GeForce GT 230 vs Radeon R9 M485X

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere GeForce GT 230 ile Radeon R9 M485X'yi karşılaştırdık.

GT 230
2009, $44
512 MB GDDR3, 75 Watt
0.77

R9 M485X, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre GT 230 'den 1081% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1217524
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Maliyet-etkinlik değerlendirmesi0.01veri yok
Güç verimliliği0.792.80
MimariTesla (2006−2010)GCN 3.0 (2014−2019)
GPUG94BAmethyst
TipMasaüstüDizüstü bilgisayarlar için
Çıkış tarihi12 ekim 2009 (16 yıl önce)15 mayıs 2016 (10 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyat$43.99 veri yok

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce GT 230'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı482048
Çekirdek frekansı650 MHz723 MHz
Transistör sayısı505 million5,000 million
Teknolojik süreç55 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)75 Watt250 Watt
Tekstüre hızı15.6092.54
Kayan nokta performansı0.156 TFLOPS2.961 TFLOPS
ROPs1632
TMUs24128
L1 Cacheveri yok512 KB
L2 Cache64 KB512 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Laptop boyutuveri yoklarge
ArayüzPCIe 2.0 x16MXM-B (3.0)
Kalınlık1-slotveri yok
Ek güç konektörlerihiçbirihiçbiri

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR3GDDR5
Maksimum Bellek512 MB8 GB
Bellek veri yolu genişliği256 Bit256 Bit
Hafıza frekansı900 MHz1250 MHz
Bellek bant genişliği57.6 GB/s160.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputsNo outputs

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11.1 (10_0)12 (12_0)
Gölgelendirici modeli4.06.3
OpenGL3.34.6
OpenCL1.12.0
VulkanN/A1.2.131
CUDA1.1-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

GT 230 0.77
R9 M485X 9.09
+1081%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

GT 230 323
Örnekler: 264
R9 M485X 3800
+1076%
Örnekler: 4

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce GT 230 ve Radeon R9 M485X sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Resident Evil 4 Remake 16−18
+0%
16−18
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Far Cry 5 30−33
+0%
30−33
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 140−150
+0%
140−150
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Dota 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Far Cry 5 30−33
+0%
30−33
+0%
Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
Forza Horizon 5 27−30
+0%
27−30
+0%
Grand Theft Auto V 30−35
+0%
30−35
+0%
Metro Exodus 18−20
+0%
18−20
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+0%
24−27
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%
Cyberpunk 2077 18−20
+0%
18−20
+0%
Dota 2 65−70
+0%
65−70
+0%
Far Cry 5 30−33
+0%
30−33
+0%
Forza Horizon 4 40−45
+0%
40−45
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 30−35
+0%
30−35
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 24−27
+0%
24−27
+0%
Valorant 90−95
+0%
90−95
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 55−60
+0%
55−60
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 70−75
+0%
70−75
+0%
Grand Theft Auto V 12−14
+0%
12−14
+0%
Metro Exodus 10−11
+0%
10−11
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+0%
45−50
+0%
Valorant 100−110
+0%
100−110
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Cyberpunk 2077 7−8
+0%
7−8
+0%
Far Cry 5 18−20
+0%
18−20
+0%
Forza Horizon 4 21−24
+0%
21−24
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 12−14
+0%
12−14
+0%

1440p
Epic

Fortnite 18−20
+0%
18−20
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Grand Theft Auto V 20−22
+0%
20−22
+0%
Metro Exodus 5−6
+0%
5−6
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
+0%
10−11
+0%
Valorant 45−50
+0%
45−50
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 10−12
+0%
10−12
+0%
Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 30−35
+0%
30−35
+0%
Far Cry 5 9−10
+0%
9−10
+0%
Forza Horizon 4 14−16
+0%
14−16
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 9−10
+0%
9−10
+0%

4K
Epic

Fortnite 9−10
+0%
9−10
+0%

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • 60 testte (100%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 0.77 9.09
Yenilik 12 ekim 2009 15 mayıs 2016
Maksimum Bellek 512 MB 8 GB
Teknolojik süreç 55 nm 28 nm
Güç Tüketimi (TDP) 75 Watt 250 Watt

GT 230 233% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan R9 M485X, 1081% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 6 yaş avantajına sahiptir, 1500% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 96% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon R9 M485X performans testlerinde GeForce GT 230 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

GeForce GT 230 masaüstü bilgisayarlar için ve Radeon R9 M485X dizüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


3.2 77 oy

GeForce GT 230 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 3 oy

Radeon R9 M485X 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce GT 230 veya Radeon R9 M485X hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.