Quadro P5200 vs Radeon R7 240

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro P5200 ile Radeon R7 240'yi karşılaştırdık.

Quadro P5200
2018
16 GB GDDR5, 100 Watt
26.97
+1149%

P5200, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 240 'den 1149% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro P5200 ve Radeon R7 240'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum240919
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok0.16
Güç verimliliği20.775.54
MimariPascal (2016−2021)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUGP104Oland
TipMobil iş istasyonları içinMasaüstü
Dizaynveri yokreference
Çıkış tarihi21 şubat 2018 (8 yıl önce)8 ekim 2013 (12 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$69

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro P5200 ve Radeon R7 240 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro P5200'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı2560320
Çekirdek frekansı1556 MHzveri yok
Boost modunda frekans1746 MHz780 MHz
Transistör sayısı7,200 million950 million
Teknolojik süreç16 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)100 Watt50 Watt
Tekstüre hızı279.414.00
Kayan nokta performansı8.94 TFLOPS0.448 TFLOPS
ROPs648
TMUs16020
L1 Cache960 KB80 KB
L2 Cache2 MB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro P5200 ve Radeon R7 240 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
Veri yoluveri yokPCIe 3.0
ArayüzMXM-B (3.0)PCIe 3.0 x8
Uzunlukveri yok168 mm
Kalınlıkveri yok1-slot
Ek güç konektörlerihiçbiriN/A

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro P5200 ve Radeon R7 240 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek16 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit128 Bit
Hafıza frekansı1800 MHz1150 MHz
Bellek bant genişliği230.4 GB/s72 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro P5200 ve Radeon R7 240 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs1x DVI, 1x HDMI, 1x VGA
HDMI-+

Desteklenen teknolojiler

Quadro P5200 ve Radeon R7 240 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

CrossFire-+
FreeSync-+
DDMA Audioveri yok+
Optimus+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro P5200 ve Radeon R7 240 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)DirectX® 12
Gölgelendirici modeli6.45.1
OpenGL4.64.6
OpenCL1.21.2
Vulkan1.2.131-
CUDA6.1-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro P5200 ve Radeon R7 240 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

Quadro P5200 26.97
+1149%
R7 240 2.16

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

Quadro P5200 11334
+1161%
Örnekler: 212
R7 240 899
Örnekler: 3867

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

Quadro P5200 18467
+1414%
R7 240 1220

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro P5200 ve Radeon R7 240 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD120
+1233%
9−10
−1233%
4K48
+1500%
3−4
−1500%

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok7.67
4Kveri yok23.00

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 150−160
+1192%
12−14
−1192%
Cyberpunk 2077 60−65
+1425%
4−5
−1425%
Resident Evil 4 Remake 65−70
+1240%
5−6
−1240%

Full HD
Medium

Battlefield 5 100−110
+1213%
8−9
−1213%
Counter-Strike 2 150−160
+1192%
12−14
−1192%
Cyberpunk 2077 60−65
+1425%
4−5
−1425%
Far Cry 5 85−90
+1171%
7−8
−1171%
Fortnite 130−140
+1200%
10−11
−1200%
Forza Horizon 4 100−110
+1250%
8−9
−1250%
Forza Horizon 5 85−90
+1350%
6−7
−1350%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 100−110
+1263%
8−9
−1263%
Valorant 180−190
+1193%
14−16
−1193%

Full HD
High

Battlefield 5 100−110
+1213%
8−9
−1213%
Counter-Strike 2 150−160
+1192%
12−14
−1192%
Counter-Strike: Global Offensive 260−270
+1181%
21−24
−1181%
Cyberpunk 2077 60−65
+1425%
4−5
−1425%
Dota 2 130−140
+1200%
10−11
−1200%
Far Cry 5 85−90
+1171%
7−8
−1171%
Fortnite 130−140
+1200%
10−11
−1200%
Forza Horizon 4 100−110
+1250%
8−9
−1250%
Forza Horizon 5 85−90
+1350%
6−7
−1350%
Grand Theft Auto V 95−100
+1300%
7−8
−1300%
Metro Exodus 60−65
+1450%
4−5
−1450%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 100−110
+1263%
8−9
−1263%
The Witcher 3: Wild Hunt 118
+1211%
9−10
−1211%
Valorant 180−190
+1193%
14−16
−1193%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 100−110
+1213%
8−9
−1213%
Cyberpunk 2077 60−65
+1425%
4−5
−1425%
Dota 2 130−140
+1200%
10−11
−1200%
Far Cry 5 85−90
+1171%
7−8
−1171%
Forza Horizon 4 100−110
+1250%
8−9
−1250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 100−110
+1263%
8−9
−1263%
The Witcher 3: Wild Hunt 65
+1200%
5−6
−1200%
Valorant 180−190
+1193%
14−16
−1193%

Full HD
Epic

Fortnite 130−140
+1200%
10−11
−1200%

1440p
High

Counter-Strike 2 60−65
+1425%
4−5
−1425%
Counter-Strike: Global Offensive 190−200
+1279%
14−16
−1279%
Grand Theft Auto V 50−55
+1225%
4−5
−1225%
Metro Exodus 35−40
+1167%
3−4
−1167%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+1150%
14−16
−1150%
Valorant 210−220
+1263%
16−18
−1263%

1440p
Ultra

Battlefield 5 75−80
+1150%
6−7
−1150%
Cyberpunk 2077 27−30
+1300%
2−3
−1300%
Far Cry 5 60−65
+1180%
5−6
−1180%
Forza Horizon 4 70−75
+1340%
5−6
−1340%
The Witcher 3: Wild Hunt 45−50
+1433%
3−4
−1433%

1440p
Epic

Fortnite 65−70
+1260%
5−6
−1260%

4K
High

Counter-Strike 2 27−30
+1300%
2−3
−1300%
Grand Theft Auto V 50−55
+1250%
4−5
−1250%
Metro Exodus 24−27
+2300%
1−2
−2300%
The Witcher 3: Wild Hunt 46
+1433%
3−4
−1433%
Valorant 160−170
+1267%
12−14
−1267%

4K
Ultra

Battlefield 5 40−45
+1333%
3−4
−1333%
Counter-Strike 2 27−30
+1300%
2−3
−1300%
Cyberpunk 2077 12−14 0−1
Dota 2 85−90
+1350%
6−7
−1350%
Far Cry 5 30−35
+1550%
2−3
−1550%
Forza Horizon 4 45−50
+1533%
3−4
−1533%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+1450%
2−3
−1450%

4K
Epic

Fortnite 30−35
+1450%
2−3
−1450%

Popüler oyunlarda Quadro P5200 ve R7 240 bu şekilde rekabet eder:

  • Quadro P5200 1080p'de 1233% daha hızlıdır
  • Quadro P5200 4K'de 1500% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 26.97 2.16
Yenilik 21 şubat 2018 8 ekim 2013
Maksimum Bellek 16 GB 2 GB
Teknolojik süreç 16 nm 28 nm
Güç Tüketimi (TDP) 100 Watt 50 Watt

Quadro P5200 1149% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 4 yaş avantajına sahiptir, 700% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 75% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Öte yandan R7 240, 100% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Quadro P5200 performans testlerinde Radeon R7 240 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro P5200 mobil iş istasyonları için ve Radeon R7 240 masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.1 109 oy

Quadro P5200 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.3 1390 oy

Radeon R7 240 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro P5200 veya Radeon R7 240 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.