GeForce 9300M GS vs Radeon RX 6600 XT

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere GeForce 9300M GS ile Radeon RX 6600 XT'yi karşılaştırdık.

9300M GS
2008
256 MB GDDR3, 13 Watt
0.31

6600 XT, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre 9300M GS 'den 12590% oranında daha iyi performans gösteriyor.

Ana ayrıntılar

GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum1388125
Popülerliğe göre konumilk 100'de değil79
Maliyet-etkinlik değerlendirmesiveri yok51.98
Güç verimliliği1.8418.93
MimariTesla (2006−2010)RDNA 2.0 (2020−2025)
GPUG98Navi 23
TipDizüstü bilgisayarlar içinMasaüstü
Çıkış tarihi4 haziran 2008 (17 yıl önce)30 temmuz 2021 (4 yıl önce)
Çıkış sırasındaki fiyatveri yok$379

Maliyet-etkinlik değerlendirmesi

Endeks elde etmek için, diğer kartların maliyetini dikkate alarak video kartlarının özelliklerini ve maliyetlerini karşılaştırırız.

veri yok

Performans-fiyat dağılım grafiği

Ayrıntılı teknik özellikler

GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar GeForce 9300M GS'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı82048
Çekirdek frekansı550 MHz1968 MHz
Boost modunda frekansveri yok2589 MHz
Transistör sayısı210 million11,060 million
Teknolojik süreç65 nm7 nm
Güç Tüketimi (TDP)13 Watt160 Watt
Tekstüre hızı4.400331.4
Kayan nokta performansı0.0224 TFLOPS10.6 TFLOPS
Gigaflops34veri yok
ROPs464
TMUs8128
Ray Tracing Coresveri yok32
L0 Cacheveri yok512 KB
L1 Cacheveri yok512 KB
L2 Cache16 KB2 MB
L3 Cacheveri yok32 MB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

ArayüzMXM-IPCIe 4.0 x8
Uzunlukveri yok190 mm
Kalınlıkveri yok2-slot
Ek güç konektörleriveri yok1x 8-pin

VRAM kapasitesi ve türü

GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiGDDR3GDDR6
Maksimum Bellek256 MB8 GB
Bellek veri yolu genişliği64 Bit128 Bit
Hafıza frekansı700 MHz2000 MHz
Bellek bant genişliği11.2 GB/s256.0 GB/s
Paylaşılan hafıza--
Resizable BAR-+

Bağlantı ve çıkışlar

GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriNo outputs1x HDMI, 2x DisplayPort
HDMI-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectX11.1 (10_0)12.0 Ultimate (12_2)
Gölgelendirici modeli4.06.5
OpenGL3.34.6
OpenCL1.12.1
VulkanN/A1.2
CUDA+-

Sentetik kıyaslama performansı

Bunlar, oyun dışı benchmarklarında performans oluşturmaya yönelik GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT testlerinin sonuçlarıdır. Genel puan 0 ile 100 arasında belirlenir ve 100, şu an için en hızlı video kartına karşılık gelir.


Birleşik sentetik kıyaslama puanı

Bu bizim genel performans reytingimizdir.

9300M GS 0.31
RX 6600 XT 39.34
+12590%

Passmark

Bu, Passmark PerformanceTest paketinde bulunan çok yaygın bir benchmarktır. Direct3D 9, 10, 11 ve 12 (mümkün olduğunda 4K'da yapılır) için dört ayrı test ve DirectCompute kullanarak birkaç test daha çalıştırarak karta kapsamlı bir değerlendirme yapar.

9300M GS 142
Örnekler: 500
RX 6600 XT 16442
+11479%
Örnekler: 6557

3DMark Vantage Performance

3DMark Vantage, eski bir DirectX 10 tabanlı bencmarkdır. Video kartına, biri deniz mağarasında bulunan bir tür askeri üsten kaçan bir kız ve diğeri savunmasız bir gezegene saldıran bir uzay filosu olmak üzere iki sahne yükler. 3DMark Vantage desteği Nisan 2017'de kaldırıldı ve şimdi bunun yerine Time Spy benchmarkı kullanılması tavsiye ediliyor.

