Quadro FX 3800M vs Radeon R6 M255DX

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro FX 3800M ile Radeon R6 M255DX'yi karşılaştırdık.

FX 3800M
2008
1 GB GDDR3, 100 Watt
1.33

R6 M255DX, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 3800M'den küçük bir 9% ile daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum10601036
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği1.02veri yok
MimariTesla (2006−2010)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUG92Jet
TipMobil iş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi14 austos 2008 (17 yıl önce)7 ocak 2014 (12 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro FX 3800M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı128320
Çekirdek frekansı675 MHz780 MHz
Boost modunda frekansveri yok855 MHz
Transistör sayısı754 million690 million
Teknolojik süreç65 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)100 Wattveri yok
Tekstüre hızı43.2017.10
Kayan nokta performansı0.4224 TFLOPS0.5472 TFLOPS
ROPs168
TMUs6420
L1 Cacheveri yok80 KB
L2 Cache64 KB128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargemedium sized
ArayüzMXM-B (3.0)IGP

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR3Sistem kullanılır
Maksimum Bellek1 GBSistem kullanılır
Bellek veri yolu genişliği256 BitSistem kullanılır
Hafıza frekansı1000 MHzSistem kullanılır
Bellek bant genişliği64 GB/sveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
Eyefinity-+

Desteklenen teknolojiler

Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

AppAcceleration-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11.1 (10_0)12 (11_1)
Gölgelendirici modeli4.05.1
OpenGL3.34.6
OpenCL1.11.2
VulkanN/A1.2.131
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

FX 3800M 1.33
R6 M255DX 1.45
+9%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

FX 3800M 555
Örnekler: 158
R6 M255DX 605
+9%
Örnekler: 11

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

FX 3800M 6779
+35.4%
R6 M255DX 5008

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD34
+209%
11
−209%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Resident Evil 4 Remake 0−1 1−2

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Fortnite 4−5
−25%
5−6
+25%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%
Forza Horizon 5 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+0%
10−11
+0%
Valorant 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 30−33
−6.7%
30−35
+6.7%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 16−18
−5.9%
18−20
+5.9%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Fortnite 4−5
−25%
5−6
+25%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%
Forza Horizon 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Grand Theft Auto V 0−1 1−2
Metro Exodus 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+0%
10−11
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+0%
7−8
+0%
Valorant 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 16−18
−5.9%
18−20
+5.9%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+0%
10−11
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+0%
7−8
+0%
Valorant 30−35
−2.9%
35−40
+2.9%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5
−25%
5−6
+25%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
−11.1%
10−11
+11.1%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
−7.1%
14−16
+7.1%
Valorant 4−5
−50%
6−7
+50%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 1−2
Far Cry 5 1−2
−100%
2−3
+100%
Forza Horizon 4 3−4
−33.3%
4−5
+33.3%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−50%
3−4
+50%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 6−7
−16.7%
7−8
+16.7%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
−100%
2−3
+100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

Popüler oyunlarda FX 3800M ve R6 M255DX bu şekilde rekabet eder:

  • FX 3800M 1080p'de 209% daha hızlıdır

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1440p çözünürlüğü ve Ultra Preset ile Far Cry 5'de R6 M255DX 100% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • R6 M255DX 17 testte'de önde (40%)
  • 26 testte (60%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.33 1.45
Yenilik 14 austos 2008 7 ocak 2014
Teknolojik süreç 65 nm 28 nm

R6 M255DX 9% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 5 yaş avantajına sahiptir ve 132% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Minimum performans farklılıkları göz önüne alındığında, Quadro FX 3800M ve Radeon R6 M255DX arasında net bir kazanan ilan edilemez.

Quadro FX 3800M mobil iş istasyonları için ve Radeon R6 M255DX dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.4 8 oy

Quadro FX 3800M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.8 16 oy

Radeon R6 M255DX 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro FX 3800M veya Radeon R6 M255DX hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.