Iris Xe Graphics G7 vs Radeon RX 6450M
Łączna ocena wydajności
Porównaliśmy Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.
6450M przewyższa Graphics G7 o imponujący 64% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.
Główne szczegóły
Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.
| Miejsce w rankingu wydajności | 498 | 373 |
| Miejsce według popularności | 17 | nie w top-100 |
| Wydajność energetyczna | brak danych | 24.30 |
| Architektura | Gen. 11 Ice Lake (2019−2022) | RDNA 2.0 (2020−2025) |
| Kryptonim | Tiger Lake Xe | Navi 24 |
| Typ | Do laptopów | Do laptopów |
| Data wydania | 15 sierpnia 2020 (5 lat temu) | 4 stycznia 2023 (3 lata temu) |
Szczegółowe specyfikacje
Parametry ogólne Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.
| Ilość jednostek cieniujących | 96 | 768 |
| Częstotliwość rdzenia | brak danych | 2000 MHz |
| Częstotliwość w trybie Boost | brak danych | 2460 MHz |
| Ilość tranzystorów | brak danych | 5,400 million |
| Proces technologiczny | 10 nm | 6 nm |
| Pobór mocy (TDP) | brak danych | 50 Watt |
| Szybkość wypełniania teksturami | brak danych | 118.1 |
| Wydajność zmiennoprzecinkowa | brak danych | 3.779 TFLOPS |
| ROPs | brak danych | 32 |
| TMUs | brak danych | 48 |
| Ray Tracing Cores | brak danych | 12 |
| L0 Cache | brak danych | 192 KB |
| L1 Cache | brak danych | 256 KB |
| L2 Cache | brak danych | 1024 KB |
| L3 Cache | brak danych | 16 MB |
Współczynnik kształtu i kompatybilność
Informacje na temat zgodności Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).
| Interfejs | brak danych | PCIe 4.0 x4 |
| Dodatkowe złącza zasilania | brak danych | brak |
Pojemność i typ pamięci VRAM
Parametry pamięci zainstalowanej na Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.
| Typ pamięci | DDR4 | GDDR6 |
| Maksymalna ilość pamięci | brak danych | 4 GB |
| Szerokość magistrali pamięci | brak danych | 64 Bit |
| Częstotliwość pamięci | brak danych | 2000 MHz |
| Przepustowość pamięci | brak danych | 128.0 GB/s |
| Pamięć współdzielona | + | - |
| Resizable BAR | - | + |
Łączność i wyjścia
Lista złącz wideo dostępnych na Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.
| Złącza wideo | brak danych | Portable Device Dependent |
Obsługiwane technologie
Wymienione są tutaj obsługiwane Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.
| Quick Sync | + | brak danych |
Zgodność z API i SDK
Interfejsy API obsługiwane przez Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M, włączając ich poszczególne wersje.
| DirectX | DirectX 12_1 | 12 Ultimate (12_2) |
| Model cieniujący | brak danych | 6.7 |
| OpenGL | brak danych | 4.6 |
| OpenCL | brak danych | 2.2 |
| Vulkan | - | 1.3 |
Wydajność w grach
Wyniki Iris Xe Graphics G7 i Radeon RX 6450M w grach, wartości są mierzone w FPS.
