Radeon HD 6970M Crossfire vs R9 M270X

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

HD 6970M Crossfire
2011
2x2 GB GDDR5
8.53
+196%

HD 6970M Crossfire, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M270X 'den 196% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum544825
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
MimariTerascale 2 (2009−2015)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUBlackcomb XTVenus
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi6 ocak 2011 (15 yıl önce)21 mart 2014 (12 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon HD 6970M Crossfire'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1920640
Compute konveyör sayısıveri yok10
Çekirdek frekansı680 MHz725 MHz
Boost modunda frekansveri yok775 MHz
Transistör sayısı2x1700 Million1,500 million
Teknolojik süreç40 nm28 nm
Tekstüre hızıveri yok31.00
Kayan nokta performansıveri yok0.992 TFLOPS
ROPsveri yok16
TMUsveri yok40
L1 Cacheveri yok160 KB
L2 Cacheveri yok256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
Veri yoluveri yokPCIe 3.0 x16
Arayüzveri yokPCIe 3.0 x16

VRAM kapasitesi ve türü

Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek2x2 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit128 Bit
Hafıza frekansı900 MHz1125 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok72 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yokNo outputs
Eyefinity-+

Desteklenen teknolojiler

Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11DirectX® 11
Gölgelendirici modeliveri yok5.1
OpenGLveri yok4.4
Mantle-+

Oyun performansı

Oyunlarda Radeon HD 6970M Crossfire ve Radeon R9 M270X sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

900p94
+213%
30−35
−213%
Full HD102
+240%
30−35
−240%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 45−50
+221%
14−16
−221%
Cyberpunk 2077 18−20
+200%
6−7
−200%
Resident Evil 4 Remake 16−18
+220%
5−6
−220%

Full HD
Medium

Battlefield 5 35−40
+217%
12−14
−217%
Counter-Strike 2 45−50
+221%
14−16
−221%
Cyberpunk 2077 18−20
+200%
6−7
−200%
Far Cry 5 27−30
+211%
9−10
−211%
Fortnite 50−55
+225%
16−18
−225%
Forza Horizon 4 35−40
+217%
12−14
−217%
Forza Horizon 5 24−27
+225%
8−9
−225%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+210%
10−11
−210%
Valorant 85−90
+219%
27−30
−219%

Full HD
High

Battlefield 5 35−40
+217%
12−14
−217%
Counter-Strike 2 45−50
+221%
14−16
−221%
Counter-Strike: Global Offensive 130−140
+198%
45−50
−198%
Cyberpunk 2077 18−20
+200%
6−7
−200%
Dota 2 60−65
+205%
21−24
−205%
Far Cry 5 27−30
+211%
9−10
−211%
Fortnite 50−55
+225%
16−18
−225%
Forza Horizon 4 35−40
+217%
12−14
−217%
Forza Horizon 5 24−27
+225%
8−9
−225%
Grand Theft Auto V 30−35
+220%
10−11
−220%
Metro Exodus 16−18
+240%
5−6
−240%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+210%
10−11
−210%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
+214%
7−8
−214%
Valorant 85−90
+219%
27−30
−219%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 35−40
+217%
12−14
−217%
Cyberpunk 2077 18−20
+200%
6−7
−200%
Dota 2 60−65
+205%
21−24
−205%
Far Cry 5 27−30
+211%
9−10
−211%
Forza Horizon 4 35−40
+217%
12−14
−217%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+210%
10−11
−210%
The Witcher 3: Wild Hunt 21−24
+214%
7−8
−214%
Valorant 85−90
+219%
27−30
−219%

Full HD
Epic

Fortnite 50−55
+225%
16−18
−225%

1440p
High

Counter-Strike 2 16−18
+220%
5−6
−220%
Counter-Strike: Global Offensive 65−70
+214%
21−24
−214%
Grand Theft Auto V 10−12
+267%
3−4
−267%
Metro Exodus 9−10
+200%
3−4
−200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+229%
14−16
−229%
Valorant 95−100
+220%
30−33
−220%

1440p
Ultra

Battlefield 5 20−22
+233%
6−7
−233%
Cyberpunk 2077 7−8
+250%
2−3
−250%
Far Cry 5 18−20
+200%
6−7
−200%
Forza Horizon 4 21−24
+200%
7−8
−200%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+200%
4−5
−200%

1440p
Epic

Fortnite 18−20
+200%
6−7
−200%

4K
High

Counter-Strike 2 3−4
+200%
1−2
−200%
Grand Theft Auto V 18−20
+217%
6−7
−217%
Metro Exodus 4−5
+300%
1−2
−300%
The Witcher 3: Wild Hunt 9−10
+200%
3−4
−200%
Valorant 45−50
+221%
14−16
−221%

4K
Ultra

Battlefield 5 10−11
+233%
3−4
−233%
Counter-Strike 2 3−4
+200%
1−2
−200%
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Dota 2 30−35
+220%
10−11
−220%
Far Cry 5 8−9
+300%
2−3
−300%
Forza Horizon 4 14−16
+250%
4−5
−250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 8−9
+300%
2−3
−300%

4K
Epic

Fortnite 8−9
+300%
2−3
−300%

Popüler oyunlarda HD 6970M Crossfire ve R9 M270X bu şekilde rekabet eder:

  • HD 6970M Crossfire 900p'de 213% daha hızlıdır
  • HD 6970M Crossfire 1080p'de 240% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 8.53 2.88
Yenilik 6 ocak 2011 21 mart 2014
Teknolojik süreç 40 nm 28 nm

HD 6970M Crossfire 196% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan R9 M270X, 3 yaş avantajına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon HD 6970M Crossfire performans testlerinde Radeon R9 M270X modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.3 4 oy

Radeon HD 6970M Crossfire 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.4 5 oy

Radeon R9 M270X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Radeon HD 6970M Crossfire veya Radeon R9 M270X hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.