GeForce GTX 775M vs Radeon R5 (Carrizo)

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo)'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

GTX 775M
2013
4 GB GDDR5, 100 Watt
9.42
+454%

775M, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R5 (Carrizo) 'den 454% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo)'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum503990
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği7.253.74
MimariKepler (2012−2018)GCN 1.2/2.0 (2015−2016)
GPUN13E-GTX-A2Carrizo
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi24 eylül 2013 (12 yıl önce)4 haziran 2015 (10 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 775M'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1344256
Çekirdek frekansı719 MHzveri yok
Boost modunda frekansveri yok800 MHz
Transistör sayısı3540 Million2410 Million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)100 Watt12-35 Watt

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargemedium sized
SLI desteği+-

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5veri yok
Maksimum Bellek4 GBveri yok
Bellek veri yolu genişliği256 Bit64/128 Bit
Hafıza frekansı3600 MHzveri yok
Paylaşılan hafıza-+

Desteklenen teknolojiler

GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

Optimus+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX1112 (FL 12_0)
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

GTX 775M 9.42
+454%
R5 (Carrizo) 1.70

3DMark 11 Performance GPU

3DMark 11, Futuremark'ın eski DirectX 11 benchmarkıdır. İki sahneye dayanan dört test kullandı: biri batık bir gemiyi keşfeden birkaç denizaltı, diğeri ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir tapınak. Tüm testler, hacimsel aydınlatma ve mozaiklemeden yoğun şekilde yararlanır ve 1280x720'de çalıştırılmasına rağmen nispeten ağırdır. 3DMark 11 desteği Ocak 2020'de sona erdi, şimdi bunun yerine Time Spy kullanılması önerilir.

GTX 775M 6071
+255%
R5 (Carrizo) 1711

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 775M ve Radeon R5 (Carrizo) sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 50−55
+5000%
1−2
−5000%
Cyberpunk 2077 20−22
+400%
4−5
−400%
Resident Evil 4 Remake 18−20
+1700%
1−2
−1700%

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+950%
4−5
−950%
Counter-Strike 2 50−55
+5000%
1−2
−5000%
Cyberpunk 2077 20−22
+400%
4−5
−400%
Far Cry 5 30−35
+675%
4−5
−675%
Fortnite 55−60
+714%
7−8
−714%
Forza Horizon 4 40−45
+320%
10−11
−320%
Forza Horizon 5 27−30
+867%
3−4
−867%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+240%
10−11
−240%
Valorant 90−95
+149%
35−40
−149%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+950%
4−5
−950%
Counter-Strike 2 50−55
+5000%
1−2
−5000%
Counter-Strike: Global Offensive 140−150
+300%
35−40
−300%
Cyberpunk 2077 20−22
+400%
4−5
−400%
Dota 2 65−70
+245%
20−22
−245%
Far Cry 5 30−35
+675%
4−5
−675%
Fortnite 55−60
+714%
7−8
−714%
Forza Horizon 4 40−45
+320%
10−11
−320%
Forza Horizon 5 27−30
+867%
3−4
−867%
Grand Theft Auto V 35−40
+1650%
2−3
−1650%
Metro Exodus 18−20
+533%
3−4
−533%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+240%
10−11
−240%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+257%
7−8
−257%
Valorant 90−95
+149%
35−40
−149%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+950%
4−5
−950%
Cyberpunk 2077 20−22
+400%
4−5
−400%
Dota 2 65−70
+245%
20−22
−245%
Far Cry 5 30−35
+675%
4−5
−675%
Forza Horizon 4 40−45
+320%
10−11
−320%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+240%
10−11
−240%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+257%
7−8
−257%
Valorant 90−95
+149%
35−40
−149%

Full HD
Epic

Fortnite 55−60
+714%
7−8
−714%

1440p
High

Counter-Strike 2 18−20
+260%
5−6
−260%
Counter-Strike: Global Offensive 70−75
+508%
12−14
−508%
Grand Theft Auto V 12−14
+550%
2−3
−550%
Metro Exodus 10−11
+900%
1−2
−900%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+188%
16−18
−188%
Valorant 100−110
+960%
10−11
−960%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+475%
4−5
−475%
Cyberpunk 2077 8−9
+700%
1−2
−700%
Far Cry 5 20−22
+900%
2−3
−900%
Forza Horizon 4 21−24
+475%
4−5
−475%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+333%
3−4
−333%

1440p
Epic

Fortnite 20−22
+567%
3−4
−567%

4K
High

Counter-Strike 2 4−5 0−1
Grand Theft Auto V 20−22
+42.9%
14−16
−42.9%
Metro Exodus 5−6 0−1
The Witcher 3: Wild Hunt 10−12
+1000%
1−2
−1000%
Valorant 50−55
+525%
8−9
−525%

4K
Ultra

Battlefield 5 12−14
+500%
2−3
−500%
Counter-Strike 2 4−5 0−1
Cyberpunk 2077 3−4 0−1
Dota 2 35−40
+1067%
3−4
−1067%
Far Cry 5 9−10 0−1
Forza Horizon 4 16−18
+700%
2−3
−700%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+350%
2−3
−350%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+200%
3−4
−200%

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 1080p çözünürlüğü ve Low Preset ile Counter-Strike 2'de GTX 775M 5000% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • İstisnasız, GTX 775M tüm 49 testlerimizde R5 (Carrizo) 'i geride bıraktı.

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 9.42 1.70
Yenilik 24 eylül 2013 4 haziran 2015
Güç Tüketimi (TDP) 100 Watt 12 Watt

GTX 775M 454% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan R5 (Carrizo), 1 yıllık yaş avantajına sahiptir ve 733% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

GeForce GTX 775M performans testlerinde Radeon R5 (Carrizo) modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.8 38 oy

GeForce GTX 775M 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 6 oy

Radeon R5 (Carrizo) 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 775M veya Radeon R5 (Carrizo) hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.