GeForce GTX 760 Ti OEM vs Radeon R7 M265

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce GTX 760 Ti OEM z Radeon R7 M265, w tym specyfikacje i dane dotyczące wydajności.

GTX 760 Ti OEM
2013
2 GB GDDR5, 170 Watt
13.09
+884%

760 Ti OEM przewyższa R7 M265 o aż 884% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności4211057
Miejsce według popularnościnie w top-100nie w top-100
Wydajność energetyczna5.93brak danych
ArchitekturaKepler (2012−2018)GCN 3.0 (2014−2019)
KryptonimGK104Topaz
TypDo komputerów stacjonarnychDo laptopów
Data wydania27 września 2013 (12 lat temu)20 maja 2014 (11 lat temu)

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących1344384
Ilość potoków obliczeniowychbrak danych6
Częstotliwość rdzenia915 MHz900 MHz
Częstotliwość w trybie Boost980 MHz825 MHz
Ilość tranzystorów3,540 million1,550 million
Proces technologiczny28 nm28 nm
Pobór mocy (TDP)170 Wattbrak danych
Szybkość wypełniania teksturami109.823.52
Wydajność zmiennoprzecinkowa2.634 TFLOPS0.7526 TFLOPS
ROPs328
TMUs11224
L1 Cache112 KB96 KB
L2 Cache512 KB128 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

Rozmiar laptopabrak danychmedium sized
Magistralabrak danychPCIe 3.0 x8
InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x8
Długość241 mmbrak danych
Grubość2-slotbrak danych
Dodatkowe złącza zasilania2x 6-pinbrak danych

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR5DDR3
Maksymalna ilość pamięci2 GB4 GB
Szerokość magistrali pamięci256 Bit128 Bit
Częstotliwość pamięci1502 MHz1000 MHz
Przepustowość pamięci192.3 GB/s32 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPortNo outputs
HDMI+-

Obsługiwane technologie

Wymienione są tutaj obsługiwane GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265 rozwiązania technologiczne oraz interfejsy API. Takie informacje będą potrzebne, jeśli do karty graficznej wymaga się obsługi określonych technologii.

FreeSync-+
HD3D-+
PowerTune-+
DualGraphics-+
ZeroCore-+
Przełączalna grafika-+

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (11_0)DirectX® 11
Model cieniujący5.16.3
OpenGL4.64.4
OpenCL1.2brak danych
Vulkan1.1.126-
Mantle-+
CUDA3.0-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GTX 760 Ti OEM 13.09
+884%
R7 M265 1.33

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

GTX 760 Ti OEM 5474
+859%
Próbki: 15
R7 M265 571
Próbki: 113

Wydajność w grach

Wyniki GeForce GTX 760 Ti OEM i Radeon R7 M265 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD130−140
+829%
14
−829%

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Resident Evil 4 Remake 0−1 0−1

Full HD
Medium

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Fortnite 4−5
+0%
4−5
+0%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%
Forza Horizon 5 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+0%
10−11
+0%
Valorant 30−35
+0%
30−35
+0%

Full HD
High

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 30−33
+0%
30−33
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Fortnite 4−5
+0%
4−5
+0%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%
Forza Horizon 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Grand Theft Auto V 0−1 0−1
Metro Exodus 2−3
+0%
2−3
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+0%
10−11
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 9
+0%
9
+0%
Valorant 30−35
+0%
30−35
+0%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 2−3
+0%
2−3
+0%
Cyberpunk 2077 3−4
+0%
3−4
+0%
Dota 2 16−18
+0%
16−18
+0%
Far Cry 5 3−4
+0%
3−4
+0%
Forza Horizon 4 8−9
+0%
8−9
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 10−11
+0%
10−11
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 7−8
+0%
7−8
+0%
Valorant 30−35
+0%
30−35
+0%

Full HD
Epic

Fortnite 4−5
+0%
4−5
+0%

1440p
High

Counter-Strike 2 4−5
+0%
4−5
+0%
Counter-Strike: Global Offensive 9−10
+0%
9−10
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 4−5
+0%
4−5
+0%

1440p
Ultra

Cyberpunk 2077 0−1 0−1
Far Cry 5 1−2
+0%
1−2
+0%
Forza Horizon 4 3−4
+0%
3−4
+0%
The Witcher 3: Wild Hunt 2−3
+0%
2−3
+0%

1440p
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
High

Grand Theft Auto V 14−16
+0%
14−16
+0%
Valorant 6−7
+0%
6−7
+0%

4K
Ultra

Dota 2 1−2
+0%
1−2
+0%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 2−3
+0%
2−3
+0%

4K
Epic

Fortnite 2−3
+0%
2−3
+0%

W ten sposób GTX 760 Ti OEM i R7 M265 konkurują w popularnych grach:

  • GTX 760 Ti OEM jest 829% szybszy w 1080p

Podsumowując, w popularnych grach:

  • jest remis w 43 testach (100%)

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 13.09 1.33
Nowość 27 września 2013 20 maja 2014
Maksymalna ilość pamięci 2 GB 4 GB

GTX 760 Ti OEM ma 884% wyższy zagregowany wynik wydajności.

Z drugiej strony, R7 M265 ma przewagę wiekową 7 miesięcy, i ma 100% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM.

Model GeForce GTX 760 Ti OEM to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R7 M265.

Należy przy tym zdawać sobie sprawę z tego, że GeForce GTX 760 Ti OEM jest przeznaczona dla komputerów stacjonarnych, a Radeon R7 M265 - dla laptopów.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


3.6 95 głosów

Oceń GeForce GTX 760 Ti OEM w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 118 głosów

Oceń Radeon R7 M265 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce GTX 760 Ti OEM lub Radeon R7 M265, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.