Apple M1 8-Core GPU vs Radeon Sky 500

VS

Kümülatif performans değerlendirmesi

Teknik özellikler ve performans verileri de dahil olmak üzere M1 8-Core GPU ile Radeon Sky 500'yi karşılaştırdık.

Apple M1 8-Core GPU
2020
12.73
+12.8%

M1 8-Core GPU, birleştirilmiş kıyaslama sonuçlarımıza göre Sky 500'den 13% oranında daha iyi performans göstermektedir.

Ana ayrıntılar

M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500'ın türleri (masaüstü veya dizüstü bilgisayar) ve mimarilerinin yanı sıra satışların ne zaman başladığı ve o andaki maliyetleri hakkında bilgi.

Performans sıralamasında konum432459
Popülerliğe göre konumilk 100'de değililk 100'de değil
Güç verimliliğiveri yok5.80
Mimariveri yokGCN 1.0 (2012−2020)
GPUveri yokPitcairn
TipDizüstü bilgisayarlar içinİş istasyonları için
Çıkış tarihi10 kasım 2020 (5 yıl önce)27 mart 2013 (13 yıl önce)

Ayrıntılı teknik özellikler

M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500 genel parametreler: gölgelendirici sayısı, GPU çekirdek frekansı, üretim süreci, doku oluşturma ve hesaplama hızı. Bunlar M1 8-Core GPU'ın performansı hakkında dolaylı olarak bilgi verirler, ancak doğru bir değerlendirme için kıyaslama ve oyun testlerinin sonuçlarını dikkate almanız gerekir.

Akış işlemcisi sayısı81280
Çekirdek frekansı1278 MHz950 MHz
Transistör sayısıveri yok2,800 million
Teknolojik süreç5 nm28 nm
Güç Tüketimi (TDP)veri yok150 Watt
Tekstüre hızıveri yok76.00
Kayan nokta performansıveri yok2.432 TFLOPS
ROPsveri yok32
TMUsveri yok80
L1 Cacheveri yok320 KB
L2 Cacheveri yok512 KB

Form faktörü ve uyumluluk

Diğer bilgisayar bileşenleriyle M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500 uyumluluğundan sorumlu parametreler. Örneğin gelecekteki bir bilgisayarın yapılandırmasını seçerken veya mevcut bir bilgisayarı güçlendirmek için kullanışlıdır. Masaüstü ekran kartları için bunlar, arayüz ve bağlantı veriyolu (anakart ile uyumluluk), video kartının fiziksel boyutları (ana kart ve kasa ile uyumluluk), ek güç konektörleridir (güç kaynağı ile uyumluluk).

Veri yoluveri yokPCIe 3.0
Arayüzveri yokPCIe 3.0 x16
Uzunlukveri yok242 mm
Kalınlıkveri yok1-slot
form faktörveri yoktam yükseklik / tam uzunluk
Ek güç konektörleriveri yok1x 6-pin

VRAM kapasitesi ve türü

M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500 üzerine kurulu bellek parametreleri - tür, boyut, veri yolu, frekans ve bant genişliği. İşlemciye yerleşik, kendi belleği olmayan video kartları için, RAM'in paylaşılan bir kısmı kullanılır.

Bellek tipiveri yokGDDR5
Maksimum Bellekveri yok4 GB
Bellek veri yolu genişliğiveri yok256 Bit
Hafıza frekansıveri yok1200 MHz
Bellek bant genişliğiveri yok154 GB/s
Paylaşılan hafıza+-

Bağlantı ve çıkışlar

M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500 üzerinde bulunan video konektörleri listelenir. Genelde, bu bölüm yalnızca masaüstü referans video kartları için geçerlidir, çünkü dizüstü bilgisayarlar için belirli video çıkışlarının kullanılabilirliği bilgisayar modeline bağlıdır.

Video konektörleriveri yok1x DisplayPort
DisplayPort konektörlerinin sayısıveri yok1
Çift bağlantılı DVI desteği-+

API ve SDK uyumluluğu

Desteklenen M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500 API'leri, sürümleriyle birlikte listelenmiştir.

DirectXveri yok12 (11_1)
Gölgelendirici modeliveri yok5.1
OpenGLveri yok4.6
OpenCLveri yok1.2
Vulkan-1.2.131

Oyun performansı

Oyunlarda M1 8-Core GPU ve Radeon Sky 500 sonuçları, değerler FPS olarak ölçülür.