9300M GS 267
RX 6600 XT 88163
+32920%

Oyun performansı

Oyunlarda GeForce 9300M GS ve Radeon RX 6600 XT sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD0−1124
1440p0−168
4K-0−140

Çerçeve başına maliyet, $

1080pveri yok3.06
1440pveri yok5.57
4Kveri yok9.48

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 1−2
−7800%
79
+7800%

Full HD
Medium

Cyberpunk 2077 1−2
−7700%
78
+7700%
Forza Horizon 4 4−5
−3725%
150−160
+3725%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
−2114%
150−160
+2114%
Valorant 24−27
−785%
230−240
+785%

Full HD
High

Counter-Strike: Global Offensive 14−16
−1893%
270−280
+1893%
Cyberpunk 2077 1−2
−7500%
76
+7500%
Dota 2 9−10
−1789%
170
+1789%
Forza Horizon 4 4−5
−3725%
150−160
+3725%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
−2114%
150−160
+2114%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
−3420%
176
+3420%
Valorant 24−27
−785%
230−240
+785%

Full HD
Ultra

Cyberpunk 2077 1−2
−6800%
69
+6800%
Dota 2 9−10
−1233%
120
+1233%
Forza Horizon 4 4−5
−3725%
150−160
+3725%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 7−8
−2114%
150−160
+2114%
The Witcher 3: Wild Hunt 5−6
−1880%
99
+1880%
Valorant 24−27
−785%
230−240
+785%

1440p
High

Counter-Strike 2 3−4
−3267%
100−110
+3267%
Counter-Strike: Global Offensive 0−1 270−280
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−5733%
170−180
+5733%

1440p
Ultra

Forza Horizon 4 1−2
−11300%
110−120
+11300%
The Witcher 3: Wild Hunt 1−2
−7500%
75−80
+7500%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−357%
64
+357%
Valorant 2−3
−12000%
240−250
+12000%

4K
Ultra

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 1−2
−5400%
55−60
+5400%

4K
Epic

Fortnite 2−3
−2500%
50−55
+2500%

Full HD
Low

Counter-Strike 2 210−220
+0%
210−220
+0%
Resident Evil 4 Remake 100−110
+0%
100−110
+0%

Full HD
Medium

Battlefield 5 130−140
+0%
130−140
+0%
Counter-Strike 2 210−220
+0%
210−220
+0%
Far Cry 5 151
+0%
151
+0%
Fortnite 170−180
+0%
170−180
+0%
Forza Horizon 5 159
+0%
159
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 130−140
+0%
130−140
+0%
Counter-Strike 2 210−220
+0%
210−220
+0%
Far Cry 5 141
+0%
141
+0%
Fortnite 170−180
+0%
170−180
+0%
Forza Horizon 5 142
+0%
142
+0%
Grand Theft Auto V 135
+0%
135
+0%
Metro Exodus 95
+0%
95
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 130−140
+0%
130−140
+0%
Far Cry 5 133
+0%
133
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 170−180
+0%
170−180
+0%

1440p
High

Grand Theft Auto V 68
+0%
68
+0%
Metro Exodus 56
+0%
56
+0%
Valorant 260−270
+0%
260−270
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 100−110
+0%
100−110
+0%
Cyberpunk 2077 40
+0%
40
+0%
Far Cry 5 105
+0%
105
+0%

1440p
Epic

Fortnite 100−110
+0%
100−110
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Metro Exodus 34
+0%
34
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 54
+0%
54
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 60−65
+0%
60−65
+0%
Counter-Strike 2 45−50
+0%
45−50
+0%
Cyberpunk 2077 14
+0%
14
+0%
Dota 2 86
+0%
86
+0%
Far Cry 5 51
+0%
51
+0%
Forza Horizon 4 75−80
+0%
75−80
+0%

İşte popüler oyunlarda gözlemlenen performans farklılıkları:

  • 4K çözünürlüğü ve High Preset ile Valorant'de RX 6600 XT 12000% daha hızlıdır.

Sonuç olarak, popüler oyunlarda:

  • RX 6600 XT 26 testte'de önde (44%)
  • 33 testte (56%)'de bir beraberlik var

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 0.31 39.34
Yenilik 4 haziran 2008 30 temmuz 2021
Maksimum Bellek 256 MB 8 GB
Teknolojik süreç 65 nm 7 nm
Güç Tüketimi (TDP) 13 Watt 160 Watt

9300M GS 1131% daha düşük güç tüketimine sahiptir.

Öte yandan RX 6600 XT, 12590% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 13 yaş avantajına sahiptir, 3100% daha yüksek maksimum VRAM miktarına sahiptir ve 829% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

Radeon RX 6600 XT performans testlerinde GeForce 9300M GS modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

GeForce 9300M GS dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon RX 6600 XT masaüstü bilgisayarlar için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


2.3 174 oy

GeForce 9300M GS 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.3 5580 oy

Radeon RX 6600 XT 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize GeForce 9300M GS veya Radeon RX 6600 XT hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.