Quadro M2200 vs Radeon R7 M380

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro M2200 ile Radeon R7 M380'yi karşılaştırdık.

Quadro M2200
2017
4 GB GDDR5, 55 Watt
10.25
+157%

M2200, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 M380 'den 157% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro M2200 ve Radeon R7 M380'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum484746
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği14.35veri yok
MimariMaxwell 2.0 (2014−2019)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUGM206Tropo
TipMobil iş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi11 ocak 2017 (9 yıl önce)5 mayıs 2015 (11 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro M2200'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1024640
Compute konveyör sayısıveri yok10
Çekirdek frekansı695 MHz900 MHz
Boost modunda frekans1036 MHz915 MHz
Transistör sayısı2,940 million1,500 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)55 Wattveri yok
Tekstüre hızı66.3036.60
Kayan nokta performansı2.122 TFLOPS1.171 TFLOPS
ROPs3216
TMUs6440
L1 Cache384 KB160 KB
L2 Cache1024 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargemedium sized
Veri yoluveri yokPCIe 3.0
ArayüzMXM-A (3.0)PCIe 3.0 x16
Ek güç konektörlerihiçbiriveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5DDR3
Maksimum Bellek4 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği128 Bit128 Bit
Hafıza frekansı1377 MHz1000 MHz
Bellek bant genişliği88 GB/s32 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Eyefinity-+
Display Port1.2veri yok

Desteklenen teknolojiler

Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

AppAcceleration-+
FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+
Optimus+-
3D Stereo+veri yok
Mosaic+veri yok
nView Display Management+veri yok
Optimus+veri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12DirectX® 12
Gölgelendirici modeli6.45.1
OpenGL4.54.4
OpenCL1.2veri yok
Vulkan1.1.126-
Mantle-+
CUDA5.2-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

Quadro M2200 10.25
+157%
R7 M380 3.99

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

Quadro M2200 4262
+156%
Örnekler: 1019
R7 M380 1668
Örnekler: 2

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro M2200 ve Radeon R7 M380 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD43
+169%
16−18
−169%
4K14
+180%
5−6
−180%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 55−60
+250%
16−18
−250%
Cyberpunk 2077 21−24
+163%
8−9
−163%
Resident Evil 4 Remake 20−22
+233%
6−7
−233%

Full HD
Medium

Battlefield 5 45−50
+188%
16−18
−188%
Counter-Strike 2 55−60
+250%
16−18
−250%
Cyberpunk 2077 21−24
+163%
8−9
−163%
Far Cry 5 30−35
+183%
12−14
−183%
Fortnite 60−65
+170%
21−24
−170%
Forza Horizon 4 45−50
+137%
18−20
−137%
Forza Horizon 5 30−35
+191%
10−12
−191%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+118%
16−18
−118%
Valorant 95−100
+76.4%
55−60
−76.4%

Full HD
High

Battlefield 5 45−50
+188%
16−18
−188%
Counter-Strike 2 55−60
+250%
16−18
−250%
Counter-Strike: Global Offensive 150−160
+114%
70−75
−114%
Cyberpunk 2077 21−24
+163%
8−9
−163%
Dota 2 70−75
+106%
35−40
−106%
Far Cry 5 30−35
+183%
12−14
−183%
Fortnite 60−65
+170%
21−24
−170%
Forza Horizon 4 45−50
+137%
18−20
−137%
Forza Horizon 5 30−35
+191%
10−12
−191%
Grand Theft Auto V 35−40
+225%
12−14
−225%
Metro Exodus 21−24
+200%
7−8
−200%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+118%
16−18
−118%
The Witcher 3: Wild Hunt 37
+208%
12−14
−208%
Valorant 95−100
+76.4%
55−60
−76.4%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 45−50
+188%
16−18
−188%
Cyberpunk 2077 21−24
+163%
8−9
−163%
Dota 2 70−75
+106%
35−40
−106%
Far Cry 5 30−35
+183%
12−14
−183%
Forza Horizon 4 45−50
+137%
18−20
−137%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+118%
16−18
−118%
The Witcher 3: Wild Hunt 20
+66.7%
12−14
−66.7%
Valorant 95−100
+76.4%
55−60
−76.4%

Full HD
Epic

Fortnite 60−65
+170%
21−24
−170%

1440p
High

Counter-Strike 2 18−20
+138%
8−9
−138%
Counter-Strike: Global Offensive 75−80
+155%
30−35
−155%
Grand Theft Auto V 14−16
+650%
2−3
−650%
Metro Exodus 12−14
+500%
2−3
−500%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 55−60
+75%
30−35
−75%
Valorant 110−120
+171%
40−45
−171%

1440p
Ultra

Battlefield 5 27−30
+2600%
1−2
−2600%
Cyberpunk 2077 9−10
+200%
3−4
−200%
Far Cry 5 21−24
+214%
7−8
−214%
Forza Horizon 4 24−27
+150%
10−11
−150%
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+150%
6−7
−150%

1440p
Epic

Fortnite 21−24
+175%
8−9
−175%

4K
High

Counter-Strike 2 5−6
+400%
1−2
−400%
Grand Theft Auto V 21−24
+40%
14−16
−40%
Metro Exodus 6−7
+200%
2−3
−200%
The Witcher 3: Wild Hunt 13
+160%
5−6
−160%
Valorant 55−60
+175%
20−22
−175%

4K
Ultra

Battlefield 5 12−14
+160%
5−6
−160%
Counter-Strike 2 5−6
+400%
1−2
−400%
Cyberpunk 2077 3−4
+200%
1−2
−200%
Dota 2 35−40
+192%
12−14
−192%
Far Cry 5 10−11
+233%
3−4
−233%
Forza Horizon 4 18−20
+260%
5−6
−260%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+150%
4−5
−150%

4K
Epic

Fortnite 10−11
+150%
4−5
−150%

Popüler oyunlarda Quadro M2200 ve R7 M380 bu şekilde rekabet eder:

  • Quadro M2200 1080p'de 169% daha hızlıdır
  • Quadro M2200 4K'de 180% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1440p çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Battlefield 5'de Quadro M2200 2600% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • İstisnasız, Quadro M2200 tüm 55 testlerimizde R7 M380 'i geride bıraktı.

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 10.25 3.99
Yenilik 11 ocak 2017 5 mayıs 2015

Quadro M2200 157% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir ve 1 yıllık yaş avantajına sahiptir.

Quadro M2200 performans testlerinde Radeon R7 M380 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro M2200 mobil iş istasyonları için ve Radeon R7 M380 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.6 487 oy

Quadro M2200 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 3 oy

Radeon R7 M380 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro M2200 veya Radeon R7 M380 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.