Radeon HD 6370M vs 620
Kümülatif performans değerlendirmesi
Radeon HD 6370M ve Radeon 620'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.
620, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre HD 6370M 'den 245% oranında daha iyi performans gösteriyor.
Ana ayrıntılar
Radeon HD 6370M ve Radeon 620'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.
| Performans sıralamasında konum | 1243 | 905 |
| Popülerliğe göre konum | ilk 100'de değil | ilk 100'de değil |
| Güç verimliliği | 4.62 | 3.51 |
| Mimari | TeraScale 2 (2009−2015) | GCN 3.0 (2014−2019) |
| GPU | Robson | Polaris 24 |
| Tip | Dizüstü bilgisayarlar için | Dizüstü bilgisayarlar için |
| Çıkış tarihi | 26 kasım 2010 (15 yıl önce) | 13 mayıs 2019 (6 yıl önce) |
Ayrıntılı teknik özellikler
Radeon HD 6370M ve Radeon 620 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Radeon HD 6370M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.
| Akış işlemcisi sayısı | 80 | 384 |
| Çekirdek frekansı | 750 MHz | 730 MHz |
| Boost modunda frekans | veri yok | 1024 MHz |
| Transistör sayısı | 292 million | 1,550 million |
| Teknolojik süreç | 40 nm | 28 nm |
| Güç Tüketimi (TDP) | 11 Watt | 50 Watt |
| Tekstüre hızı | 6.000 | 24.58 |
| Kayan nokta performansı | 0.12 TFLOPS | 0.7864 TFLOPS |
| ROPs | 4 | 8 |
| TMUs | 8 | 24 |
| L1 Cache | 16 KB | 96 KB |
| L2 Cache | 128 KB | 128 KB |
Form faktörü ve uyumluluk
Diğer bilgisayar bileşenleriyle Radeon HD 6370M ve Radeon 620 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).
| Arayüz | PCIe 2.0 x16 | PCIe 3.0 x8 |
| Ek güç konektörleri | veri yok | hiçbiri |
VRAM kapasitesi ve türü
Radeon HD 6370M ve Radeon 620 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.
| Bellek tipi | GDDR3 | DDR3 |
| Maksimum Bellek | 1 GB | 2 GB |
| Bellek veri yolu genişliği | 64 Bit | 64 Bit |
| Hafıza frekansı | 800 MHz | 900 MHz |
| Bellek bant genişliği | 12.8 GB/s | 14.4 GB/s |
| Paylaşılan hafıza | - | - |
Bağlantı ve çıkışlar
Radeon HD 6370M ve Radeon 620 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.
| Video konektörleri | No outputs | No outputs |
API ve SDK uyumluluğu
Desteklenen Radeon HD 6370M ve Radeon 620 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.
| DirectX | 11.2 (11_0) | 12 (12_0) |
| Gölgelendirici modeli | 5.0 | 6.3 |
| OpenGL | 4.4 | 4.6 |
| OpenCL | 1.2 | 2.0 |
| Vulkan | N/A | 1.2.131 |
Sentetik kıyaslama performansı
Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Radeon HD 6370M ve Radeon 620 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.
Birleşik sentetik kıyaslama puanı
Bu bizim genel performans reytingimizdir.
Passmark
Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.
Oyun performansı
Oyunlarda Radeon HD 6370M ve Radeon 620 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.
