NVS 810 vs Radeon RX 7600S

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere NVS 810 ile Radeon RX 7600S'yi karşılaştırdık.

NVS 810
2015
2 GB DDR3, 68 Watt
2.74

7600S, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre NVS 810 'den 1258% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

NVS 810 ve Radeon RX 7600S'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum851141
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği3.1038.21
MimariMaxwell (2014−2017)RDNA 3.0 (2022−2026)
GPUGM107Navi 33
Tipİş istasyonları içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi4 kasım 2015 (10 yıl önce)4 ocak 2023 (3 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

NVS 810 ve Radeon RX 7600S genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar NVS 810'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı512 ×21792
Çekirdek frekansı902 MHz1500 MHz
Boost modunda frekans1033 MHz2200 MHz
Transistör sayısı1,870 million13,300 million
Teknolojik süreç28 nm6 nm
Güç Tüketimi (TDP)68 Watt75 Watt
Tekstüre hızı33.06 ×2246.4
Kayan nokta performansı1.058 TFLOPS ×215.77 TFLOPS
ROPs16 ×264
TMUs32 ×2112
Ray Tracing Coresveri yok28
L0 Cacheveri yok448 KB
L1 Cache256 KB512 KB
L2 Cache1024 KB2 MB
L3 Cacheveri yok32 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle NVS 810 ve Radeon RX 7600S uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 4.0 x16
Uzunluk198 mmveri yok
Kalınlık1-slotveri yok
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

NVS 810 ve Radeon RX 7600S üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiDDR3GDDR6
Maksimum Bellek2 GB ×28 GB
Bellek veri yolu genişliği64 Bit ×2128 Bit
Hafıza frekansı900 MHz2000 MHz
Bellek bant genişliği14.4 GB/s ×2256.0 GB/s
Paylaşılan hafızaveri yok-
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

NVS 810 ve Radeon RX 7600S üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleri8x mini-DisplayPortPortable Device Dependent

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen NVS 810 ve Radeon RX 7600S API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_0)12 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli5.16.7
OpenGL4.64.6
OpenCL1.22.2
Vulkan1.1.1261.3
CUDA5.0-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik NVS 810 ve Radeon RX 7600S testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

NVS 810 2.74
RX 7600S 37.22
+1258%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

NVS 810 1146
Örnekler: 32
RX 7600S 15499
+1252%
Örnekler: 218

Oyun performansı

Oyunlarda NVS 810 ve Radeon RX 7600S sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD7−8
−1343%
101
+1343%
1440p3−4
−1633%
52
+1633%
4K1−2
−2600%
27
+2600%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 200−210
+0%
200−210
+0%
Cyberpunk 2077 85−90
+0%
85−90
+0%
Resident Evil 4 Remake 107
+0%
107
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 130−140
+0%
130−140
+0%
Counter-Strike 2 191
+0%
191
+0%
Cyberpunk 2077 103
+0%
103
+0%
Far Cry 5 111
+0%
111
+0%
Fortnite 160−170
+0%
160−170
+0%
Forza Horizon 4 140−150
+0%
140−150
+0%
Forza Horizon 5 144
+0%
144
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+0%
140−150
+0%
Valorant 220−230
+0%
220−230
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 130−140
+0%
130−140
+0%
Counter-Strike 2 127
+0%
127
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+0%
270−280
+0%
Cyberpunk 2077 84
+0%
84
+0%
Dota 2 113
+0%
113
+0%
Far Cry 5 107
+0%
107
+0%
Fortnite 160−170
+0%
160−170
+0%
Forza Horizon 4 140−150
+0%
140−150
+0%
Forza Horizon 5 135
+0%
135
+0%
Grand Theft Auto V 126
+0%
126
+0%
Metro Exodus 39
+0%
39
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+0%
140−150
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 159
+0%
159
+0%
Valorant 220−230
+0%
220−230
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 130−140
+0%
130−140
+0%
Cyberpunk 2077 70
+0%
70
+0%
Dota 2 110
+0%
110
+0%
Far Cry 5 102
+0%
102
+0%
Forza Horizon 4 140−150
+0%
140−150
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 140−150
+0%
140−150
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 95
+0%
95
+0%
Valorant 179
+0%
179
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 160−170
+0%
160−170
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 64
+0%
64
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 260−270
+0%
260−270
+0%
Grand Theft Auto V 75−80
+0%
75−80
+0%
Metro Exodus 55−60
+0%
55−60
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+0%
170−180
+0%
Valorant 250−260
+0%
250−260
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 95−100
+0%
95−100
+0%
Cyberpunk 2077 43
+0%
43
+0%
Far Cry 5 90−95
+0%
90−95
+0%
Forza Horizon 4 100−110
+0%
100−110
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 70−75
+0%
70−75
+0%

1440p
Epic

Fortnite 95−100
+0%
95−100
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 17
+0%
17
+0%
Grand Theft Auto V 80−85
+0%
80−85
+0%
Metro Exodus 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 55−60
+0%
55−60
+0%
Valorant 230−240
+0%
230−240
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 60−65
+0%
60−65
+0%
Counter-Strike 2 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 18
+0%
18
+0%
Dota 2 100−110
+0%
100−110
+0%
Far Cry 5 45−50
+0%
45−50
+0%
Forza Horizon 4 70−75
+0%
70−75
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 50−55
+0%
50−55
+0%

4K
Epic

Fortnite 45−50
+0%
45−50
+0%

Popüler oyunlarda NVS 810 ve RX 7600S bu şekilde rekabet eder:

  • RX 7600S 1080p'de 1343% daha hızlıdır
  • RX 7600S 1440p'de 1633% daha hızlıdır
  • RX 7600S 4K'de 2600% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 2.74 37.22
Yenilik 4 kasım 2015 4 ocak 2023
Maksimum Bellek 2 GB 8 GB
Teknolojik süreç 28 nm 6 nm
Güç Tüketimi (TDP) 68 Watt 75 Watt

NVS 810 10% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan RX 7600S, 1258% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 7 yaş avantajına sahiptir, 300% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 367% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon RX 7600S performans testlerinde NVS 810 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

NVS 810 iş istasyonları için ve Radeon RX 7600S dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.3 8 oy

NVS 810 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 258 oy

Radeon RX 7600S 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize NVS 810 veya Radeon RX 7600S hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.