GeForce GTX 1660 Ti vs Radeon R9 370

#ad 
Kup na Amazon
VS

Łączna ocena wydajności

Porównaliśmy GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370, obejmując specyfikacje i wszystkie istotne testy porównawcze.

GTX 1660 Ti
2019, $279
6 GB GDDR6, 120 Watt
30.32
+169%

1660 Ti przewyższa R9 370 o aż 169% w oparciu o nasze zagregowane wyniki benchmarku.

Główne szczegóły

Informacje o typie (dla komputerów stacjonarnych lub laptopów) i architekturze GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370, a także o czasie rozpoczęcia sprzedaży i cenie w tamtym czasie.

Miejsce w rankingu wydajności204460
Miejsce według popularności33nie w top-100
Ocena efektywności kosztowej31.20brak danych
Wydajność energetyczna19.467.90
ArchitekturaTuring (2018−2022)GCN 1.0 (2012−2020)
KryptonimTU116Trinidad
TypDo komputerów stacjonarnychDo komputerów stacjonarnych
Data wydania22 lutego 2019 (7 lat temu)5 maja 2015 (11 lat temu)
Cena w momencie wydania$279 brak danych

Ocena efektywności kosztowej

Aby uzyskać indeks, porównujemy wydajność kart graficznych i ich koszt, biorąc pod uwagę koszt innych kart graficznych.

brak danych

Wykres rozrzutu wydajności do ceny

Szczegółowe specyfikacje

Parametry ogólne GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370: liczba shaderów, częstotliwość karty graficznej, proces technologiczny, szybkość teksturowania i obliczeń. Pośrednio świadczą o wydajności GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370, chociaż dla dokładnej oceny należy wziąć pod uwagę wyniki benchmarków i testów w grach.

Ilość jednostek cieniujących15361280
Częstotliwość rdzenia1500 MHz925 MHz
Częstotliwość w trybie Boost1770 MHz975 MHz
Ilość tranzystorów6,600 million2,800 million
Proces technologiczny12 nm28 nm
Pobór mocy (TDP)120 Watt110 Watt
Szybkość wypełniania teksturami169.978.00
Wydajność zmiennoprzecinkowa5.437 TFLOPS2.496 TFLOPS
ROPs4832
TMUs9680
L1 Cache1.5 MB384 KB
L2 Cache1536 KB512 KB

Współczynnik kształtu i kompatybilność

Informacje na temat zgodności GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370 z innymi elementami komputera. Przydatne na przykład przy wyborze przyszłej konfiguracji komputera lub aktualizacji istniejącej. W przypadku kart graficznych do komputerów stacjonarnych jest to interfejs i magistrala połączeń (kompatybilność z płytą główną), fizyczne wymiary karty wideo (kompatybilność z płytą główną i obudową), dodatkowe złącza zasilania (kompatybilność z zasilaczem).

InterfejsPCIe 3.0 x16PCIe 3.0 x16
Długość229 mm221 mm
Grubość2-slot2-slot
Dodatkowe złącza zasilania1x 8-pin1x 6-pin

Pojemność i typ pamięci VRAM

Parametry pamięci zainstalowanej na GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370: jej typ, rozmiar, magistrala, częstotliwość i przepustowość. Zauważ, że karty graficzne zintegrowane z procesorami nie mają dedykowanej pamięci i używają wspólnej części systemowej pamięci RAM.

Typ pamięciGDDR6GDDR5
Maksymalna ilość pamięci6 GB4 GB
Szerokość magistrali pamięci192 Bit256 Bit
Częstotliwość pamięci1500 MHz1400 MHz
Przepustowość pamięci288.0 GB/s179.2 GB/s
Pamięć współdzielona--

Łączność i wyjścia

Lista złącz wideo dostępnych na GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370. Z reguły ta sekcja dotyczy tylko referencyjnych kart graficznych na komputery stacjonarne, ponieważ w przypadku notebooków dostępność niektórych wyjść wideo zależy od modelu laptopa.