Popüler oyunlarda FPS performansı
Full HD
Low
| Cyberpunk 2077 | 2−3
−150%
|
5−6
+150%
|
Full HD
Medium
| Cyberpunk 2077 | 2−3
−150%
|
5−6
+150%
|
| Far Cry 5 | 0−1 | 6−7 |
| Forza Horizon 4 | 5−6
−140%
|
12−14
+140%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 8−9
−50%
|
12−14
+50%
|
| Valorant | 27−30
−41.4%
|
40−45
+41.4%
|
Full HD
High
| Counter-Strike: Global Offensive | 20−22
−130%
|
45−50
+130%
|
| Cyberpunk 2077 | 2−3
−150%
|
5−6
+150%
|
| Dota 2 | 12−14
−100%
|
24−27
+100%
|
| Far Cry 5 | 0−1 | 6−7 |
| Forza Horizon 4 | 5−6
−140%
|
12−14
+140%
|
| Metro Exodus | 1−2
−300%
|
4−5
+300%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 8−9
−50%
|
12−14
+50%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 6−7
−50%
|
9−10
+50%
|
| Valorant | 27−30
−41.4%
|
40−45
+41.4%
|
Full HD
Ultra
| Cyberpunk 2077 | 2−3
−150%
|
5−6
+150%
|
| Dota 2 | 12−14
−100%
|
24−27
+100%
|
| Far Cry 5 | 0−1 | 6−7 |
| Forza Horizon 4 | 5−6
−140%
|
12−14
+140%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 8−9
−50%
|
12−14
+50%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 6−7
−50%
|
9−10
+50%
|
| Valorant | 27−30
−41.4%
|
40−45
+41.4%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 3−4
−100%
|
6−7
+100%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 3−4
−467%
|
16−18
+467%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 7−8
−214%
|
21−24
+214%
|
1440p
Ultra
| Forza Horizon 4 | 2−3
−200%
|
6−7
+200%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 2−3
−100%
|
4−5
+100%
|
1440p
Epic
| Fortnite | 1−2
−300%
|
4−5
+300%
|
4K
High
| Grand Theft Auto V | 14−16
−7.1%
|
14−16
+7.1%
|
| Valorant | 3−4
−267%
|
10−12
+267%
|
4K
Ultra
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 2−3
−50%
|
3−4
+50%
|
4K
Epic
| Fortnite | 2−3
−50%
|
3−4
+50%
|
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 5−6
+0%
|
5−6
+0%
|
| Resident Evil 4 Remake | 2−3
+0%
|
2−3
+0%
|
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 7−8
+0%
|
7−8
+0%
|
| Counter-Strike 2 | 5−6
+0%
|
5−6
+0%
|
| Fortnite | 10−12
+0%
|
10−12
+0%
|
| Forza Horizon 5 | 5−6
+0%
|
5−6
+0%
|
Full HD
High
| Battlefield 5 | 7−8
+0%
|
7−8
+0%
|
| Counter-Strike 2 | 5−6
+0%
|
5−6
+0%
|
| Fortnite | 10−12
+0%
|
10−12
+0%
|
| Forza Horizon 5 | 5−6
+0%
|
5−6
+0%
|
| Grand Theft Auto V | 5−6
+0%
|
5−6
+0%
|
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 7−8
+0%
|
7−8
+0%
|
Full HD
Epic
| Fortnite | 10−12
+0%
|
10−12
+0%
|
1440p
High
| Valorant | 18−20
+0%
|
18−20
+0%
|
1440p
Ultra
| Cyberpunk 2077 | 1−2
+0%
|
1−2
+0%
|
| Far Cry 5 | 4−5
+0%
|
4−5
+0%
|
4K
Ultra
| Cyberpunk 2077 | 0−1 | 0−1 |
| Dota 2 | 6−7
+0%
|
6−7
+0%
|
| Far Cry 5 | 1−2
+0%
|
1−2
+0%
|
| Forza Horizon 4 | 1−2
+0%
|
1−2
+0%
|
İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:
- 1440p çözünürlüğü ve High Preset ile Counter-Strike: Global Offensive'de Radeon 620 467% daha hızlıdır.
Sonuç olarak, popüler oyunlarda:
- Radeon 620 29 testte'de önde (60%)
- 19 testte (40%)'de bir beraberlik var
Artıları ve eksileri özeti
| Performans değerlendirmesi | 0.66 | 2.28 |
| Yenilik | 26 kasım 2010 | 13 mayıs 2019 |
| Maksimum Bellek | 1 GB | 2 GB |
| Teknolojik süreç | 40 nm | 28 nm |
| Güç Tüketimi (TDP) | 11 Watt | 50 Watt |
HD 6370M 355% daha düşük güç tüketimine sahiptir.
Öte yandan Radeon 620, 245% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 8 yaş avantajına sahiptir, 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 43% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.
Radeon 620 performans testlerinde Radeon HD 6370M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.
Diğer karşılaştırmalar
Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.
