HD Graphics P630 vs T600

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy HD Graphics P630 z T600, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

HD Graphics P630
2016
1740 MB DDR3L/LPDDR3/DDR4, 15 Watt
2.86

T600 przewyższa HD Graphics P630 o aż 433% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze HD Graphics P630 i T600, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności828383
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna14.6829.32
ArchitekturaGeneration 9.5 (2016−2020)Turing (2018−2022)
KryptonimKaby Lake GT2TU117
TypDo komputerów stacjonarnychDo stacji roboczych
Data wydania5 sierpnia 2016 (9 lat temu)6 maja 2021 (5 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne HD Graphics P630 i T600: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności HD Graphics P630 i T600, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących192640
Częstotliwość rdzenia350 MHz735 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1100 MHz1335 MHz
Ilość tranzystorów189 million4,700 million
Proces technologiczny14 nm++12 nm
Pobór mocy (TDP)15 Watt40 Watt
Szybkość wypełniania teksturami26.4053.40
Wydajność zmiennoprzecinkowa0.4224 TFLOPS1.709 TFLOPS
ROPs332
TMUs2440
L1 Cachebrak danych640 KB
L2 Cachebrak danych1024 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności HD Graphics P630 i T600 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 3.0 x1PCIe 3.0 x16
GrubośćIGP1-slot
Dodatkowe złącza zasilaniabrak danychbrak

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na HD Graphics P630 i T600: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciDDR3L/LPDDR3/DDR4GDDR6
Maksymalna ilość pamięci1740 MB4 GB
Szerokość magistrali pamięciUżywana systemna128 Bit
Częstotliwość pamięciUżywana systemna1250 MHz
Przepustowość pamięcibrak danych160.0 GB/s
Pamięć współdzielona+-

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na HD Graphics P630 i T600. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideoNo outputs4x mini-DisplayPort

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane HD Graphics P630 i T600 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

Quick Sync+brak danych

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez HD Graphics P630 i T600, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)12 (12_1)
Model cieniujący6.46.6
OpenGL4.64.6
OpenCL2.13.0
Vulkan1.1.1031.2
CUDA-7.5

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu HD Graphics P630 i T600 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

HD Graphics P630 2.86
T600 15.23
+433%

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

HD Graphics P630 1198
Próbki: 84
T600 6364
+431%
Próbki: 581

Wydajność w grach

Wyniki HD Graphics P630 i T600 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD10−12
−440%
54
+440%
1440p4−5
−475%
23
+475%
4K3−4
−567%
20
+567%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 9−10
−867%
85−90
+867%
Cyberpunk 2077 6−7
−450%
30−35
+450%
Resident Evil 4 Remake 3−4
−1000%
30−35
+1000%

Full HD
Medium

Battlefield 5 10−11
−570%
65−70
+570%
Counter-Strike 2 9−10
−867%
85−90
+867%
Cyberpunk 2077 6−7
−450%
30−35
+450%
Far Cry 5 8−9
−475%
46
+475%
Fortnite 14−16
−473%
85−90
+473%
Forza Horizon 4 14−16
−357%
60−65
+357%
Forza Horizon 5 7−8
−586%
45−50
+586%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−338%
55−60
+338%
Valorant 45−50
−174%
120−130
+174%

Full HD
High

Battlefield 5 10−11
−570%
65−70
+570%
Counter-Strike 2 9−10
−867%
85−90
+867%
Counter-Strike: Global Offensive 55−60
−271%
200−210
+271%
Cyberpunk 2077 6−7
−450%
30−35
+450%
Dota 2 27−30
−332%
121
+332%
Far Cry 5 8−9
−425%
42
+425%
Fortnite 14−16
−473%
85−90
+473%
Forza Horizon 4 14−16
−357%
60−65
+357%
Forza Horizon 5 7−8
−586%
45−50
+586%
Grand Theft Auto V 7−8
−743%
59
+743%
Metro Exodus 5−6
−420%
26
+420%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−338%
55−60
+338%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
−380%
48
+380%
Valorant 45−50
−174%
120−130
+174%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 10−11
−570%
65−70
+570%
Cyberpunk 2077 6−7
−450%
30−35
+450%
Dota 2 27−30
−296%
111
+296%
Far Cry 5 8−9
−388%
39
+388%
Forza Horizon 4 14−16
−357%
60−65
+357%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 12−14
−338%
55−60
+338%
The Witcher 3: Wild Hunt 10−11
−170%
27
+170%
Valorant 45−50
−174%
120−130
+174%

Full HD
Epic

Fortnite 14−16
−473%
85−90
+473%

1440p
High

Counter-Strike 2 6−7
−400%
30−33
+400%
Counter-Strike: Global Offensive 21−24
−443%
110−120
+443%
Metro Exodus 1−2
−1400%
15
+1400%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 24−27
−477%
150−160
+477%
Valorant 27−30
−478%
150−160
+478%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 2−3
−600%
14−16
+600%
Far Cry 5 5−6
−420%
26
+420%
Forza Horizon 4 7−8
−443%
35−40
+443%
The Witcher 3: Wild Hunt 4−5
−475%
21−24
+475%

1440p
Epic

Fortnite 5−6
−600%
35−40
+600%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
−66.7%
25
+66.7%
Valorant 14−16
−514%
85−90
+514%

4K
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 6−7
Dota 2 8−9
−400%
40
+400%
Far Cry 5 1−2
−1100%
12
+1100%
Forza Horizon 4 2−3
−1250%
27−30
+1250%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 3−4
−400%
14−16
+400%

4K
Epic

Fortnite 3−4
−400%
14−16
+400%

1440p
High

Grand Theft Auto V 27
+0%
27
+0%

1440p
Ultra

Battlefield 5 40−45
+0%
40−45
+0%

4K
High

Counter-Strike 2 12−14
+0%
12−14
+0%
Metro Exodus 8
+0%
8
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 16
+0%
16
+0%

4K
Ultra

Battlefield 5 21−24
+0%
21−24
+0%
Counter-Strike 2 12−14
+0%
12−14
+0%

W ten sposób HD Graphics P630 i T600 konkurują w popularnych grach:

  • T600 jest 440% szybszy w 1080p
  • T600 jest 475% szybszy w 1440p
  • T600 jest 567% szybszy w 4K

Oto zakres różnic w wydajności zaobserwowanych w popularnych grach:

  • w Metro Exodus, z rozdzielczością 1440p i High Preset, T600 jest 1400% szybszy.

Podsumowując, w popularnych grach:

  • T600 wyprzedza 52 testach (88%)
  • jest remis w 7 testach (12%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 2.86 15.23
Nowość 5 sierpnia 2016 6 maja 2021
Maksymalna ilość pamięci 1740 MB 4 GB
Proces technologiczny 14 nm 12 nm
Pobór mocy (TDP) 15 Wat 40 Wat

HD Graphics P630 ma 167% niższe zużycie energii.

Z drugiej strony, T600 ma 433% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 4 lata, ma 135% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 17% bardziej zaawansowany proces litografii.

Model T600 to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on HD Graphics P630.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że HD Graphics P630 jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a T600 - dla stacji roboczych.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3 21 głosów

Oceń HD Graphics P630 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4.2 707 głosów

Oceń T600 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat HD Graphics P630 lub T600, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.