Cyberpunk 2077 2−3
−250%
7−8
+250%
Dota 2 16−18
−244%
55−60
+244%
Far Cry 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Fortnite 3−4
−233%
10−11
+233%
Forza Horizon 4 7−8
−243%
24−27
+243%
Forza Horizon 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Metro Exodus 2−3
−250%
7−8
+250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−233%
30−33
+233%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
−250%
21−24
+250%
Valorant 30−35
−244%
110−120
+244%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Cyberpunk 2077 2−3
−250%
7−8
+250%
Dota 2 16−18
−244%
55−60
+244%
Far Cry 5 2−3
−250%
7−8
+250%
Forza Horizon 4 7−8
−243%
24−27
+243%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−233%
30−33
+233%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
−250%
21−24
+250%
Valorant 30−35
−244%
110−120
+244%

Full HD
Epic

Fortnite 3−4
−233%
10−11
+233%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−250%
14−16
+250%
Counter-Strike: Global Offensive 7−8
−243%
24−27
+243%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−233%
40−45
+233%
Valorant 2−3
−250%
7−8
+250%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
−200%
3−4
+200%
Forza Horizon 4 3−4
−233%
10−11
+233%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−250%
7−8
+250%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
−250%
7−8
+250%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−257%
50−55
+257%
Valorant 6−7
−250%
21−24
+250%

4K
Ultra

Dota 2 0−1 0−1
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−250%
7−8
+250%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−250%
7−8
+250%

Popüler oyunlarda HD 7670M ve R7 M465X bu şekilde rekabet eder:

  • R7 M465X 900p'de 253% daha hızlıdır
  • R7 M465X 1080p'de 250% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.15 4.27
Yenilik 17 şubat 2012 15 mayıs 2016
Teknolojik süreç 40 nm 28 nm

R7 M465X 271% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 4 yaş avantajına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R7 M465X performans testlerinde Radeon HD 7670M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.2 438 oy

Radeon HD 7670M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 2 oy

Radeon R7 M465X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon HD 7670M veya Radeon R7 M465X hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.