Tüm PC oyunlarında ortalama FPS

Çeşitli çözünürlüklerde çok sayıda popüler oyun için saniyede ortalama kare sayısı:

Full HD28
+16.7%
24−27
−16.7%

Popüler oyunlarda FPS performansı

Full HD
Low

Counter-Strike 2 70−75
+20%
60−65
−20%
Cyberpunk 2077 27−30
+28.6%
21−24
−28.6%
Resident Evil 4 Remake 24−27
+23.8%
21−24
−23.8%

Full HD
Medium

Battlefield 5 55−60
+14%
50−55
−14%
Counter-Strike 2 70−75
+20%
60−65
−20%
Cyberpunk 2077 27−30
+28.6%
21−24
−28.6%
Far Cry 5 40−45
+20%
35−40
−20%
Fortnite 75−80
+15.4%
65−70
−15.4%
Forza Horizon 4 55−60
+22.2%
45−50
−22.2%
Forza Horizon 5 40−45
+14.3%
35−40
−14.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%
Valorant 110−120
+17.9%
95−100
−17.9%

Full HD
High

Battlefield 5 55−60
+14%
50−55
−14%
Counter-Strike 2 70−75
+20%
60−65
−20%
Counter-Strike: Global Offensive 180−190
+20%
150−160
−20%
Cyberpunk 2077 27−30
+28.6%
21−24
−28.6%
Dota 2 85−90
+13.3%
75−80
−13.3%
Far Cry 5 40−45
+20%
35−40
−20%
Fortnite 75−80
+15.4%
65−70
−15.4%
Forza Horizon 4 55−60
+22.2%
45−50
−22.2%
Forza Horizon 5 40−45
+14.3%
35−40
−14.3%
Grand Theft Auto V 45−50
+22.5%
40−45
−22.5%
Metro Exodus 27−30
+28.6%
21−24
−28.6%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Valorant 110−120
+17.9%
95−100
−17.9%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 55−60
+14%
50−55
−14%
Cyberpunk 2077 27−30
+28.6%
21−24
−28.6%
Dota 2 85−90
+13.3%
75−80
−13.3%
Far Cry 5 40−45
+20%
35−40
−20%
Forza Horizon 4 55−60
+22.2%
45−50
−22.2%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%
The Witcher 3: Wild Hunt 30−35
+13.3%
30−33
−13.3%
Valorant 110−120
+17.9%
95−100
−17.9%

Full HD
Epic

Fortnite 75−80
+15.4%
65−70
−15.4%

1440p
High

Counter-Strike 2 24−27
+19%
21−24
−19%
Counter-Strike: Global Offensive 95−100
+14.1%
85−90
−14.1%
Grand Theft Auto V 20−22
+25%
16−18
−25%
Metro Exodus 16−18
+14.3%
14−16
−14.3%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 100−110
+14.7%
95−100
−14.7%
Valorant 130−140
+13.3%
120−130
−13.3%

1440p
Ultra

Battlefield 5 35−40
+16.7%
30−33
−16.7%
Cyberpunk 2077 10−12
+22.2%
9−10
−22.2%
Far Cry 5 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%
Forza Horizon 4 30−35
+14.8%
27−30
−14.8%
The Witcher 3: Wild Hunt 18−20
+18.8%
16−18
−18.8%

1440p
Epic

Fortnite 27−30
+16.7%
24−27
−16.7%

4K
High

Counter-Strike 2 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Grand Theft Auto V 24−27
+19%
21−24
−19%
Metro Exodus 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
The Witcher 3: Wild Hunt 16−18
+21.4%
14−16
−21.4%
Valorant 70−75
+16.7%
60−65
−16.7%

4K
Ultra

Battlefield 5 18−20
+28.6%
14−16
−28.6%
Counter-Strike 2 9−10
+28.6%
7−8
−28.6%
Cyberpunk 2077 4−5
+33.3%
3−4
−33.3%
Dota 2 45−50
+17.5%
40−45
−17.5%
Far Cry 5 14−16
+16.7%
12−14
−16.7%
Forza Horizon 4 21−24
+22.2%
18−20
−22.2%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
+20%
10−11
−20%

4K
Epic

Fortnite 12−14
+30%
10−11
−30%

Popüler oyunlarda Apple M1 8-Core GPU ve Sky 500 bu şekilde rekabet eder:

  • Apple M1 8-Core GPU 1080p'de 17% daha hızlıdır

Artıları ve eksileri özeti


Performans değerlendirmesi 12.73 11.29
Yenilik 10 kasım 2020 27 mart 2013
Teknolojik süreç 5 nm 28 nm

Apple M1 8-Core GPU 13% daha yüksek toplam performans puanına sahiptir, 7 yaş avantajına sahiptir ve 460% daha gelişmiş bir litografi sürecine sahiptir.

M1 8-Core GPU performans testlerinde Radeon Sky 500 modelini geride bıraktığı için bizim önerdiğimiz seçimdir.

Apple M1 8-Core GPU dizüstü bilgisayarlar için ve Radeon Sky 500 iş istasyonları için olduğunu unutmayın.

Diğer karşılaştırmalar

Birbirine yakın grafik kartlarından ilginizi çekebilecek diğer karşılaştırmalara kadar çeşitli GPU karşılaştırmalarını derledik.

Topluluk derecelendirmeleri

Burada video kartının kullanıcılar tarafından derecesini görebilir ve kendi derecelendirmenizi ekleyebilirsiniz.


4 960 oy

M1 8-Core GPU 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.5 15 oy

Radeon Sky 500 1 ile 5 arasında derecelendirin:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sorular ve yorumlar

Burada bize M1 8-Core GPU veya Radeon Sky 500 hakkında görüşlerinizi bildirebilir, derecelendirmelerimize katılıp katılmayabilir veya sitedeki hataları veya yanlışlıkları bildirebilirsiniz.