Wydajność FPS w popularnych grach
Full HD
Medium
| Battlefield 5 | 40−45
−60.5%
|
65−70
+60.5%
|
| Far Cry 5 | 30−35
−67.7%
|
50−55
+67.7%
|
| Fortnite | 55−60
−53.4%
|
85−90
+53.4%
|
| Forza Horizon 4 | 40−45
−57.1%
|
65−70
+57.1%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 35−40
−71.4%
|
60−65
+71.4%
|
| Valorant | 90−95
−38.7%
|
120−130
+38.7%
|
Full HD
High
| Battlefield 5 | 40−45
−60.5%
|
65−70
+60.5%
|
| Counter-Strike: Global Offensive | 140−150
−41.5%
|
200−210
+41.5%
|
| Dota 2 | 70−75
−40%
|
95−100
+40%
|
| Far Cry 5 | 30−35
−67.7%
|
50−55
+67.7%
|
| Fortnite | 55−60
−53.4%
|
85−90
+53.4%
|
| Forza Horizon 4 | 40−45
−57.1%
|
65−70
+57.1%
|
| Grand Theft Auto V | 35−40
−66.7%
|
60−65
+66.7%
|
| Metro Exodus | 20−22
−70%
|
30−35
+70%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 35−40
−71.4%
|
60−65
+71.4%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 24−27
−72%
|
40−45
+72%
|
| Valorant | 90−95
−38.7%
|
120−130
+38.7%
|
Full HD
Ultra
| Battlefield 5 | 40−45
−60.5%
|
65−70
+60.5%
|
| Dota 2 | 70−75
−40%
|
95−100
+40%
|
| Far Cry 5 | 30−35
−67.7%
|
50−55
+67.7%
|
| Forza Horizon 4 | 40−45
−57.1%
|
65−70
+57.1%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 35−40
−71.4%
|
60−65
+71.4%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 24−27
−72%
|
40−45
+72%
|
Full HD
Epic
| Fortnite | 55−60
−53.4%
|
85−90
+53.4%
|
1440p
High
| Counter-Strike: Global Offensive | 70−75
−59.5%
|
110−120
+59.5%
|
| Grand Theft Auto V | 12−14
−108%
|
27−30
+108%
|
| Metro Exodus | 10−12
−81.8%
|
20−22
+81.8%
|
| Valorant | 100−110
−49.5%
|
160−170
+49.5%
|
1440p
Ultra
| Battlefield 5 | 24−27
−87.5%
|
45−50
+87.5%
|
| Far Cry 5 | 20−22
−75%
|
35−40
+75%
|
| Forza Horizon 4 | 21−24
−69.6%
|
35−40
+69.6%
|
1440p
Epic
| Fortnite | 21−24
−71.4%
|
35−40
+71.4%
|
4K
High
| Grand Theft Auto V | 20−22
−50%
|
30−33
+50%
|
| Metro Exodus | 5−6
−140%
|
12−14
+140%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 10−12
−109%
|
21−24
+109%
|
| Valorant | 50−55
−74.5%
|
85−90
+74.5%
|
4K
Ultra
| Battlefield 5 | 12−14
−100%
|
24−27
+100%
|
| Dota 2 | 35−40
−58.3%
|
55−60
+58.3%
|
| Far Cry 5 | 10−11
−80%
|
18−20
+80%
|
| Forza Horizon 4 | 16−18
−75%
|
27−30
+75%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 9−10
−77.8%
|
16−18
+77.8%
|
4K
Epic
| Fortnite | 9−10
−77.8%
|
16−18
+77.8%
|
Full HD
Low
| Counter-Strike 2 | 90−95
+0%
|
90−95
+0%
|
| Cyberpunk 2077 | 30−35
+0%
|
30−35
+0%
|
| Resident Evil 4 Remake | 30−35
+0%
|
30−35
+0%
|
Full HD
Medium
| Counter-Strike 2 | 90−95
+0%
|
90−95
+0%
|
| Cyberpunk 2077 | 30−35
+0%
|
30−35
+0%
|
| Forza Horizon 5 | 50−55
+0%
|
50−55
+0%
|
Full HD
High
| Counter-Strike 2 | 90−95
+0%
|
90−95
+0%
|
| Cyberpunk 2077 | 30−35
+0%
|
30−35
+0%
|
| Forza Horizon 5 | 50−55
+0%
|
50−55
+0%
|
Full HD
Ultra
| Cyberpunk 2077 | 30−35
+0%
|
30−35
+0%
|
| Valorant | 120−130
+0%
|
120−130
+0%
|
1440p
High
| Counter-Strike 2 | 30−35
+0%
|
30−35
+0%
|
| PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS | 150−160
+0%
|
150−160
+0%
|
1440p
Ultra
| Cyberpunk 2077 | 14−16
+0%
|
14−16
+0%
|
| The Witcher 3: Wild Hunt | 24−27
+0%
|
24−27
+0%
|
4K
High
| Counter-Strike 2 | 12−14
+0%
|
12−14
+0%
|
4K
Ultra
| Counter-Strike 2 | 12−14
+0%
|
12−14
+0%
|
| Cyberpunk 2077 | 6−7
+0%
|
6−7
+0%
|
Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:
- w Metro Exodus, z rozdzielczością 4K i High Preset, RX 6450M jest 140% szybszy.
Podsumowując, w popularnych grach:
- RX 6450M wyprzedza 42 testach (70%)
- jest remis w 18 testach (30%)
Podsumowanie zalet i wad
| Ocena skuteczności działania | 9.60 | 15.78 |
| Nowość | 15 sierpnia 2020 | 4 stycznia 2023 |
| Proces technologiczny | 10 nm | 6 nm |
RX 6450M ma 64% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 2 lata, i ma 67% bardziej zaawansowany proces litografii.
Model Radeon RX 6450M to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Iris Xe Graphics G7.
Inne porównania
Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.
