GeForce GTX 670 vs Radeon R9 M385X

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere GeForce GTX 670 ile Radeon R9 M385X'yi karşılaştırdık.

GTX 670
2012, $399
2 GB GDDR5, 170 Watt
12.82
+169%

GTX 670, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R9 M385X 'den 169% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum428688
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi3.09veri yok
Güç verimliliği5.81veri yok
MimariKepler (2012−2018)GCN 2.0 (2013−2017)
GPUGK104Strato
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi10 mayıs 2012 (14 yıl önce)5 mayıs 2015 (11 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$399 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 670'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı1344896
Çekirdek frekansı915 MHz1000 MHz
Boost modunda frekans980 MHz1100 MHz
Transistör sayısı3,540 million2,080 million
Teknolojik süreç28 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)170 Wattveri yok
Maksimum sıcaklık97 °Cveri yok
Tekstüre hızı109.861.60
Kayan nokta performansı2.634 TFLOPS1.971 TFLOPS
ROPs3216
TMUs11256
L1 Cache112 KB224 KB
L2 Cache512 KB256 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
Veri yoluPCI Express 3.0PCIe 3.0
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Uzunluk241 mmveri yok
Yükseklik11.1 smveri yok
Kalınlık2-slotveri yok
Ek güç konektörleri2x 6-pinveri yok
SLI desteği+-

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5GDDR5
Maksimum Bellek2 GB4 GB
Bellek veri yolu genişliği256-bit GDDR5128 Bit
Hafıza frekansı6.0 GB/s1500 MHz
Bellek bant genişliği192.2 GB/s76.8 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriOne Dual Link DVI-I, One Dual Link DVI-D, One HDMI, One DisplayPortNo outputs
Çoklu monitör desteği4 monitörveri yok
Eyefinity-+
HDMI+-
HDCP+-
VGA ile maksimum çözünürlük2048x1536veri yok
HDMI için audio girişiveri yok

Desteklenen teknolojiler

GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Değiştirilebilir grafik-+
3D Blu-Ray+-
3D Gaming+-
3D Vision+-

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (11_0)DirectX® 12
Gölgelendirici modeli5.16.3
OpenGL4.24.4
OpenCL1.2veri yok
Vulkan1.1.126-
Mantle-+
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

GTX 670 12.82
+169%
R9 M385X 4.77

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

GTX 670 5364
+169%
Örnekler: 9729
R9 M385X 1993
Örnekler: 9

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike, oyun bilgisayarları için bir DirectX 11 benchmarkıdır. İnsansı ve lavdan yapılmış gibi görünen ateşli bir yaratık arasındaki kavgayı gösteren iki ayrı test içeriyor. 1920x1080 çözünürlük kullanan Fire Strike, oldukça gerçekçi grafikler gösterir ve donanım açısından oldukça talepkardır.

GTX 670 7000
+106%
R9 M385X 3405

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 670 ve Radeon R9 M385X sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD70−75
+159%
27
−159%

Çerçeve başına maliyet, $

1080p5.70veri yok

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 10−11
+0%
10−11
+0%
Resident Evil 4 Remake 8−9
+0%
8−9
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 20−22
+0%
20−22
+0%
Counter-Strike 2 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 10−11
+0%
10−11
+0%
Far Cry 5 14−16
+0%
14−16
+0%
Fortnite 27−30
+0%
27−30
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
Forza Horizon 5 12−14
+0%
12−14
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+0%
18−20
+0%
Valorant 60−65
+0%
60−65
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 20−22
+0%
20−22
+0%
Counter-Strike 2 21−24
+0%
21−24
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 80−85
+0%
80−85
+0%
Cyberpunk 2077 10−11
+0%
10−11
+0%
Dota 2 40−45
+0%
40−45
+0%
Far Cry 5 14−16
+0%
14−16
+0%
Fortnite 27−30
+0%
27−30
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
Forza Horizon 5 12−14
+0%
12−14
+0%
Grand Theft Auto V 16−18
+0%
16−18
+0%
Metro Exodus 9−10
+0%
9−10
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+0%
18−20
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 22
+0%
22
+0%
Valorant 60−65
+0%
60−65
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 20−22
+0%
20−22
+0%
Cyberpunk 2077 10−11
+0%
10−11
+0%
Dota 2 40−45
+0%
40−45
+0%
Far Cry 5 14−16
+0%
14−16
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 18−20
+0%
18−20
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 60−65
+0%
60−65
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 27−30
+0%
27−30
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 9−10
+0%
9−10
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 35−40
+0%
35−40
+0%
Grand Theft Auto V 3−4
+0%
3−4
+0%
Metro Exodus 3−4
+0%
3−4
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 35−40
+0%
35−40
+0%
Valorant 50−55
+0%
50−55
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Far Cry 5 9−10
+0%
9−10
+0%
Forza Horizon 4 10−12
+0%
10−12
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+0%
7−8
+0%

1440p
Epic

Fortnite 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
High

Grand Theft Auto V 16−18
+0%
16−18
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 1−2
+0%
1−2
+0%
Valorant 24−27
+0%
24−27
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 1−2
+0%
1−2
+0%
Dota 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Far Cry 5 4−5
+0%
4−5
+0%
Forza Horizon 4 7−8
+0%
7−8
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 5−6
+0%
5−6
+0%

4K
Epic

Fortnite 5−6
+0%
5−6
+0%

Popüler oyunlarda GTX 670 ve R9 M385X bu şekilde rekabet eder:

  • GTX 670 1080p'de 159% daha hızlıdır

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 57 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 12.82 4.77
Yenilik 10 mayıs 2012 5 mayıs 2015
Maksimum Bellek 2 GB 4 GB

GTX 670 169% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir.

Öte yandan R9 M385X, 2 yaş avantajına sahiptir ve 100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir.

GeForce GTX 670 performans testlerinde Radeon R9 M385X modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

GeForce GTX 670 masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon R9 M385X dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.7 1275 oy

GeForce GTX 670 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3.5 6 oy

Radeon R9 M385X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 670 veya Radeon R9 M385X hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.