GeForce GTX 1070 Max-Q vs Radeon R7 A360

Kümülatif performans değerlendirmesi

GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360'yi teknik özellikleri ve ilgili tüm kıyaslamaları kapsayacak şekilde karşılaştırdık.

GTX 1070 Max-Q
2017
8 GB GDDR5, 115 Watt
16.62
+1031%

1070 Max-Q, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre R7 A360 'den 1031% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum3611031
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliği11.13veri yok
MimariPascal (2016−2021)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUGP104Meso
TipDizüstü bilgisayarlar içinDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi27 haziran 2017 (8 yıl önce)5 mayıs 2015 (11 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GTX 1070 Max-Q'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı2048384
Çekirdek frekansı1215 MHz1100 MHz
Boost modunda frekans1379 MHz1125 MHz
Transistör sayısı7,200 million1,550 million
Teknolojik süreç16 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)115 Wattveri yok
Tekstüre hızı176.527.00
Kayan nokta performansı5.648 TFLOPS0.864 TFLOPS
ROPs648
TMUs12824
L1 Cache768 KB96 KB
L2 Cache2 MB128 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutulargeveri yok
ArayüzPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x8
Ek güç konektörlerihiçbiriveri yok

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR5DDR3
Maksimum Bellek8 GB2 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit64 Bit
Hafıza frekansı2002 MHz900 MHz
Bellek bant genişliği256.3 GB/s14.4 GB/s
Paylaşılan hafıza-veri yok

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs
G-SYNC desteği+-

Desteklenen teknolojiler

GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 tarafından desteklenen teknolojiler ve API'ler burada listelenmiştir. Video kartınızın belirli teknolojileri desteklemesi gerekiyorsa bu bilgilere ihtiyacınız olacaktır.

VR Ready+veri yok

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX12 (12_1)12 (12_0)
Gölgelendirici modeli6.46.0
OpenGL4.64.6
OpenCL1.22.0
Vulkan1.2.1311.2.131
CUDA6.1-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

GTX 1070 Max-Q 16.62
+1031%
R7 A360 1.47

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

GTX 1070 Max-Q 6950
+1030%
Örnekler: 847
R7 A360 615
Örnekler: 8

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GTX 1070 Max-Q ve Radeon R7 A360 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD94
+1075%
8−9
−1075%
4K41
+1267%
3−4
−1267%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 95−100
+1088%
8−9
−1088%
Cyberpunk 2077 35−40
+1100%
3−4
−1100%
Resident Evil 4 Remake 35−40
+1133%
3−4
−1133%

Full HD
Medium

Battlefield 5 81
+1057%
7−8
−1057%
Counter-Strike 2 95−100
+1088%
8−9
−1088%
Cyberpunk 2077 35−40
+1100%
3−4
−1100%
Far Cry 5 81
+1057%
7−8
−1057%
Fortnite 90−95
+1050%
8−9
−1050%
Forza Horizon 4 101
+1163%
8−9
−1163%
Forza Horizon 5 50−55
+1225%
4−5
−1225%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 94
+1075%
8−9
−1075%
Valorant 130−140
+1230%
10−11
−1230%

Full HD
High

Battlefield 5 81
+1057%
7−8
−1057%
Counter-Strike 2 95−100
+1088%
8−9
−1088%
Counter-Strike: Global Offensive 210−220
+1094%
18−20
−1094%
Cyberpunk 2077 35−40
+1100%
3−4
−1100%
Dota 2 112
+1144%
9−10
−1144%
Far Cry 5 78
+1200%
6−7
−1200%
Fortnite 122
+1120%
10−11
−1120%
Forza Horizon 4 97
+1113%
8−9
−1113%
Forza Horizon 5 50−55
+1225%
4−5
−1225%
Grand Theft Auto V 105
+1067%
9−10
−1067%
Metro Exodus 35−40
+1100%
3−4
−1100%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 116
+1060%
10−11
−1060%
The Witcher 3: Wild Hunt 95
+1088%
8−9
−1088%
Valorant 130−140
+1230%
10−11
−1230%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 75
+1150%
6−7
−1150%
Cyberpunk 2077 35−40
+1100%
3−4
−1100%
Dota 2 110
+1122%
9−10
−1122%
Far Cry 5 75
+1150%
6−7
−1150%
Forza Horizon 4 79
+1217%
6−7
−1217%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 79
+1217%
6−7
−1217%
The Witcher 3: Wild Hunt 51
+1175%
4−5
−1175%
Valorant 130−140
+1230%
10−11
−1230%

Full HD
Epic

Fortnite 101
+1163%
8−9
−1163%

1440p
High

Counter-Strike 2 30−35
+1550%
2−3
−1550%
Counter-Strike: Global Offensive 120−130
+1140%
10−11
−1140%
Grand Theft Auto V 27−30
+1300%
2−3
−1300%
Metro Exodus 21−24
+2000%
1−2
−2000%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 160−170
+1057%
14−16
−1057%
Valorant 160−170
+1079%
14−16
−1079%

1440p
Ultra

Battlefield 5 45−50
+1100%
4−5
−1100%
Cyberpunk 2077 14−16
+1400%
1−2
−1400%
Far Cry 5 35−40
+1133%
3−4
−1133%
Forza Horizon 4 40−45
+1300%
3−4
−1300%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+1150%
2−3
−1150%

1440p
Epic

Fortnite 35−40
+1167%
3−4
−1167%

4K
High

Counter-Strike 2 14−16
+1300%
1−2
−1300%
Grand Theft Auto V 30−35
+1450%
2−3
−1450%
Metro Exodus 12−14
+1200%
1−2
−1200%
The Witcher 3: Wild Hunt 32
+1500%
2−3
−1500%
Valorant 95−100
+1088%
8−9
−1088%

4K
Ultra

Battlefield 5 24−27
+1150%
2−3
−1150%
Counter-Strike 2 14−16
+1300%
1−2
−1300%
Cyberpunk 2077 6−7 0−1
Dota 2 60−65
+1100%
5−6
−1100%
Far Cry 5 27
+1250%
2−3
−1250%
Forza Horizon 4 43
+1333%
3−4
−1333%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 22
+2100%
1−2
−2100%

4K
Epic

Fortnite 16−18
+1600%
1−2
−1600%

Popüler oyunlarda GTX 1070 Max-Q ve R7 A360 bu şekilde rekabet eder:

  • GTX 1070 Max-Q 1080p'de 1075% daha hızlıdır
  • GTX 1070 Max-Q 4K'de 1267% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 16.62 1.47
Yenilik 27 haziran 2017 5 mayıs 2015
Maksimum Bellek 8 GB 2 GB
Teknolojik süreç 16 nm 28 nm

GTX 1070 Max-Q 1031% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 2 yaş avantajına sahiptir, 300% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 75% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

GeForce GTX 1070 Max-Q performans testlerinde Radeon R7 A360 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4.1 96 oy

GeForce GTX 1070 Max-Q 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2.5 4 oy

Radeon R7 A360 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GTX 1070 Max-Q veya Radeon R7 A360 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.