Złącza wideo1x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort2x DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort
HDMI++

Zgodność z API i SDK

Interfejsy API obsługiwane przez GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370, włączając ich poszczególne wersje.

DirectX12 (12_1)12 (11_1)
Model cieniujący6.55.1
OpenGL4.64.6
OpenCL1.21.2
Vulkan1.2.1311.2.131
CUDA7.5-

Wydajność syntetycznego benchmarku

Oto wyniki testu GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370 na temat wydajności renderowania w testach porównawczych innych niż gry. Całkowity wynik wynosi od 0 do 100, przy czym 100 odpowiada obecnie najszybszej karcie graficznej.


Łączny wynik syntetycznego testu porównawczego

To jest nasza łączna ocena wydajności benchmarku.

GTX 1660 Ti 30.32
+169%
R9 370 11.29

Passmark

Jest to prawdopodobnie najbardziej wszechobecny benchmark, wchodzący w skład pakietu Passmark PerformanceTest. Daje on możliwość dokładnej oceny karty graficznej, dostarczając cztery osobne benchmarki dla Direct3D w wersjach 9, 10, 11 i 12 (ostatni z nich wykonywany jest w rozdzielczości 4K, jeśli to możliwe), oraz kilka dodatkowych testów angażujących możliwości DirectCompute.

GTX 1660 Ti 12626
+167%
Próbki: 13581
R9 370 4722
Próbki: 3

3DMark Fire Strike Graphics

Fire Strike to benchmark DirectX 11 dla komputerów do gier. Zawiera on dwa oddzielne testy pokazujące walkę pomiędzy humanoidem a ognistym stworzeniem, które wydaje się być zrobione z lawy. Wykorzystując rozdzielczość 1920x1080, Fire Strike pokazuje wystarczająco realistyczną grafikę i jest dość wymagający dla sprzętu.

GTX 1660 Ti 16024
+205%
R9 370 5249

Wydajność w grach

Wyniki GeForce GTX 1660 Ti i Radeon R9 370 w grach, wartości są mierzone w FPS.

Średnia liczba klatek na sekundę we wszystkich grach na PC

Oto średnie klatki na sekundę w dużym zestawie popularnych gier w różnych rozdzielczościach:

Full HD104
+131%
45
−131%
1440p59
+181%
21−24
−181%
4K39
+179%
14−16
−179%

Koszt jednej klatki, $

1080p2.68brak danych
1440p4.73brak danych
4K7.15brak danych

Wydajność FPS w popularnych grach

Full HD
Low

Counter-Strike 2 170−180
+190%
60−65
−190%
Cyberpunk 2077 78
+189%
27−30
−189%
Resident Evil 4 Remake 75−80
+189%
27−30
−189%

Full HD
Medium

Battlefield 5 129
+187%
45−50
−187%
Counter-Strike 2 170−180
+190%
60−65
−190%
Cyberpunk 2077 71
+196%
24−27
−196%
Far Cry 5 109
+173%
40−45
−173%
Fortnite 247
+174%
90−95
−174%
Forza Horizon 4 131
+191%
45−50
−191%
Forza Horizon 5 107
+206%
35−40
−206%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 200
+186%
70−75
−186%
Valorant 190−200
+177%
70−75
−177%

Full HD
High

Battlefield 5 112
+180%
40−45
−180%
Counter-Strike 2 170−180
+190%
60−65
−190%
Counter-Strike: Global Offensive 270−280
+176%
100−105
−176%
Cyberpunk 2077 57
+171%
21−24
−171%
Dota 2 181
+178%
65−70
−178%
Far Cry 5 99
+183%
35−40
−183%
Fortnite 143
+186%
50−55
−186%
Forza Horizon 4 122
+171%
45−50
−171%
Forza Horizon 5 94
+169%
35−40
−169%
Grand Theft Auto V 119
+198%
40−45
−198%
Metro Exodus 55
+206%
18−20
−206%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 150
+173%
55−60
−173%
The Witcher 3: Wild Hunt 116
+190%
40−45
−190%
Valorant 190−200
+177%
70−75
−177%

