Quadro FX 3700M vs Radeon R5 M435

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere Quadro FX 3700M ile Radeon R5 M435'yi karşılaştırdık.

FX 3700M
2008, $925
1 GB GDDR3, 75 Watt
1.06

R5 M435, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 3700M'den 96% gibi etkileyici bir oranda daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1141927
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.01veri yok
Güç verimliliği1.09veri yok
MimariTesla (2006−2010)GCN 1.0 (2012−2020)
GPUG92Jet
TipMobil iş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi14 austos 2008 (17 yıl önce)15 mayıs 2016 (9 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$925 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar Quadro FX 3700M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı128320
Çekirdek frekansı550 MHz780 MHz
Boost modunda frekansveri yok1030 MHz
Transistör sayısı754 million690 million
Teknolojik süreç65 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)75 Wattveri yok
Tekstüre hızı35.2020.60
Kayan nokta performansı0.352 TFLOPS0.6592 TFLOPS
ROPs168
TMUs6420
L1 Cacheveri yok80 KB
L2 Cache64 KB128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
ArayüzMXM-HEPCIe 3.0 x8

VRAM kapasitesi ve türü

Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR3GDDR5
Maksimum Bellek1 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit64 Bit
Hafıza frekansı800 MHz1125 MHz
Bellek bant genişliği51.2 GB/s36 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11.1 (10_0)12 (11_1)
Gölgelendirici modeli4.05.1
OpenGL3.34.6
OpenCL1.11.2
VulkanN/A1.2.131
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

FX 3700M 1.06
R5 M435 2.08
+96.2%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

FX 3700M 444
Örnekler: 178
R5 M435 870
+95.9%
Örnekler: 76

Oyun performansı

Oyunlarda Quadro FX 3700M ve Radeon R5 M435 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 2−3
−50%
3−4
+50%

Full HD
Medium

Battlefield 5 0−1 0−1
Cyberpunk 2077 2−3
−50%
3−4
+50%
Far Cry 5 2−3
−50%
3−4
+50%
Fortnite 2−3
−50%
3−4
+50%
Forza Horizon 4 7−8
−71.4%
12−14
+71.4%
Forza Horizon 5 1−2
+0%
1−2
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−77.8%
16−18
+77.8%
Valorant 30−35
−87.5%
60−65
+87.5%

Full HD
High

Battlefield 5 0−1 0−1
Counter-Strike: Global Offensive 24−27
−92.3%
50−55
+92.3%
Cyberpunk 2077 2−3
−50%
3−4
+50%
Dota 2 14−16
−80%
27−30
+80%
Far Cry 5 2−3
−50%
3−4
+50%
Fortnite 2−3
−50%
3−4
+50%
Forza Horizon 4 7−8
−71.4%
12−14
+71.4%
Forza Horizon 5 1−2
+0%
1−2
+0%
Metro Exodus 1−2
+0%
1−2
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−77.8%
16−18
+77.8%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
−66.7%
10−11
+66.7%
Valorant 30−35
−87.5%
60−65
+87.5%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 0−1 0−1
Cyberpunk 2077 2−3
−50%
3−4
+50%
Dota 2 14−16
−80%
27−30
+80%
Far Cry 5 2−3
−50%
3−4
+50%
Forza Horizon 4 7−8
−71.4%
12−14
+71.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
−77.8%
16−18
+77.8%
The Witcher 3: Wild Hunt 6−7
−66.7%
10−11
+66.7%
Valorant 30−35
−87.5%
60−65
+87.5%

Full HD
Epic

Fortnite 2−3
−50%
3−4
+50%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
−75%
7−8
+75%
Counter-Strike: Global Offensive 7−8
−71.4%
12−14
+71.4%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−12
−90.9%
21−24
+90.9%
Valorant 0−1 0−1

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
+0%
1−2
+0%
Forza Horizon 4 3−4
−66.7%
5−6
+66.7%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
−50%
3−4
+50%

1440p
Epic

Fortnite 1−2
+0%
1−2
+0%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−92.9%
27−30
+92.9%
Valorant 5−6
−80%
9−10
+80%

4K
Ultra

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
−50%
3−4
+50%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−50%
3−4
+50%

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 1.06 2.08
Yenilik 14 austos 2008 15 mayıs 2016
Maksimum Bellek 1 GB 2 GB
Teknolojik süreç 65 nm 28 nm

R5 M435 96% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 7 yaş avantajına sahiptir, 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 132% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R5 M435 performans testlerinde Quadro FX 3700M modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Quadro FX 3700M mobil iş istasyonları için ve Radeon R5 M435 dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3 2 oy

Quadro FX 3700M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 121 oy

Radeon R5 M435 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize Quadro FX 3700M veya Radeon R5 M435 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.