Full HD
Ultra

Battlefield 5 102
+191%
35−40
−191%
Cyberpunk 2077 46
+188%
16−18
−188%
Dota 2 168
+180%
60−65
−180%
Far Cry 5 94
+169%
35−40
−169%
Forza Horizon 4 97
+177%
35−40
−177%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 129
+187%
45−50
−187%
The Witcher 3: Wild Hunt 62
+195%
21−24
−195%
Valorant 118
+195%
40−45
−195%

Full HD
Epic

Fortnite 117
+193%
40−45
−193%

1440p
High

Counter-Strike 2 70−75
+196%
24−27
−196%
Counter-Strike: Global Offensive 210−220
+170%
80−85
−170%
Grand Theft Auto V 62
+195%
21−24
−195%
Metro Exodus 33
+175%
12−14
−175%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 170−180
+169%
65−70
−169%
Valorant 230−240
+171%
85−90
−171%

1440p
Ultra

Battlefield 5 76
+181%
27−30
−181%
Cyberpunk 2077 27
+170%
10−11
−170%
Far Cry 5 67
+179%
24−27
−179%
Forza Horizon 4 77
+185%
27−30
−185%
The Witcher 3: Wild Hunt 50−55
+194%
18−20
−194%

1440p
Epic

Fortnite 75
+178%
27−30
−178%

4K
High

Counter-Strike 2 30−35
+175%
12−14
−175%
Grand Theft Auto V 56
+211%
18−20
−211%
Metro Exodus 21
+200%
7−8
−200%
The Witcher 3: Wild Hunt 43
+169%
16−18
−169%
Valorant 180−190
+186%
65−70
−186%

4K
Ultra

Battlefield 5 43
+169%
16−18
−169%
Counter-Strike 2 30−35
+175%
12−14
−175%
Cyberpunk 2077 11
+175%
4−5
−175%
Dota 2 94
+169%
35−40
−169%
Far Cry 5 35
+192%
12−14
−192%
Forza Horizon 4 51
+183%
18−20
−183%
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS 39
+179%
14−16
−179%

4K
Epic

Fortnite 25
+178%
9−10
−178%

W ten sposób GTX 1660 Ti i R9 370 konkurują w popularnych grach:

  • GTX 1660 Ti jest 131% szybszy w 1080p
  • GTX 1660 Ti jest 181% szybszy w 1440p
  • GTX 1660 Ti jest 179% szybszy w 4K

Podsumowanie zalet i wad


Ocena skuteczności działania 30.32 11.29
Nowość 22 lutego 2019 5 maja 2015
Maksymalna ilość pamięci 6 GB 4 GB
Proces technologiczny 12 nm 28 nm
Pobór mocy (TDP) 120 Wat 110 Wat

GTX 1660 Ti ma 169% wyższy zagregowany wynik wydajności, ma przewagę wiekową wynoszącą 3 lata, ma 50% wyższą maksymalną ilość pamięci VRAM, i ma 133% bardziej zaawansowany proces litografii.

Z drugiej strony, R9 370 ma 9% niższe zużycie energii.

Model GeForce GTX 1660 Ti to nasz rekomendowany wybór, ponieważ w testach wydajności pokonuje on Radeon R9 370.

Inne porównania

Przygotowaliśmy zestawienie porównawcze procesorów graficznych, począwszy od ściśle dopasowanych kart graficznych, a skończywszy na innych porównaniach, które mogą być interesujące.

Oceny społeczności

Tutaj możesz zapoznać się z oceną kart graficznych przez użytkowników, jak również samemu je ocenić.


4.2 9715 głosów

Oceń GeForce GTX 1660 Ti w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4 495 głosów

Oceń Radeon R9 370 w skali od 1 do 5:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytania i komentarze

Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat GeForce GTX 1660 Ti lub Radeon R9 370, zgodzić się lub nie z naszymi ocenami, albo zgłosić błędy lub nieścisłości na stronie.